Covid nemám obvoďáka

Anonymní
23.10.20 21:52

Covid nemám obchoďáka

Ahoj :mavam: dostala jsem se do nepříjemné situace. Při stěhování 2/2020 jsem se odhlásila od svého obvoďáka a skrze stres se stěhováním, zařizováním bytu, hypotéky atd. jsem nějak zazdila to, že si mam najít nového.. nového jsem již našla (a za dalo zabrat měsíc než jsem našla volného a měsíc čekám na termín - možná i vzhledem k situaci nepřijímají nové pacienty), ale jdu k němu až v polovině listopadu. U obou jsem ověřovala, že mi nemohou vystavit žádanku na test ani neschopenku, jelikož nejsem u nich registrována. Vím, že žádanku na test vystaví i hygiena, ale jak je to s neschopenkou, vystaví ji také? Najde se tu někdo kdo nemá registrujícího lékaře jako já (ano stydím se :zed: ) a potřeboval neschopenku skrze karanténu - jak jste to řešili? :roll: 8o

Prosím negativní komentáře si ponechejte, už tak jsem z celé této situace vystresovana a zcela chápu, že je to ma blbost..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.10.20 21:57

Já nemám obvoďáka roky. K ničemu mi nikdy nebyl a ani teď ho nepotřebuju :P
Ale je fakt, že jsem OSVČ.

• Citovat
  • Nahlásit
23941
23.10.20 21:59

No nevim, pochybuju, ze by neschopenku mohl vystavit nekdo jiny. Ale podle nadpisu jsem myslela, ze neco prodáváš. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
23.10.20 22:22

Teoreticky může neschopenku vystavit i např. gynekolog nebo psychiatr, ale asi ne v souvislosti s karanténou covid.
Buď najdeš nějakého dobráka, který tě zaregistruje hned, nebo asi budeš muset vyčerpat dovolenou nebo neplacené volno. Nebo nevím :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
23.10.20 22:30

Zakladatelko, jste stále registrována u toho předešlého

vy se od něj sama aktivně nemůžete "odhlásit ", odhlašuje se novou registrací jinde, tzn až datem registrace jinde a podepsáním registračního lístku

na základě toho pojištovna ukončí registraci u předešlého a přehlásí vás k novému

tzn toho času jste stále registrována u původního, kontaktuje jej mailem a neschopenku by vám měl vystavit, stejně jako i vše kolem karanteny pořešit, protože vás má zatím registrovanou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
23.10.20 22:33

Jinak je to běžný postup

mám x pacientů, co již jsou dávno odstěhováni, ale zůstavají zatím u nás, někteří vyloženě chtějí a chtějí dojet i z dálky a i dojedou když je třeba

jiní si zatím nepořešili nového, časem si jej pořeší

jakmile nás někto z nich kontaktuje a potřebuje řešit aktuální věci, tak řešíme, jelikož jsou stále registrování, je to běžné, tak se nebojte a kontaktujte stávajícího…měl by to pořešit

piste mail nebo volejte, nevolejte hned v pondělí ráno, to tam je peklo
:mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
23.10.20 22:37
@vokishka píše:
No nevim, pochybuju, ze by neschopenku mohl vystavit nekdo jiny. Ale podle nadpisu jsem myslela, ze neco prodáváš. :lol:

neschopenku vystavuje ten kdo pro danou nemoc léčí
tzn gynekolog, psychiatr, zubař, kdokoliv, prostě ten kdo řeší daný problém

v případě karanteny asi fakt nikdo jinej by neschopenku vystavovat neměl, než ten kdo vede karantenu / praktickej /, ale zakl. je stále registrována u svého původního, tzn řešit to tam, je k tomu kompetentní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 22:50
@Borrealis píše:
Zakladatelko, jste stále registrována u toho předešlého

vy se od něj sama aktivně nemůžete "odhlásit ", odhlašuje se novou registrací jinde, tzn až datem registrace jinde a podepsáním registračního lístku

na základě toho pojištovna ukončí registraci u předešlého a přehlásí vás k novému

tzn toho času jste stále registrována u původního, kontaktuje jej mailem a neschopenku by vám měl vystavit, stejně jako i vše kolem karanteny pořešit, protože vás má zatím registrovanou

No, on je problém v tom, že jsem se sice od něj „odhlásila“, resp. „mě odhlásil“ sám jelikož to byl můj dětský lékař (před měsícem jsem měla 19). Byla jsem tam v únoru zjistit co a jak, dostala jsem od něj složku a že si mam najít již lékaře pro dospělé.

Takže bohužel je to tak, že aktuálně opravdu nejsem nikde registrovaná :roll:

Nicméně na webu mzcr píší, že karanténu může nařídit jak praktik, tak hygienická stanice. Tak snad je to tak :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
4077
23.10.20 22:53

Aha, no tak ale to byl pediatr, máte to napsat hned

ano, pokud to byl pediatr, tak u něj automaticky registrace končí datem 19 narozenin a pojštovna vyřaduje z kapitace a ukončuje registraci

jestli už vám je 19, tak jste byla vyřazena a nového nemáte

jestli vám ještě nebylo 19 tak u něj zatím jste

možná bych to u něj zkusila, napište mu že nemáte nového a že vás nikdo neveme narychlo, karantenu i neschopenku by pořešit mohl, i když nevím jak s tou neschopenkou

ale asi jo, však asi má nějaké 18 leté pracující kteří občas potřebují pn, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
23.10.20 22:55

Jistě karantenu může nařídit i hygiena, měla by vám v tom pomoct, běžně jí nařizují a běžně i posílají na testy

a ano, není žádná povinnost mít praktika pro dospělé, jsou lidi co ho nemají, nejou povinni se registrovat nikde / pojištovna k tomu nenabádá, bo ušetří za kapitaci /

:lol:

neschopenku by pak měl vést ten kdo léčí

:think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
23.10.20 22:58

Jestli tomu dobře rozumím, před měsícem vám bylo teprve 19, aha

nooo tak vzhledem k pomalosti některých pojištoven :roll: vás možná ještě ani nestihli vyřadit, nebo vyřazují někdy v těchto dnech…to je fakt těsně, to je v klidu

kontaktovala bych jej, kdyby bylo potřeba, poraděj si s tím

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 22:59
@Borrealis píše:
Aha, no tak ale to byl pediatr, máte to napsat hned

ano, pokud to byl pediatr, tak u něj automaticky registrace končí datem 19 narozenin a pojštovna vyřaduje z kapitace a ukončuje registraci

jestli už vám je 19, tak jste byla vyřazena a nového nemáte

jestli vám ještě nebylo 19 tak u něj zatím jste

možná bych to u něj zkusila, napište mu že nemáte nového a že vás nikdo neveme narychlo, karantenu i neschopenku by pořešit mohl, i když nevím jak s tou neschopenkou

ale asi jo, však asi má nějaké 18 leté pracující kteří občas potřebují pn, že?

Ano, to jsem právě u něj ověřovala (mám 19+) a již mi to nemůže vystavit. Prostě je to neřešitelná situace :nevim: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
23941
24.10.20 00:29
@Borrealis píše:
Jestli tomu dobře rozumím, před měsícem vám bylo teprve 19, aha

nooo tak vzhledem k pomalosti některých pojištoven :roll: vás možná ještě ani nestihli vyřadit, nebo vyřazují někdy v těchto dnech…to je fakt těsně, to je v klidu

kontaktovala bych jej, kdyby bylo potřeba, poraděj si s tím

:kytka:

Dcera mela tesne po 19.narozeninach, ještě nestihla noveho lékaře a mela streptokoka. A ta detska ji odmitla vyšetřit, ze by ji to pojišťovna nezaplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 07:51

Na stránkách ČSSZ je uvedeno, že by mělo stačit i potvrzení od hygieny (jen je pouze papírové, tak se jim to asi nechce dělat a odkazují na praktiky, kteří mohou vyřešit elektronicky a rychleji :nevim: ): V případě nařízené karantény zaměstnanec uplatní nárok na nemocenské tis­kopisem „Potvrzení o nařízení karantény“, který mu vystaví ošetřující lékař nebo hygienik, a to tak, že svému zaměstnavateli předloží díl I. tohoto tiskopisu (tj. oznámení o nařízení karantény). Tímto potvrzením současně uplatní u zaměstnavatele nárok na náhradu mzdy od 1. do 14. dne trvání karantény. Pokud karanténa zaměstnance trvá déle než 14 kalen­dářních dnů, zaměstnavateli je třeba předložit III. díl předmětného tiskopisu (tj. potvrzení o nařízení karantény pro uplatnění nároku na nemocenské). Zaměstnavatel následně doklad postoupí příslušné OSSZ. V případě, že je pro účely nařízení karantény využita eNeschopenka, probíhá tato komunikace pochopitelně zjednodušeně a elektronicky.

Není to někdo kdo pracuje u ČSSZ a poradil by? Nebo kdo je v podobné situaci a poradí, resp. mě uklidní, že je možné dané vyřešit i s hygienou? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3127
24.10.20 10:39

Já nedávno řešila v ordinaci taky. Mladík (24 let) volal že nemá obvodního lékaře a měl příznaky covid 19. Volal na to dětské tam ho poslali do háje. Tak volal k nám (máme tam registrovanou jeho sestru, tak asi proto). No jsem asi moc hodná, ale po telefonu jsem mu vystavila neschopenku i žádanku na test. Na vstupní prohlídku a registraci jsme domluveni až se situace trochu uklidní. Navíc vyšel pozitivní tak je v izolaci. Už byla i situace, že někdo byl objednán na registraci a mezitím onemocněl, tak tam taky nemám problém vystavit žádanku, hlavně tedy u těch co jsou registrováni na dětském, nebo nemají žádného lékaře. U nás dokonce jeden pediatr skončil takže oni fakt nemají kam jít. Ostatní pediatři mají plno, takže ty co můžeme registrovat tak ty jsem ochotna pořešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama