OSVČ při mateřské dovolené

105
1.6.16 20:09

OSVČ při mateřské dovolené

Zdravím maminky, mám dotaz a ráda bych, kdyby se našel někdo s touto zkušeností a poradil mi. Věc se má takto: Jsem v 6 měsíci, zaměstnaná na HPP a za pár měsíců půjdu na mateřskou. Rozhodla jsem se založit vedlejší živnost při zaměstnání, avšak se nemůžu nikde dopátrat, jak to bude, až půjdu na mateřskou. Každý mi totiž tvrdí něco jiného. Na Živnostenském úřadě mi bylo dokonce řečeno, že pokud přejdu na mateřskou, musím si živnost pozastavit (jelikož se vyplácí z nemocenského, tudíž jako „práce neschopná“ nemůžu být výdělečně činná). Na jiném Živnostenském úřadě mi zase bylo řečeno, že to je blbost a že v klidu můžu podnikat a do toho pobírat mateřskou. Dále mne zarazilo, že paní na Živnostenském úřadu po mě chtěla potvrzení od zaměstnavatele o tom, že za mě hradí SP a ZP, což se jako informace na jiném Živnostenském úřadu zdálo jako nesmysl.
Je zde prosím někdo, kdo buď při mateřské dovolené podnikal, anebo s tím má nějaké zkušenosti??? (Podotýkám jedná se o mateřskou dovolenou ne o rodičovskou) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
2.6.16 08:00

@JouLe pokud mateřská neplyne z osvč, tak si živnost založ, nemáš omezení. Omezená jsi ve chvíli, kdy by Ti z osvč plynula mateřská.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
2.6.16 09:17

@martina.se Dekuji za odpoved :D. A mluvis z vlastni zkusenosti? BTW nevis jak to je tedy I s tim potvrzenim od zamestnavatele o hrazeni SP a ZP? Potrebuji to, kdyz si chci zalozit zivnost vedlejsi? Prijde mi to trochu cakly, protoze si myslim, ze muj zamestnavatel nemusi vedet, ze si zakladam zivnost. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
2.6.16 12:01

@JouLe nepotřebuješ nic :think: po mě nic nechtěli. Jinak mluvim z vlastní zkušenosti, jsem osvč už pár let, ale mateřskou jsem neměla - neplatila jsem si nemocenské :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
2.6.16 12:56

@martina.se tak jeste jednou dekuji za odpoved…me samotnou to zarazilo ze chce nejake potvrzeni a ze bez toho mi to neudela. Ale je fakt mazec, ze na tech uradech kazdy tvrdi uplne neco jineho a nebo neporadi vubec a to sem jich obvolala asi 5 :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
2.6.16 13:04

@JouLe :think: zajímavé.. mi to vystavili bez čekání, bez problémů, nikdo nic nechtěl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6199
2.6.16 13:32

Tak ptát se na sociální a zdravotní pojištění na živnostenském úřadě je jako ptát se v rybářských potřebách jaké maso je nejlepší koupit na steaky :-) Něco málo o tom slyšeli, ale vzdělání a odborné znalosti na to nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
2.6.16 13:39

:lol: na to jsem se jich radši ani neptala to spíš paní úřednice na mě vytasila, že bez toho mi živnost nevystavi :zed: a když sem odcházela tak za mnou ještě vyběhla s tou pohádkou že až půjdu na mateřskou, tak si stejně musím živnost pozastavit. Tak jsem z toho byla jelen :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6199
2.6.16 13:40

Asi kvalitní úřednice :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
2.6.16 13:45

No já zjišťuji, že na úřadech pracují samí kvalitní jedinci :zed: nejhorší je, že se pak člověk nikde nedovolá rady, kor když tomu moc nerozumí a nechce něco zanedbat :D ještě že existují alespoň takovéhle diskuse :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
8.6.16 11:56

vedlejší osvč při nemocenské

Asi před rokem jsem si založila živnost. Jako vedlejší přivýdělek, normálně mám pracovní poměr u zaměstnavatele. Od 20.4.2016 jsem na nemocenské, byla jsem na IVF a hned od začátku mám neschopenku a jde mi o to, jestli musím tu vedlejší živnost zrušit nebo pozastavit nebo co s tím, ale mám ji stejně jen tak „na oko“ kvůli závistivým sousedům, jinak jsem žádné přijmy ani výdaje za celou dobu neuplatňovala. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
8.6.16 11:59

výplata nemocenské

Teď jsem poprvé celý měsíc, co mi má zaplatit čssz, od 20. do konce měsíce mi to vyšlo krásně od zaměstnavatele a chci se zeptat, kolikátého chodí nemocenská od čssz? Mám splátky a povinné placení, tak by mě to zajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama