osmiměsíční dítě - stravování

1455
12.12.05 07:19

osmiměsíční dítě - stravování

Ahoj všem,
můžete mi prosím poradit?
Synovi bylo minulý týden 8 měsíců a já pořád řeším, jak by měl jíst.
Jeho jídelníček: ráno kojo, dopoledne sváča - přesnídávka - cca 125, syrové ovoce zatím neee, oběd - sklenička masozeleninová - cca 190, odpoledne kojo, jogurt - cca 120, večer kaše - 180 a na noc kojo. V noci kojo vesele po hodině a půl. K pití nechce nic kromě MM - lahvičky, hrnečky, nic ho nezajímá, jedině tak cucnout si ode mě z hrnku. Kajdí téměř každý den. Řekla bych, že je to akorát, má cca 8,5 kg, ale „okolí“ mi pořád tvrdí, že mu zakládám na obezitu, že tolik toho nesní ani roční dítě. Tak to fakt nevím.
Díky moc
ET

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30
12.12.05 08:35

Ahoj Eterko,

moj syn je narodeny 4.4. Jedalnicek ma prakticky identicky ako Tvoj , az na to, ze v noci kojime len 1-2 razy, a cez den zasa o to castejsie. Vazi teraz 9 kg a podla tabuliek je to na jeho vek uplne optimalna vaha. Takze myslim, ze nic neprehaname. :D

Zdravim,
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
12.12.05 11:25

Ahoj, mala mela v 8m jidlenicek podobny: rano-UM, svaca-UM, obed-stejny jak Vy, svaca-stejna, vecere-kase. V noci nejedla. Vazila: 7 300kg. Vas jidelnicek mi nepripada vedouci k obezite. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
12.12.05 11:43

Eterka,

tiez si myslim, ze ste ok, akurat, ak sa bojis obezity, daj pozor, aby tie presnidavky neboli s cukrom. Ja som na obed Radkovi v 8m okrem kupenych prikrmov davala vareny zemiak, mrkvu (jedine bio, alebo domacu zo zahrady), cuketu, fenykel, cervenu repu. Vsetko v roznych kombinaciach.

Tak nech vam chuti :-)

Gabika a Radko

• Nahlásit
  • Citovat
1468
12.12.05 13:58

Ahoj.

Myslím, že nic z toho, co mu dáváš, nezakládá na obezitu. Připadá mi to jako normální jídelníček. Ta noční kojení jsou sice častější, ale je otázka, kolik toho skutečně vypije. Taky není dítě jako dítě. Některé jsou velmi aktivní a mohou mít větší apetyt. Radimek je trochu starší, a když viděla jeho obědovou porci tetička, prohlásila, že to je tak porce pro ni. :lol:
Ve skutečnosti to bylo asi 250ml zeleninky.

Pokud je váha vzhledem k věku a výšce normální a doktorka nemá výhrady, na „okolí“ bych se vykašlala.

Dr. Gregora píše: „Za pestrost a kvalitu stravy, její rozložení do jednotlivých denních porcí jsme odpovědni my, rodiče. Kolik toho dítě sní, nechejme na něm.“ Je to sice pro děti od 1 roku, ale já myslím, že to platí obecně. Radimek dá vždy nejevo, že už nechce. S jídlem u nás nejsou žádné větší problémy.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
12.12.05 15:09

Ahoj,
jsem mamina taky 8 měsíčního chlapečka, tak ti píšu, jak jsme na tom my. Daniel váží 7 kg- je fakt, že je drobnější. Ráno kojím, kolem 9 h má sváču (asi 150g ovoce), mezi 14 -15 h oběd (150g zeleniny) a v 19 h 100ml kaše. Mezi tím pořád kojím asi po 2-3 h. Také ho prolévám ovocnou šťavou o kterou ale moc nestojí. Řekla bych, že nestrádá a je spokojený.
Terina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
12.12.05 15:22

Ahojky,

tak my máme jídelníček stejný, teda až na tu kaši, tu nesnáší (tváří se zhnuseně, pak ho nakopne a ty tři lžičky vyblinká :roll: ). Jinak my čerstvé ovoce rádi, takže ho baštíme spíš než ty přesnídávky. Myslím že je to optimální, víc bych do něj necpala, ale taky bych mu baštu neubírala :wink: Od devíti měsíců se chystáme na chlebíček. Jo a kojo v noci co 2 hodiny.

Ještě pro porovnání, na osmiměsíční prohlídce 8005g, 71cm.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1455
12.12.05 16:49

Holky díky moc. ET

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...