Ošetřovné - jak chodí

Anonymní
26.3.20 12:05

ošetřovné-jak chodí

Prosím, vždy jsme s mužem dělali protisměnu, tím pádem jsem poprvé na ošetřováku. Jak je to s penězi? vyplácí to sociálka? Chodí normálně měsíčně, nebo potom zpětně až se to ukončí?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2435
26.3.20 12:25

Normálně vyplácí socialka po ukončení. Ale teď to budou pravděpodobně budou vyplácet měsíčně, myslí že se ale ještě nějak v tomhle směru nevymackly, nebo jsem to nepostrehla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70724
26.3.20 12:26

@JancaS84 Že by to melo být měsíčně se už vymáčkli, ale zatím nevygenerovali papír, který se bude ke konci měsíce odevzdávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7818
26.3.20 12:30
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70724
26.3.20 12:38

@Lendeš Tak krasa :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
26.3.20 12:38

Ja bych si hlavne nefandil, ze to bude vyplaceny nejak brzo. Urcite je v praci jen cast zamestnancu a budou mit xx krat vic prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70724
26.3.20 12:40

@Cenarius Me ted prislo osetrovne za nemocne dite asi behem 10 dnu. Ale je fakt, že jsem to stihla před tou hlavní vlnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 13:20

ošetřovné

Děkuji za rady (zakladatelka)
Pořád mi není jasné…prodloužili těch 9 dní, jsem stále na ošetřovaččce. Mám to tedy řešit až po ukončení? Peníze měsíčně tedy nepřijdou??? Zítra mají vydávat nějaké potvrzení v MŠ, nemám jej tedy vyzvedávat?

• Nahlásit
  • Citovat
7818
29.3.20 13:26

Prodloužili a proplácet se bude měsíčně na základě vyplněného Výkazu péče, který je ke stažení na webu ČSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9901
29.3.20 22:04

Jak je to s ošetřovným a dny, za které se vyplácí? Proplácí se i soboty a neděle, když tyto dny běžně nepracuji? Klasické OČR je 9 dní včetně víkendů. Nevím, jestli budu celou dobu doma - nejspíš ne. Jak se na to pohlíží - půjdu do práce pondělí - středa, pak budu doma čtvrtek - pátek. Jak je to s víkendem? Kam se to vyplní? Březen je jednoduchý - vezmu počet odpracovaných dní a podle toho stanovím datum, odkdy čerpám - nebo bych to tak dělat neměla a měla to napsat přesně podle skutečnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9901
30.3.20 19:07

Nikdo nemá radu? Nevím, jestli mi nakonec nevyjdou hodiny až do dubna. Doufám, že lze čerpat OČR až od dubna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7818
30.3.20 19:15

@Sára 1 Placené jsou i víkendy. Ve formuláři napíšeš od jakého data žádáš o ošetřovné. Na konci každého měsíce vyplníš Výkaz péče, který je ke stažení na webu ČSSZ a vyznačíš tam, kdys pečovala a zaměstnavatel napíše, kdys pracovala. Pokud jsi v březnu chodila normálně do práce, tak žádej až od dubna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama