Otec nikoho nezajímá

9
6.10.20 09:20

Otec nikoho nezajímá

Dobrý den, s partnerkou čekáme miminko, jsme mladí (ja 24 ona 20) a oba jsme se už moc těšili. Teď jsme v 10 týdnu. Partnerku se snažím co nejvíce podporovat, vařím co jenom chce, zastávám automaticky domácí práce a nákupy když vidím že je jí zle chodím s ní k lékařům, mluvím s ní a dělám vše co můžu ale už to psychicky nedávám. U prvního ultrazvuku jsem nebyl, musel jsem čekat venku, mám z toho deprese. Podruhé jsem tam byl ale ani jsem předem nevěděl jestli mě tam pustí, nakonec mě pustili a já viděl to nejhezčí co jsem kdy viděl, hýbal se, má ručičky, nožičky i hlavičku… Plakal jsem celý den štěstím. Ale teď mám velkou depresi, všude je jenom jméno přítelkyně, já jsem uveden jenom jednou ve formuláři že jako osoba blízká mám nárok na informace po telefonu protože mě tam napsala. Nejsem jinak napsaný nikde, nikdo mi nesděluje žádné informace, když budu přítelkyni doprovázet na ultrazvuk a na genetiku tak s nejistotou jestli mě tam vůbec pustí v téhle době kovidu a stejně se mnou nikdo mluvit nebude, vždycky všechno říkají jenom jí. Chci jí podporovat svojí přítomností a taky chci vidět naše miminko. Dítě je naše ale já už jednou čekal za dveřmi jako blbec protože mě nepustili a ona zatím poprvé viděla naše miminko… Jsem z toho v háji. Ani v těhotenské prukazce nejsem napsaný, kdyby se něco stalo tak nikdo neví že mi mají volat. Představoval jsem si že budu moci na každý uktrazvuk a že lékaři budou informace sdělovat nám oboum. Né že si sednou jenom s ní a já budu čekat venku jako někdo kdo není důležitý a ani součástí rodiny. Co s tím mám dělat?

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
983
6.10.20 09:24

Měl sis ji vzít za manželku. Tak jednoduchý to je.

• Nahlásit
581
6.10.20 09:25

Tak zatim nejde jen o dite, ale o plod, a hlavne predevsim o partnerky telo a jeji zdravi. Moc to prozivas, az prehnane :nevim: jinak ses jen pritel, ne manzel, mel jsi si ji vzit, nez jste si udelali dite.

• Nahlásit
16144
6.10.20 09:26

@Yusif ty jo, jako fakt? asi se zkus hodit do klidu
a ano, jsi cizí člověk, proč sis partnerku nevzal za manželku?

• Nahlásit
2801
6.10.20 09:28
@Yusif píše:
Dobrý den, s partnerkou čekáme miminko, jsme mladí (ja 24 ona 20) a oba jsme se už moc těšili. Teď jsme v 10 týdnu. Partnerku se snažím co nejvíce podporovat, vařím co jenom chce, zastávám automaticky domácí práce a nákupy když vidím že je jí zle chodím s ní k lékařům, mluvím s ní a dělám vše co můžu ale už to psychicky nedávám. U prvního ultrazvuku jsem nebyl, musel jsem čekat venku, mám z toho deprese. Podruhé jsem tam byl ale ani jsem předem nevěděl jestli mě tam pustí, nakonec mě pustili a já viděl to nejhezčí co jsem kdy viděl, hýbal se, má ručičky, nožičky i hlavičku… Plakal jsem celý den štěstím. Ale teď mám velkou depresi, všude je jenom jméno přítelkyně, já jsem uveden jenom jednou ve formuláři že jako osoba blízká mám nárok na informace po telefonu protože mě tam napsala. Nejsem jinak napsaný nikde, nikdo mi nesděluje žádné informace, když budu přítelkyni doprovázet na ultrazvuk a na genetiku tak s nejistotou jestli mě tam vůbec pustí v téhle době kovidu a stejně se mnou nikdo mluvit nebude, vždycky všechno říkají jenom jí. Chci jí podporovat svojí přítomností a taky chci vidět naše miminko. Dítě je naše ale já už jednou čekal za dveřmi jako blbec protože mě nepustili a ona zatím poprvé viděla naše miminko… Jsem z toho v háji. Ani v těhotenské prukazce nejsem napsaný, kdyby se něco stalo tak nikdo neví že mi mají volat. Představoval jsem si že budu moci na každý uktrazvuk a že lékaři budou informace sdělovat nám oboum. Né že si sednou jenom s ní a já budu čekat venku jako někdo kdo není důležitý a ani součástí rodiny. Co s tím mám dělat?

1. Dej se dohromady fnukno
2. A kde jako by te měla všude mít napsanyho? Kdyby jsi byl co k čemu, tak te má v obcance a jako manžel mas automaticky právo na veškeré info. Nevzal jsi si ji proč?
3. Seber se nebo se na takovýho labilniho blba brzy vybodne. Já bych te doma nechtěla. Tvl to tak nutné musíš byt na kontrole, kde ji do pipiny strka ultrazvuk? Kdyby mi to řekl ten můj, tak si klepu na čelo. Ty musíš byt trol.
4. V mobilu se da označit Emergency contact a do průkazky připsat tužkou tvé jméno a telefon :zed:

Příspěvek upraven 06.10.20 v 09:29

• Nahlásit
12282
6.10.20 09:28

Trochu blazen co?

• Nahlásit
191
6.10.20 09:29

Nevím proč by v těhu průkazce měl být otec, on těhotný není, jinak já tam mám aspoň kolonku rodné číslo otce. :)

• Nahlásit
2801
6.10.20 09:30
@Šarlota4 píše:
Trochu blazen co?

Trochu? :lol: :lol: Cely den brecel když viděl mimino :lol: jakoze to neudělá ani tehotna plna hormonu. Co bude dělat až ho kopne? Nebo uslyší na screeningu srdíčko? By me zajímalo jestli bude po porodu kojit. Už by měl začít odstrikavat :mrgreen:

• Nahlásit
6.10.20 09:31

Ze zákona ti nesmí být podávány informace o zdravotním stavu cizích lidí, což sevztahuje na tvou přítelkyni a plod. Můžeš si jivzít a pak budeš informován. V době COVIDu ovšem není jistota, že tě nechají u vyšetření bez ohledu na to, jestli jsi manžel nebo ne.

• Nahlásit
191
6.10.20 09:32

Podotýkám, že s přítelem manželé nejsme a ani moc nestojím o to, aby na každé vyšetření chodil semnou, mě akorát doveze a čeká v autě. Byl semnou se podívat akorát na mimi na UTZ ve 20 TT, stejně ani on si nikdy teda neztěžoval, proč nemůže jít taky na různá vyšetření. :D

• Nahlásit
474
6.10.20 09:34

Vezměte se… Kéž by tu člověk častěji četl o takové péči a lásce od muže…

• Nahlásit
221

Jak tady všichni píšou o manželství…pokud si vzpomínám, mého manžela během těhotenství taky nikdo moc nerešil. Proč taky? Dítě nosí žena, o její tělo a zdraví jde, rodit ho bude taky ona. Chlap je z hlediska lékarského úplně bezvýznamný, tak je asi logické, že ho nereší. :nevim: Pokud se chceš zapojit, prihlašte se na nějakou párovou prípravu a tam tě jistě rešit budou.

• Nahlásit
175

Trosku precitlivelej, ne? Muj chlap sel az na první velky ultrazvuk ve 12.tydnu. Jinak mu stacila fotka fazole z prvního utz. Tehu knizka se dostava az při tom prvním velkym sonu. Tak je zvlastni, ze uz ji holka ma. Asi co gynda, to jiny zvyk. Takze se hod do klidu a jdi si delat svoje konicky a nedus ji prehnanou peci.

• Nahlásit
672

Seber se trochu a přestaň fňukat! Měl sis vzít partnerku za manželku. Průkazka je tvojí přítelkyně, jsou tam údaje o JEJÍM zdraví, nevím proč by tam mělo být něco o tobě…ona taky není napsaná na tvé kartičce pojištovny. Pokud chceš informace kdyby se jí něco stalo, je nejjednodušší sňatek.

• Nahlásit
474
6.10.20 09:36

@Týnuška95 Těch informací od zakladatele je málo, pravda. Nepíše o jiných než svých pocitech. :nevim:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama