Ostříhat roční dítě?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 19.01.11 15:57
Ostříhat roční dítě?

Jak jste řešily vlásky vy? Naše malé se začaly dělat krásné prstýnky :-) , nejhezčí to má po koupání, ale jak má vlásky jemné, tak po spaní nebo po čepičce má vzadu jen takové „chemlonové“ chmýří. Myslíte, že po ostříhání se to trošku zlepší? Jak jste to měly vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 19.01.11 16:03

My jsme malou ostrihali ale uplne.Ted mi prijde ze to ma tvrdsi.Ale trebna se mi to jen zda.Jo ostrihali jsme ji v roce a bylo to an jezka

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 19.01.11 16:05

Jéé, na ježka by mi to bylo líto :-( to jsi odvaha! A to jste vzali strojkem :nevim: ?

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 19.01.11 16:08

Já stříhala už před rokem)takovej dlouhej pramen vlasů) a po roce jsem to vzala strojkem.Je fakt že přestali být vlásky jemný a aspoň to nějak vypadalo

Před

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 19.01.11 16:09

Po

8-)
Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 19.01.11 16:11
verenika píše:
Já stříhala už před rokem)takovej dlouhej pramen vlasů) a po roce jsem to vzala strojkem.Je fakt že přestali být vlásky jemný a aspoň to nějak vypadaloPřed

Takové podobné máme teď :lol:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 19.01.11 16:15
Petrusche píše:
verenika píše:
Já stříhala už před rokem)takovej dlouhej pramen vlasů) a po roce jsem to vzala strojkem.Je fakt že přestali být vlásky jemný a aspoň to nějak vypadaloPřed
Takové podobné máme teď :lol:

No ono to po koupání vypadá super,samá lokýnka( u kluka teda trošku divný),ale po sundání čepice je to hrůza.Každý vlas jinam :roll:

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 19.01.11 16:16

No právě. Když někde sundáme čepičku, tak je to děs :nevim:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 19.01.11 16:33

Strojkem jsme to vzali ale u kadernice.

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.11 16:50

ja poprve ostrihala strojkem chvilku po roce, to se to jeste moc nezpevnilo, strojkem jsem to pak vzala znovu par dni po druhych narozeninach a ted uz je ma konecne pevnejsi, sice mela taky lokynky, ale slabe, navic v lete se pod klobouckem dost potila, do toho opalovaci krem a nesnasi si myt vlasy - takze dostala na vyber - bud ji je umyju nebo ostriham a vybrala si sama :)

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 19.01.11 16:55

no já stříhám jen konečky a kadeřnice mi říkala, že strojkem by se takhle malé děti neměli stříhat, protože mají jemné kořínky a může je to nějak poškodit. Co je na tom pravdy nevím, ale nechám vlásky růsta a jen zarovnáváme. TAky je má jemnější, ráno příšerně zacuchanné ale jinak to jde :mavam:

Jana206
Nadpozemská drbna 26555 příspěvků 19.01.11 16:58

To, že ostříhání jako takové má vliv na kvalitu vlasů v budoucnu je překonaný mýtus. Já s tímto názorem souhlasím.Vliv to může mít maximálně na roztřepené konečky a tím i kvalitu vlasů. Pravidelné nejlíp měsíční zastřihování považuju za důležité.
Můj syn má pevné husté vlasy, sice rovné, ale kdyby byl holka, tu kvalitu vlasů by každý záviděl - jako mě - taky mám hodně kvalitní pevné vlasy - dle názorů kadeřnic.
Dcerka má měkké, jemné, vlnité. Oba byli kolem roku ostříháni. Syn strojkem, dcerka nakrátko. Teď už ji na krátko nenechávám stříhat, má „mikádko s ofinkou“ a to se jí budeme snažit udržet, než pochopí, že péče o vlasy je nutná.

zoubky
Neúnavná pisatelka 17224 příspěvků 19.01.11 17:18

Jéé, já se bráním zuby nehty stříhání. Sice má taky po čepici hroznou kvalitu, ale moc se mi nehcce do stříhání. Jenjsem 2× zastřihla ofinku - babička zabavila a já přes prsty stříhala :-) Je pravda, že se mu zpevnily, ale celou hlavičku ještě nebudu stříht :think: Jednou ho ostříhám, ale zatím se mi líbí v lokýnkách :oops:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 19.01.11 18:11

Holčičku bych v tomto věku nestříhala ani omylem. Zvlášť pokud má kudrnaté vlásky. Nezhoustnou jí v žádném případě, to už je přece dávno překonaná pověra. Zhoustnutí přijde s věkem.

Kluka bych ostříhala klidně, pokud by mu vlásky přerůstaly - nelíbí se mi, když si kluky pletou s holčičkami.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 19.01.11 18:18

Jinak, u nás to bylo velmi podobné, pro srovnání přikládám dvě fotky.

Na této fotce má dcera přesně rok.

Příspěvek upraven 19.01.11 v 18:20

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >