Osnova družinářky ZŠ - psycho

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
25.1.22 14:26

Osnova družinářky ZŠ - psycho

Dobrý den, prosím Vás, mám problém s družinářkou a nevím, jak postupovat. Rád bych zjistil, kde najdu pracovní osnovy družinářky na ZŠ. Syn, 8 let, chodí do družiny a má z paní vychovatelky celkem psycha. Je přísná, děti musí být potichu, nesmějí si hrát s hračkama, protože u toho dělají „bordel“. Dnes jsem s ní měl výstup, kdy se chovala arogantně při vyzvedávání syna kvůli zvonku. Rád bych to pořešil s ředitelem, aby se do třídy podíval nějaký dozor, případně to řešit někdě výš. Dítě v tomto prostředí nechci nechávat a vystavovat ho do takových psycho situací. Děkuji za radu, jak postupovat s kým problém řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8744
25.1.22 14:32

Družinářky mají vedoucí vychovatelku, poptat se jí a pak ředitele.
Snad pochodíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
25.1.22 14:42

Družinářka neexistuje. Je pouze vychovatel či pedagog volného času.
A jinak ŠD má svůj řád a případně vedoucí, tak to řešit nejprve s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17765
25.1.22 14:54
@Jakub86 píše:
Dobrý den, prosím Vás, mám problém s družinářkou a nevím, jak postupovat. Rád bych zjistil, kde najdu pracovní osnovy družinářky na ZŠ. Syn, 8 let, chodí do družiny a má z paní vychovatelky celkem psycha. Je přísná, děti musí být potichu, nesmějí si hrát s hračkama, protože u toho dělají „bordel“. Dnes jsem s ní měl výstup, kdy se chovala arogantně při vyzvedávání syna kvůli zvonku. Rád bych to pořešil s ředitelem, aby se do třídy podíval nějaký dozor, případně to řešit někdě výš. Dítě v tomto prostředí nechci nechávat a vystavovat ho do takových psycho situací. Děkuji za radu, jak postupovat s kým problém řešit.

Jak přesně souvisí „pracovní osnovy“ s tím, že Tobě se vychovatelka zdá arogantní resp. Tvému synovi přísná? :think: :think:

Pokud na ni máš konkrétní stížnost, obrať se na vedoucí ŠD (a v případě potřeby dále na ředitele školy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
25.1.22 15:16

@BohunkaP osnovy proto, abych vedel, jak se ma vychovatelka k detem chovat a jakym zpusobem ma vyplnit cas. Neni to o tom, aby se sedelo na zadku, bylo ticho a cekalo se na rodice. Jaka je jeji napln. To, ze je arogantni a prace ji evidentne nebavi, chce si neco dokazovat, to uz je vec druha. To si vyridim sam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10152
25.1.22 15:24

Na stránkách naší školy je k dispozici školní vzdělávací plán pro družinu a vnitřní řád. Osobně bych se nejdřív poptala na názor nebo zkušenosti rodičů ostatních dětí, ale my jsme vesnická škola a vesměs se tady všichni známe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28677
25.1.22 15:26

U nás má tedy rámcový vzdělávací program i družina.
Nicméně spíš bych se pídila po řádu družiny, kde bude spíš uvedeno, jak má takový den ve družině vypadat.

A by mě teda zajímalo, z čeho je dítě tak vypsychnuté. A co jako v té družině tedy údajně smějí dělat, když si nesmějí hrát s hračkama? :think:

Zase pokud mají řízenou aktivitu typu oodechové čtení po obědě v rámci poledního klidu nebo násvik písniček, tak celkem chápu, že u toho tam bordel v rámci volné hry dělat nemůžou. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17765
25.1.22 15:26
@Jakub86 píše:
@BohunkaP osnovy proto, abych vedel, jak se ma vychovatelka k detem chovat a jakym zpusobem ma vyplnit cas. Neni to o tom, aby se sedelo na zadku, bylo ticho a cekalo se na rodice. Jaka je jeji napln. To, ze je arogantni a prace ji evidentne nebavi, chce si neco dokazovat, to uz je vec druha. To si vyridim sam

Jak jsem psala - stěžuj si vedoucí ŠD.

A podívej se na internetové stránky Vaší školy - každá škola má zpracován výchovně vzdělávací program ŠD (není-li tam, požádej vedoucí ŠD o nahlédnutí do něj). Nicméně skutečně neočekávej, že v něm bude polopatě vypisováno, „jak se má vychovatelka k dětem chovat“ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
25.1.22 15:33

Já bych to nejdřív řešila, možná to není úplně košer, ale s ostatními rodiči. Pokud by mi vícero rodičů potvrdilo, že je to p..a (stručně řečeno) a že s ní mají také problémy, poslal by se hromadně mail na vedoucí ŠD. Pokud by si ostatní rodiče nestěžovali, tak bych přemýšlela dál, kde je chybka.
Ale není to asi univerzální rada, u nás by to bylo takto jednoduché domluvit se v rámci WhatsAppové skupiny, máme ji s rodiči a navíc se víceméně známe.
Jinak standard není, že sedí a nic nedělají. Naše dítě nosí z družiny stále nějaké výrobky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12825
25.1.22 15:33

To určitě není v pořádku a taková vychovatelka by asi raději měla dělat něco jiného. Deti v družině opravdu jen potichu nesedí. Urcite to řešte nejpve s vedoucí vychovatelkou a až pak s ředitelem, pokud by to s vedoucí nevyšlo. Normalni mi to nepřijde. A ano i vychovatelka musí vykazovat co v družině děti dělaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
25.1.22 15:43

Jsme v te skole dva mesice a zpetnou vazbu od rodicu mam, ze je to arogantni picka. Zkusim vedouci a kdyz bude vedouci ona, jdu za reditelem ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
25.1.22 15:46

Já bych se napřed snažila zjistit, kde je pravda. Jestli děcka fakt celý odpoledne sedí mlčky na zámku a nesmí se ani hnout, nebo jeslti to třeba není tak, že jim vychovatelka zakázala běhat dokola po třídě, házet s hrackama… mne si syn taky stěžoval, že je paní učitelka zla, křičí na něj… vylezlo z toho to, že po něm chtěla, aby si po sobě uklidil hračky, on neposlechl ani několikáté upozornění, tak na něj zvýšila hlas. Druhý syn si zase stěžoval, že musí ve skolce celý den sedět a dělat pracovní listy. Pravda je taková, že celá třída má pracovní list hotový za 10 min, jen ten náš běhá po třídě, úkoly dělat nechce, odkládá to až na pátek a pak už to udělat fakt musí, protože to je téma vždy na týden… prostě děti si věci často dost pribarvi, skutečnost může být úplně jiná. A nijak nesouvisející s povahou učitelky. Třeba neměla den, nebo jsi ty byl už osmý, kdo na ni mel ten den nejakej požadavek či stížnost… anebo je to fakt pip, která nutí děti půl dne v tichosti sedět. Napřed bych to zjistila, pak až šla dělat bugr do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
25.1.22 15:48

@Jakub86 napiš mail vedoucí družiny a do kopie dej rovnou ředitele. Osobně je to v téhle době spíš nežádoucí, i když by to asi bylo lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17765
25.1.22 16:56
@Jakub86 píše:
Jsme v te skole dva mesice a zpětnou vazbu od rodicu mam, ze je to arogantni picka. Zkusim vedouci a kdyz bude vedouci ona, jdu za reditelem ????

Přesně tak.

V každém případě bych ti doporučila formulovat stížnost výrazně konkrétněji (a korektněji) než vytučněným způsobem…. jinak ze sebe leda tak uděláš hlupáka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
25.1.22 17:04

Každá ŠD musí mít vypracovaný školní vzdělávací plán (rámcový) a na konkrétní školní rok týdenní plán činnosti a provozní řád. Ale nikde se samozřejmě detailně neřeší chování jednotlivých vychovatelek k dětem. Stěžujte si nejprve vedoucí ŠD, pokud to nepomůže, jděte s tím výše. Ale věcně a slušně. Hlavně neříkejte „družinářka“, žádná taková funkce ve škole neexistuje. Je to prostě a jednoduše vychovatelka, i když by nejspíš potřebovala vychovávat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat