Ošetřovné asistent pedagoga

Anonymní
18.4.21 19:32

Ošetřovné asistent pedagoga

Může asistent pedagoga čerpat ošetřovné na dítě při rotační výuce?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
405
18.4.21 19:52

Od 12.4. asistent pedagoga nemůže čerpat OČR, pokud ve škole, kam dítě chodí, funguje v týdnu, kdy by dítě mělo být na distanční výuce hlídací družina nebo klub. Bohužel to mám stejně, pracuji jako asistentka ve školce a moje dcera chodí do 2. třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 19:53

Situace v rodině - pedagogický pracovník, dítě ve druhé třídě, dostalo možnost během distančního týdne docházet do paralelní třídy, se kterou se ve škole střídají, čehož z jistých důvodů rodiče nechtějí využít, takže bude také doma na distančce se zbytkem své třídy, ale OČR čerpat nelze. Respektive asi může být rodič doma, v tom si nejsem úplně jistá, ale určitě bez výplaty peněz (prosím raději anonym, info o rodině)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 20:22

A co druhý rodič? Nechci dávat dítě na hlídání do třídy, kde je smíchaný celý první stupeň… notebook by měl mít svůj a sam se ani nedokáže připojit na online výuku..

• Citovat
  • Nahlásit
34237
18.4.21 20:23
@Anonymní píše:
A co druhý rodič? Nechci dávat dítě na hlídání do třídy, kde je smíchaný celý první stupeň… notebook by měl mít svůj a sam se ani nedokáže připojit na online výuku..

Taky nemůže čerpat OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
18.4.21 20:33
@Anonymní píše:

Nevím, jestli je to opravdu takhle. Nepotřebovala jsem to zjišťovat.
Prý by si musel vzít OČR druhý rodič. Tak jsem to četla, že některá AP volala na socku a tahle informace jim byla podaná. Nejlíp uděláš, když zítra zvedneš tel. a zavoláš si
sama na socku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34237
18.4.21 20:43

https://www.mpsv.cz/osetrovne

Nárok na osetrovne druhý rodič nemá, viz 8.otazka a odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
18.4.21 20:45
@Anonymní píše:
notebook by měl mít svůj a sam se ani nedokáže připojit na online výuku..

Ale zvládne ho snad připojit dospělá osoba, která tam bude. Celou dobu máme IZS skupinu a děcka připojujeme. Kdo chodí měsíce, tak je ostřílený a zvládne to i sám. Takže spíš je dohled, že se připojí.
Náš nejmladší taky bude od středy zpět ve skupině. Změna bude, že tam nejdu s ním. Mám suplovat. Takže skupinu dostane někdo jiný. Zavedu ho asistence. Dám mu můj tel., kde mám nastavený Teams a přes odkaz si to pustí. Koupila jsem si nedávno nový mob., aby měl v době on-line ve škole větší displej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 22:06

A co to míchání děti v kolektivu… nevadí vám?

• Citovat
  • Nahlásit
53452
18.4.21 22:46
@Anonymní píše:
A co to míchání děti v kolektivu… nevadí vám?

Nevadí. Budou mít stejnou skupinu pro příští týden. Mohl by zůstat doma se starší sestrou, ale chce mezi děti. Takže se k nim v půli týdne přidá.
Mám nedobrovolnou nemocenskou do úterý.
Pak potřebují, ať se vrátím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat