Nejsou lidi

3657
1.6.16 09:48

Nejsou lidi

Poslední rok neustále vycházejí články, jak nejsou lidi a firmy už neví, jak je získat. Přijde mi to trochu podezřelé, protože pokud někdo známý přijde o práci, tak hledá i rok a nemůže si vybírat. Že by rostly mzdy, když je nedostatek lidí, to se mi také nezdá. Jsou stále nízké. Co si o tom myslíte?

http://echo24.cz/…ke-republiky

http://ekonomika.idnes.cz/…koakcie.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
1.6.16 09:53

Práce určitě je, žiji ve městě, kde byla vždy celkem vysoká nezaměstnanost a teď tady fabriky nemohou zaměstnance sehnat, jenže se mzdami nahoru nejdou :nevim: Pokud si to někdo může dovolit, tak je déle na pracáku a raději hledá lépe placenou práci, což chápu.
Nemám přehled, jak je to jinde, ale u nás to takhle je. Práce je hodně, ale za málo peněz, takže se tam nikdo moc nehrne, proč taky.

EDIT: Samozřejmě záleží, v jakém oboru práci hledáš, ale obecně možnost pracovat určitě je.

Příspěvek upraven 01.06.16 v 09:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3931
1.6.16 09:54

Já bych řekla, že nejsou lidi, jací jsou poptáváni, jenomže to je problém požadavků. Kolikrát z požadavků má člověk pocit, že hledají supermana…
Nebo: posílám CV na nějakou pozici, de facto to samé, co dělám, akorát pracuji pro menší firmu. Paní z personálky volá, 1. kolo po telefonu, pak 2. kolo osobní v personálce… A tam mi řeknou, že vlastně dobrý, ale oni chtějí někoho z velké mezinárodní společnosti. Teď pro mě nic nemá.
To, doprčic, neviděla v CV dřív odkud jdu? Proč mě tam tahá, když pro mě nic nemá? No, věřím, že paní si udělala čárku, a reportovala, že nejsou lidi… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
1.6.16 09:54

@radkka držím palce s mimi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
1.6.16 09:56
@Halibar píše:
@radkka držím palce s mimi :)

Díky :hug: :kytka:

@J_Doe V tom máš pravdu. Někdy mi na pohovorech zůstával rozum stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24406
1.6.16 09:57

Tak asi jsou, ale kvalitní nepůjde za málo. A ty nekvalitní, s téma je zase problém no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
1.6.16 09:57

Lidi nejsou. Kolem mě hledají pozice jak do IT, tak do koupelnového studia a v neposlední řadě také do McD. Když jdu kolem obchodů, tak hledají taky pořád někoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
1.6.16 09:58
@radkka píše:
Práce určitě je, žiji ve městě, kde byla vždy celkem vysoká nezaměstnanost a teď tady fabriky nemohou zaměstnance sehnat, jenže se mzdami nahoru nejdou :nevim: Pokud si to někdo může dovolit, tak je déle na pracáku a raději hledá lépe placenou práci, což chápu.
Nemám přehled, jak je to jinde, ale u nás to takhle je. Práce je hodně, ale za málo peněz, takže se tam nikdo moc nehrne, proč taky.

EDIT: Samozřejmě záleží, v jakém oboru práci hledáš, ale obecně možnost pracovat určitě je.

Příspěvek upraven 01.06.16 v 09:55

Přesně tak. Práce je dost, ale za málo peněz, pod agenturou a je to buzerace nejvyššího kalibru :cert: U manžela ve firmě pořád shání lidi, běží to v každým rádiu. Jsem říkala, že asi půjdu za panem personálním ředitelem a vysvětlím mu to, že mu tam klidně půjdu, když mě tak potřebuje. Ale pod firmu a se zaměstnaneckými výhodami.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
1.6.16 09:59
@pikola píše:
Tak asi jsou, ale kvalitní nepůjde za málo.A ty nekvalitní, s téma je zase problém no..

Známá pracuje jako vedoucí v jedné fabrice, neustále nadává, jak jim na to zaměstnanci kašlou, pracují tři dny a pak už nepřijdou, jak je strašně těžký sehnat lidi. Tak jsem se jí zeptala, kolik platí a bylo hned jasno :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3294
1.6.16 09:59

No třeba u manžela v práci hledají nové zaměstnance už nejméně 3 měsíce a nikdo se ani neozval (gastronomie) :roll: Přitom nabízí pěkné místo, v pěkném prostředí a na místní poměry slušné peníze… Tak to nechápu. Ale na druhou stranu, když to někdy čtu ty inzeráty, co chtějí kolikrát za požadavky i na,,blbou uklízečku" za 11tis hrubého, tak se nedivim, že zůstanou lidi raději na podpoře a příspěvcích na vše možné :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
1.6.16 10:01
@Tunrida píše:
Přesně tak. Práce je dost, ale za málo peněz, pod agenturou a je to buzerace nejvyššího kalibru :cert: U manžela ve firmě pořád shání lidi, běží to v každým rádiu. Jsem říkala, že asi půjdu za panem personálním ředitelem a vysvětlím mu to, že mu tam klidně půjdu, když mě tak potřebuje. Ale pod firmu a se zaměstnaneckými výhodami.

Pracovat pod agenturou je snad to nejhorší, neznám nikoho s dobrou zkušeností, ale sama vlastní nemám a mít ani nechci :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
1.6.16 10:06
@radkka píše:
Pracovat pod agenturou je snad to nejhorší, neznám nikoho s dobrou zkušeností, ale sama vlastní nemám a mít ani nechci :pocitac:

No já právě mám :cert: A do těch fabrik, který nejvíc brečí nad nedostatkem lidí, je to většinou přes agenturu.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
1.6.16 10:08
@Tunrida píše:
No já právě mám :cert: A do těch fabrik, který nejvíc brečí nad nedostatkem lidí, je to většinou přes agenturu.

U nás co vím ne, ale stejně je to za málo peněz a žádné výhody z toho nekoukají :zed:

Teď jsem si vzpomněla, že do vedlejšího baráku (firma) chodí uklízečka z agentury, uklízí jednou týdně hodinu za nula nula prd a ženské si neustále stěžují, že se fláká… no já jí vídám uhoněnou, protože vyblejskat čtyřpatrový barák plný kanceláří + na každém patře samozřejmě soc. zařízení mi nepřijde jako práce na hodinu, jí asi taky ne, ale přece jí nezaplatí dvě hodiny :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
970
1.6.16 10:12

U nás hledají do fabriky přímo své zaměstnance, ne přes agenturu, i když kdo chce tuhle možnost může také.
Schání zhruba 300 lidí do automobilky, inzeráty všude, dokonce i letáky vylepeny v autobusech. Slušný plat, obyč dělňas kolem 30 tis/měsíc/klasická PD 8 hod. Benefity o kterých se nám ani za socíku nezdálo :-) Plus cca 1000 volných pozic u nově vybudovaných provozoven dodavatelů.

ALE NIKDO TO NEUMÍ, nesplní požadavky nebo není zdravý. Takže ano - nejsou lidi, kteří by byli ochotni chodit 5× týdně na 3 směny do fabriky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2744
1.6.16 10:24

Míst je dost, lidí asi taky, ale problém spočívá v představách lidí a realitě ( nabídce + představách zaměstnavatele)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama