Otec odmítá karanténu

Anonymní
24.10.20 11:11

Otec odmítá karanténu

Zdravím, mám problém. Moje matka se setkala s nakaženou osobou a tím pádem je celá naše domácnost v karantene (ja, moje matka, sestra a moje 2 děti). Otec má vlastní byt, ale denně od rána do večera je u nás a normálně žije s námi. Bohužel v této situaci mu nikdo nedokáže vysvětlit, ze by bylo lepší aby zůstával doma. Je to už starší pan (74) a má trosku podlomene zdraví - ale není schopen si to přiznat. Stále má pocit takové té svoji nepostradatelnosti. I když je pravda, ze nám doma pomáhá - vaří, pomáhá mi s dětmi. Bojím se o nej, jak mu to mám vysvětlit, aby zůstal doma? Omlouvam se za svůj projev, jsem dost rozrušena. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14595
24.10.20 11:18

No můžeš mu jen opakovaně říkat, že ho máš ráda a bojíš se o něj.
Zároveń ale je potřeba akceptovat to, že on má svou hlavu a svobodu dělat špatná rozhodnutí.

Na druhou stranu - prakticky jste jedna domácnost, vzhledem k tou kolik času spolu trávíte a tak jako tak už jste případně vzájenmně promoření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23938
24.10.20 11:20

Proc mate karantenu i vy? Ma ji jen matka a vy jen v případě, ze bude ona pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
24.10.20 11:21

No dokud se nepotvrdí nákaza u vaší mamky, tak nemáte nikdo kromě ní karanténu povinnou. Případně svědomí má každý svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5534
24.10.20 11:21

Pokud se setkala tvoje mamka tak je v karatnene jen ona. Až pokud by byla ona pozitivní tak jste v karanténě všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
24.10.20 11:30

Tak pokud žijí všichni pohromadě a matka by onemocněla, je dost velká pravděpodobnost, že to od ní u vás chytne i někdo další.
Karanténa pro všechny je rozumná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 11:37

Sice ofiko karantenu má jen mamka, ale myslím ze je zodpovědné, abychom byli v “karantene” všichni. Říkat mu ze ho máme rádi nepomáhá, dnes přišel jen kvůli tomu aby nám uvařil, prý by se mu zkazilo maso

• Citovat
  • Nahlásit
8212
24.10.20 11:39

Otec má rozum. v karantene má být jen matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9421
24.10.20 11:42

Tak pro některé starší lidi, je ta karanténa pocitově horší, než ta nákaza…chudáci ti lidi, co jsou někde sami a nikdo k nim nechodí, nemůže…kdyby to byla otázka 14 dní, ale todle bude ještě na dlouho…je to těžký no :? A mamka jde kdy na testy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14443
24.10.20 11:50

V karanténě má být jen matka, takže bych otce nechala být a nevymšlela kraviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 11:52
@karkarka píše:
Otec má rozum. v karantene má být jen matka.

Jo jenomže když přijde k nám, tak se zákonitě setká i s matkou (nebo s věcmi které mohla kontaminovat, nebo s námi které už mohla klidně stihnout nakazit).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 11:54

Jako ja chápu ze to pro nej muže být stres, ale snad zdraví je nejdůležitější. Píšu ze ho má podlomene. Má potíže se srdcem a špatně se mu dýchá. Mimochodem snad když je někdo v karantene, tak se nemá s nikým stýkat, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
14078
24.10.20 12:00

Nemůže se přestěhovat na nějakou dobu k Vám? Stejně tam je denně, tak po dobu karantény (pokud bude mamka pozitivní) by mohl bydlet u Vás (pokud máte místo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
24.10.20 12:05

Já tě chápu… Také bych nechtěla aby k nám rodiče ve vaší situaci chodili… Opravdu je lepší se chvíli držet dál… 10 dní se dá vydržet nebo chvíli do negativního testu…Není to napořád. Také bych řešila společnou karanténou i když není oficiální…ať si říká kdo chce co chce zdraví je jen jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 12:05

@kaja00 za A cílem je udržet ho od nás i mamky co nejdál, nejlépe zavreneho doma a za B stejne místo nemáme

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama