Otec dítěte nechce interrupci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Božislava
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 03.02.18 13:14
Otec dítěte nechce interrupci

Hypotetická situace. Žena nečekaně otěhotní a chce podstoupit interrupci. Otec dítěte nechce přijít o svoje dítě a matku od jejího úmyslu zrazuje. Má žena právo i přes nesouhlas otce, podstoupit interrupci, nebo musí respektovat rozhodnutí otce, neboť se jedná i o jeho dítě?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9775 příspěvků 03.02.18 13:18

@Božislava Já si myslím že tohle je věc obou a měli by se na tom nějak domluvit a vyjít si vstříc buď interupce neboo si to nechat ale určitě to řešit společně. :think:

arinecka
Závislačka 4500 příspěvků 03.02.18 13:18

@Božislava Tohle je těžký ale pokud ona to dítě chtít prostě nebude tak jí asi nikdo nezabrání v interupci :nevim:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2314 příspěvků 03.02.18 13:20

@Božislava Čistě odpověď na otázku (bez dalšího zamýšlení se nad etikou potratu a práv nastávajícího otce) - ano má na to právo a muž s tím nic neudělá, dokud je miminko součástí ženy, má žena veškerá práva (v rámci zákonu) na zacházení se svým tělem, tedy i podstoupení interupce a názor muže zde není relevantní - z právního hlediska.

Anna766
Hvězda diskuse 66532 příspěvků 03.02.18 13:21
@Božislava píše:
Hypotetická situace. Žena nečekaně otěhotní a chce podstoupit interrupci. Otec dítěte nechce přijít o svoje dítě a matku od jejího úmyslu zrazuje. Má žena právo i přes nesouhlas otce, podstoupit interrupci, nebo musí respektovat rozhodnutí otce, neboť se jedná i o jeho dítě?

Je to stejné jako naopak. Když otec o dítě stojí, měl by mít právo spolurozhodovat. A naopak, otec nemá právo matku tlačit a nutit do interupci, když matka o dítě stojí.

Příspěvek upraven 03.02.18 v 13:22

Jana206
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 03.02.18 13:21

Ano, má. Těhotenství a porod s sebou totiž nesou i zdravotní riziko. Každá žena má právo se svobodně rozhodnout, jestli ho podstoupí nebo ne. To, že muž do tohoto nemůže příliš zasahovat, je podle mě dáno přírodou a je špatně snažit se s tím něco dělat.
Na druhou stranu si myslím, že by se žena měla rozhodnout pro interupci jen ze zvlášť závažných důvodů. Ale otěhotnět nečekaně a nechtěně může každá, pořád je její právo rozhodnout, jestli dítě donosí a porodí nebo ne.

dickys
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 03.02.18 13:21

Až do porodu je dítě součástí ženy, takže když ta se rozhodne jít na interrupci, muž s tím nic nezmůže.

Klopotkova
Kelišová 6776 příspěvků 03.02.18 13:22

Je to věc obou, ale pokud je matka pro interupci, otec ne, tak je to věc matky, jak se rozhodne, ona má v tomto hlavní slovo.

Božislava
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 03.02.18 13:24
@arinecka píše:
@Božislava Tohle je těžký ale pokud ona to dítě chtít prostě nebude tak jí asi nikdo nezabrání v interupci :nevim:

Je to taková velmi delikátní situace, dítě je z poloviny jeho. Třeba by mohla říct: Tak dobře já Ti to dítě porodím a odkojím a potom se už o něj budeš starat sám jako svobodný otec, ale alimenty Ti platit nebudu. Užij si to svobodné otcoství, když o to tolik stojíš!

Tichošlápek
Echt Kelišová 9100 příspěvků 03.02.18 13:26

Naštěstí ma v tomto výsadní právo žena. A dle mého je to dobre

Lama Lama
Hvězda diskuse 47271 příspěvků 03.02.18 13:26
@Božislava píše:
Hypotetická situace. Žena nečekaně otěhotní a chce podstoupit interrupci. Otec dítěte nechce přijít o svoje dítě a matku od jejího úmyslu zrazuje. Má žena právo i přes nesouhlas otce, podstoupit interrupci, nebo musí respektovat rozhodnutí otce, neboť se jedná i o jeho dítě?

nemusí respektovat

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 38671 příspěvků 03.02.18 13:26

@Božislava to je stejné jako když ona dítě chce a chlap jí posílá na potrat. V tomhle je konečné rozhodnutí na ženě ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47271 příspěvků 03.02.18 13:27
@Božislava píše:
Je to taková velmi delikátní situace, dítě je z poloviny jeho. Třeba by mohla říct: Tak dobře já Ti to dítě porodím a odkojím a potom se už o něj budeš starat sám jako svobodný otec, ale alimenty Ti platit nebudu. Užij si to svobodné otcoství, když o to tolik stojíš!

to říct mže, ale když pak o ty alíky zažádá, tak je dostane

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 03.02.18 13:29
@Božislava píše:

To právě nelze. Do rodného listu nemůžeš uvést: matka neznámá :D. Takže jak ho jednou porodí, už se z toho nevyvlíkne, bude muset alespoň platit. Pokud se ho nevzdá nebo ho nestrčí do babyboxu.

Božislava
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 03.02.18 13:31
@Čičorečka píše:
To právě nelze. Do rodného listu nemůžeš uvést: matka neznámá :D. Takže jak ho jednou porodí, už se z toho nevyvlíkne, bude muset alespoň platit. Pokud se ho nevzdá nebo ho nestrčí do babyboxu.

No, že by se ho vzdala ve prospěch otce, protože otec dítě chce a ona ne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Reklama