Reklama

Oslovování mami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lindaway
Povídálka 20 příspěvků 11.12.17 14:46
Oslovování mami

Ahoj,
zajímalo by mě, jaký máte názor na situaci, kterou nyní musím řešit. Po smrti svých rodičů jsem si před 4-mi lety vzala do péče své mladší sourozence. Sestře je osm, bratrovi jedenáct. Před pár dny se mi stalo, že mě sestra občas oslovila mami. Nevěděla jsem, ani pořád nevím, jestli jí to vymlouvat. Přeci jen si rodiče pamatuje a měla je moc ráda. Myslím, že mě takhle oslovila vlivem školy (je ve druhé třídě, měla odklad), kde pořád slyší od dětí atd. o rodičích. Dneska jsem se ptala její učitelky, jak se o mně a manželovi vyjadřuje ve škole. Jestli jako o ségře a Davidovi, nebo jako o mamce a taťkovi. Dostala jsem jasnou odpověď. Ségra a David jsme pouze pokud se nějak hlouběji rozebírá rodina, tvoří rodokmen nebo tak. Ale jinak vždycky rodiče. Jak byste se zachovali vy? Já upřímně nevím. Na jednu stranu vidím, že chápe jak to je, a možná jí je prostě jen líto, že všechny děti mají maminku a tatínka a ona ne. A na rovinu, přece jen pro mě to není tohle oslovení moc příjemné, když mi rodiče také velmi chybí. Pokud by ale šlo o sestru, nějak to překousnu. :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8994 příspěvků 11.12.17 14:55

@lindaway Takže sestřičce byli 4 roky, když vaši umřeli? Obávám se, že si z toho až tak moc nepamatuje a protože kolem sebe vidí a slyší o „mamince a tatínkovi“ jednoduše zapadla do modelu. Asi také nechce být jiná a všem vysvětlovat proč ségra a David a né maminka a tatínek. Je to pro ni jednodušší a možná se cítí bezpečněji. Asi bych si s ní v klidu sedla a promluvila si s ní. Pokud by chtěla vás oslovovat jako mami a tati i na veřejnosti byl by to problém? do dospělosti by jí to dle mého nevydrželo, ale možná nyní pokud se cítí víc zranitelná…

Hoa Mai
Kelišová 5654 příspěvků 16 inzerátů 11.12.17 14:58

@lindaway Jestli ti nedělá velký problém to překousnout, tak by ji nechala. Ona očividně ví, kdo jste, ale je ve věku, kdy rodiče potřebuje a vy jí je nahrazujete. Navíc, přesně jak píšeš, všechny ostatní děti rodiče mají a ona se snaží být jako ostatní, nepřipomínat si neustále, že je na tom jinak, že se něco stalo. To je v tomhle věku taky normální. Myslím, že se to časem srovná samo.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2200 příspěvků 11.12.17 14:58

Promluvila bych si s psychologem, jak v této situaci postupovat. Odmítáním jí můžeš ublížit, může si myslet, že není dost dobrá, aby byla tvoje dcera.

Uživatel je onlineradkka
Generální žvanilka 20502 příspěvků 11.12.17 15:00
@Keyllah píše:
@lindaway Takže sestřičce byli 4 roky, když vaši umřeli? Obávám se, že si z toho až tak moc nepamatuje a protože kolem sebe vidí a slyší o „mamince a tatínkovi“ jednoduše zapadla do modelu. Asi také nechce být jiná a všem vysvětlovat proč ségra a David a né maminka a tatínek. Je to pro ni jednodušší a možná se cítí bezpečněji. Asi bych si s ní v klidu sedla a promluvila si s ní. Pokud by chtěla vás oslovovat jako mami a tati i na veřejnosti byl by to problém? do dospělosti by jí to dle mého nevydrželo, ale možná nyní pokud se cítí víc zranitelná…

Souhlasím, ale osobně bych to neřešila, pokud vám tak říkat chce, nechala bych ji.

Je mi líto, co vás potkalo, ale je krásné, že děti našly blízko nový domov :hug:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 11.12.17 15:04

Těžká situace :think: Sama nevím, jak bych reagovala. Řekla bych, že s tímto bych se obrátila na odborníka, tedy dětskéoho psychologa, jak nejlépe pracovat s takto zraněnou dušičkou, holčičku chápu, zaplňuje mezeru rodičů podle nejjednodušší cesty, skoro si říkám, že bych ji taky nechala :kytka:

alisekR
Kelišová 5074 příspěvků 11.12.17 15:11

Nechala bych jí a byla bych pyšná, že můžu vaší maminku zastoupit :andel: Byla bych hrdá, že jsem to dokázala a děti ve mě vidí mámu. Protože slovo MÁMA jako název příbuzenského svazku je jen slovo. Ale ty jsi pravá máma s velým M. :hug: :srdce:
Chápu, že toto oslovení tě bolí…kvůli vaší mamince. Ale já věřím na existenci duší i po jejich odchodu z tohoto světa a myslím, že rodiče jsou na tebe pyšní.
Tvoje sestřička byla v době tragédie stará jako moje menší dítě a tak si umím představit…že existence člověka, kterému dnes může řikat mami, je pro ní moc důležitá.

Ice79
Závislačka 2605 příspěvků 11.12.17 15:17
@alisekR píše:
Nechala bych jí a byla bych pyšná, že můžu vaší maminku zastoupit :andel: Byla bych hrdá, že jsem to dokázala a děti ve mě vidí mámu. Protože slovo MÁMA jako název příbuzenského svazku je jen slovo. Ale ty jsi pravá máma s velým M. :hug: :srdce:
Chápu, že toto oslovení tě bolí…kvůli vaší mamince. Ale já věřím na existenci duší i po jejich odchodu z tohoto světa a myslím, že rodiče jsou na tebe pyšní.
Tvoje sestřička byla v době tragédie stará jako moje menší dítě a tak si umím představit…že existence člověka, kterému dnes může řikat mami, je pro ní moc důležitá.

Krásně napsáno. Vidím to podobně. Já bych dětem asi vysvětlila, jak to je, ale dodala bych, že mi mami rozhodně říkat může. Zakladatelko, moc vám všem přeji už jen štěstí a spokojenost! :hug:

Sára 1
Echt Kelišová 8732 příspěvků 11.12.17 15:17

Jsi úžasná, že se staras o mladší sourozence. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: Asi bych si o tom taky zkusila promluvit s nějakým psychologem. A řešila bych jak holčičku, tak i sebe. Třeba už jen tím rozhovorem zjistíš, co by bylo nejlepší pro vás obe. Mám pocit, že bych ji nechala, ale to nikdy nezjistím, když to nezaziju. Pokud ji byly 4, tak byla opravdu malinka. Druhou půlku života je s tebou.

Kskaja
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 11.12.17 15:17
@alisekR píše:
:srdce:

lamicina
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 11.12.17 15:24

Dcera má spolužačku a ta je v péči prarodičů, ale její rodiče žijí, má s nimi soudně určený styk. Prarodiče taky oslovuje mami a tati a mluví o nic běžně jako o rodičích. Dopodrobna to asi ani nechce rozebírat, jen při angličtině když se zabývali detailně vazbami v rodině, tak před dětma vyvalila, jak to vlastně je. Ono i ostatní spolužáci se otevřeli na téma vlastní/nevlastní sourozenci, babičky dědečkové atd. Podle mě i tvoje sestra ví, jak to je, jen se možná tak chrání před dotazy dětí a nutností se pořád vracet k tomu, že rodiče už nemá. Asi bych to nechala na ní a netrvala na oslovení jménem.

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 11.12.17 16:05

Mne by to nevadilo. Naopak…
Byla bych pysna, ze muzu holcicce alespon castecne nahradit maminku.
Jinak se obavam, ze pokud rodiče zemreli, kdyz byly sestre 4 roky, tak si je opravdu nijak detailne nepamatuje.
Psycholog mi přijde fakt zbytecny.
Jako dite jsem casto pobyvala u babicky a mame i babicce jsem rikala mami-babi, jak mi to zrovna prislo, bez hlubsiho zameru.

lindaway
Povídálka 20 příspěvků 11.12.17 16:15

Moc děkuju za odpovědi. :kytka: S manželem jsme se domluvili na tom, že ji v tom nebude nijak omezovat a necháme tomu volný průběh. Jestli nám bude říkat mami a tati, tak ji nechám, pokud vše zůstane při starém, taky se nebudeme zlobit. :hug: Pokud bychom viděli, že je nějaký problém, promluvíme si s ní o tom. Koneckonců ji už beru skoro jako svoji dceru. Ona i já víme jak to je, ale není potřeba na situaci ještě více upozorňovat, i tak to stále dost bolí. Věřím, že by naši rodiče s tímto rozhodnutím souhlasili a jsou na nás všechny pyšní :srdce:

kamikaa
Kelišová 5429 příspěvků 11.12.17 16:31

Taky bych tomu nechala volný průběh..časem se to samo vyřeší ;)…A TY! i manžel teda :lol: jste naprosto úžasní lidé :hug: :potlesk:

lindaway
Povídálka 20 příspěvků 11.12.17 16:40

@kamikaa děkujeme, jinak to ani nešlo, aby šli sourozenci do dětského domova bych nedopustila a starší bratr ani sestra nebyli v té době ještě připraveni zvládnout péči o dvě děti. Zbytek rodiny máme na východním Slovensku, odkud rodiče pochází a nepřišlo my zrovna vhodne aby se děti po smrti rodičů ještě navíc stěhovali. :roll: Sice mi v té době bylo jen 22 a měla jsem měsíční dceru, se kterou nas její tatínek nechal sám, ale když se chce, všechno jde. :mrgreen: A teď už máme doma s manželem 4 miláčky :srdce: :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >