Otcovská dovolená pro pendlery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gagu89
Nováček 9 příspěvků 08.11.18 09:36
otcovská dovolená pro pendlery

Ahoj maminky a budoucí maminky, chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás má zkušenost s otcovskou dovolenou když váš partner pracuje v rakousku(zah­raničí).
Bydlíme oba v čecháchy já pracuji v čechách a můj partner v rakousku a v lednu čekáme mimčo a dozvěděla jsem se že tátové mají nárok na otcovskou dovolenou, jen nevím jak ji uplatinit, jestli na ní vůbec má nárok, jestli mám nárok na rakouskou nebo na českou…na netu jsem nic nenašla o pendleřích. Snad jsem to vysvětlila dobře :-)Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Laurie
Kecalka 387 příspěvků 08.11.18 09:41

muž si žádá o otcovskou dovolenou v práci, takže nejjednodušší má zeptat se rovnou tam.

Uživatel je onlineLuboš P
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 08.11.18 09:50
@Laurie píše:
muž si žádá o otcovskou dovolenou v práci, takže nejjednodušší má zeptat se rovnou tam.

A když neumí německy?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 08.11.18 09:55
@Luboš P píše:
A když neumí německy?

Tak to má blbý a bude si muset najít tlumočníka…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 08.11.18 09:56

@Gagu89 Tak celkem logicky na českou otcovskou dovolenou nárok nemá, když v Čechách není nemocensky pojištěn.

P4ja
Kelišová 6596 příspěvků 08.11.18 09:59

Pokud tady neodvádí nemocenské, tak nárok nemá. Jestli něco takového existuje i v Rakousku nevím. Zeptala bych se v práci a nebo i Rakušanů, kteří s ním pracují.

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 08.11.18 10:00

Asi zalezi, kdo je jeho zamestnavatel a kde plati odvody, pocitam, ze podle toho patri do „systemu“ prislusne zeme.

Gagu89
Nováček 9 příspěvků 08.11.18 10:08

Ano je to logické,že by měl otcovskou pobírat v rakousku,ale člověk nikdy neví co úřady vymyslí.Nemáme s tím žádnou zkušenost, proto se ptám vás co s tím zkušenost máte,jestli dokážete poradit…samozřejmě že nás napadlo se jít zetpat zaměstnavatele atd.ale nejdřiv jsem se chtěla zeptat někoho se zkušeností. :)

mission84
Kecalka 445 příspěvků 08.11.18 10:14

Musí se řídit zákony země kde pracuje a kam odvádí daně.

Laurie
Kecalka 387 příspěvků 08.11.18 13:54

@Luboš P když pracuje v Rakousku, tak snad proboha umí německy :mrgreen:

mission84
Kecalka 445 příspěvků 08.11.18 14:34

@Laurie to by ses divila kolik lidí pracuje v Německu a neumí ani slovo.To jako vážně.U manžela v práci dost běžný a to jsou ty lidi i v německu třeba i několik let,ale jak jsou ve skupině čechů není potřeba mluvit…

P4ja
Kelišová 6596 příspěvků 08.11.18 14:58
@Laurie píše:
@Luboš P když pracuje v Rakousku, tak snad proboha umí německy :mrgreen:

Tak a kolik lidí pracuje třeba v Anglii a anglicky taky neumí.

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 08.11.18 15:04

„Podmínkou nároku na otcovskou dovolenou (dále jen „otcovskou“) osoby samostatně výdělečně činné je účast na pojištění po dobu 3 měsíců bezprostředně předcházející dni nástupu na otcovskou. Nárok má i zahraniční zaměstnanec, jestliže je účasten nemocenského pojištění aspoň po dobu 3 měsíců bezprostředně předcházející dni nástupu na otcovskou.“

Takže pokud neplatí v ČR, tak tu nárok nemá.

Jak tam prosímtě dostává od nadřízenejch práci? Podle mě tam v kolektivu musí někdo bejt, kdo umí německy i česky, tak ho poprosit, jeslti by se nezeptal.
Podle toho co sem našel, by v rakousku mohl mít nárok na 2 týdny.

Gagu89
Nováček 9 příspěvků 08.11.18 21:14

@cocomoon mohu se zeptat kde jste to našel?já na netu toho moc nenašla jen něco o 9 týdnech,ale to psali na českých stránkách…a pak něco o měsíci čemu se říka papamonat…o jeho kolektivu v práci se raději vyjadřovat nebudu.Je to čech a pro ně lůza

mission84
Kecalka 445 příspěvků 08.11.18 21:24

@Gagu89 byla bych být manželem opatrná na to si neco vydupavat,ze je na to nárok kor když tam nemá dobre postavení.Holt musí ukázat co umí a pak ho zacnou brát jinak.Chce to čas…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >