Mám panický strach z covidu

Anonymní
23.10.20 08:10

Mám panicky strach z covidu

Já s malým jsem byla nedávno u doktorky a za 2 dny mi volali ze má covid to znamená že už musela být nakazena jak jsme tam byli.ma nám volat hygiena. Modlím se každý den a nemůžu ani dospat rána, jsem v strašnych nervech aby to nechytil malej nebo já nebo nás je v rodině hodně, doktorka měla roušku a já taky, myslíte že to chytnem jaká je pravděpodobnost byli jsme tam asi 20 minut :,( :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23941
23.10.20 08:11

To nikdo nemuze rict, jaka je pravděpodobnost. Nekdo to chytne pri krátkém kontaktu, jiny ne ani ve společné domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
588
23.10.20 08:19

Ja jsem nenakazila lidi kdyz jsem mela respirator ffp2. S rouskou tezko rict…:( Ale nekdy se opravdu nenakazi i kdyz jsou bez rousek ve spolecne domacnosti, uvidite ;) Drzim pesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
23.10.20 08:22

Já myslím, že pokud jste měly obě roušku tak pravděpodobnost, že jste se nakazili nebude velká. I kdyby tak děti bývají často bezpříznakový. Ale chápu tě. Pro mě je to taky dost strašák. Hlavně se bojím, že by mi bylo tak zle, že bych se nedokázala postarat o malou. Těžko si můžeš pozvat na pomoc babičku nebo někoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7195
23.10.20 08:22

Dcera přišla ze školy, kde o ně pečovala uč u které se prokázala nákaza. Byla s nimi mnohem dýl a nic. Ani my.
Ale musím přiznat, že ti rozumím. Mediální masáž je neúprosná. Ráno se budím a kontroluji čich. Pak chuť. Jestli neboli svaly. Je to hnusná doba :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65319
23.10.20 08:26

Pokud jste meli rousku, tak to snad hygienu ani moc zajimat nebude. U pribuzneho kontakt hygiena neresila, protoze meli oba tu rousku. A jsou pripady v rodinach, ze byl nakazeny 1 clen a zbytek to v byte nechytl. Nepanikarila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17500
23.10.20 08:28

Klid, neplaš. Ono zas není tak jednoduchý se nakazit, ale chápu, že se bojíš. Kamarádka byla s nakaženou osobou na jednání v jedné místnosti dvě hodiny, roušky neměl nikdo, seděli poměrně blízko sebe a nenakazili se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
23.10.20 08:29

Na co být poblázněnej z chřipky? Vyšůruj bejvák a něco dobrého uvař a přestaneš myslet na ptákoviny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
23.10.20 08:30

Je to sázka do loterie. Hygienu rukou atd.snad dodržuje a roušku měla. V nemocnici se starám jen o covid+ pacienty, k tomu ještě na ventilátorech atd.taky mám strach, ale snažím se o tom moc nepřemýšlet, jinak by mě to semlelo psychicky a nemohla bych dál fungovat ani v práci ani doma, fyzicky je to taky náročné, červíček tam někde vzadu taky hlodá. Prymula si vysedává po restauracích a bez roušky, to mě dneska po ránu docela zvýšilo tlak, nařízení platí zas jen pro někoho… :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19692
23.10.20 08:34

Klid, mozna uz to mate, jednou to chyti kazdej, tomu se asi nikdo nevyhne. Spousta lidi to ma bezpriznakove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
23.10.20 08:34

Ne vždy, když se potkáš s nakaženým, se nutně musíš nakazit i ty. Navíc jestli jste měli roušky, tak by to riziko nemělo být tak velké. Buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
23.10.20 08:37
@olino píše:
Na co být poblázněnej z chřipky? Vyšůruj bejvák a něco dobrého uvař a přestaneš myslet na ptákoviny…

Přesně tak, teď jsem měla 2 dny volno, na zahradě jsme stihli dát novou střechu, regál z IKEA už taky stojí, navařeno, vypráno, dneska to ještě doma trochu pofackuju, vyladím kam co uložím, snad si stihnu i nabarvit vlasy a šupky dupky na noční za covídkama. Věřím, že to bude pořádný „mejdan“ až do rána :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
23.10.20 08:40

To chce hlavně klid. Víš, kolik nakažených už jsi od března mohla potkat? Třebas to i ty měla, jen to nevíš… děti jsou většinou bez příznaků a ani dospěli neumiraji jak na běžícím pásu… znám už vcelku dost lidí, co to prodělali, mezi nimi astmatik, velmi silný kuřák, obézní, starý… všichni měli příběh úplně v pohodě. Dle jejich popisu i můj zánět průdušek probíhal mnohem hůř… A toho se nikdo nebojí, že… Jo, není to příjemné, člověku je mizerně, ale fakt to není taková katastrofa. A nakazlivost? Nikdo netuší. Příbuzný to chytl v práci, s daným člověkem byl v kontaktu asi 20 min, a to ne v puse, nebyli sami a on jediný to chytl. Od něj to ve společné domácnosti chytl jeden člověk ze 3. U mamky i manžela v práci to od nakaženeho nechytl vůbec nikdo. Já si myslím, že jsem musela těch nakažených potkat už tunu a zatím jsem zcela ok. Zbytečně se nenervuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7039
23.10.20 09:01
@Anonymní píše:
Já s malým jsem byla nedávno u doktorky a za 2 dny mi volali ze má covid to znamená že už musela být nakazena jak jsme tam byli.ma nám volat hygiena. Modlím se každý den a nemůžu ani dospat rána, jsem v strašnych nervech aby to nechytil malej nebo já nebo nás je v rodině hodně, doktorka měla roušku a já taky, myslíte že to chytnem jaká je pravděpodobnost byli jsme tam asi 20 minut :,( :,( :,( :,(

Ahoj,
myslím, že panický strach mít nemusíš.
Sice jste v prostoru byly po dobu, kdy už jste mohli dostat kritickou dávku viru, ale také zdaleka nemuseli díky použití roušek a nepochybně i dezinfekce.
Navíc když se podíváš na níže přiložený odkaz, tak smrtnost v kategorii 0-17 let je mizivá, a v kategorii kde se nacházíš ty velmi, velmi malá.
Spíš bych nyní prostě zavedl režim, kdy minimalizujete možný přenos na nějakou další osobu, a to je tak asi vše, co by mne zajímalo…

https://www.worldometers.info/…emographics/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6349
23.10.20 09:03

Ono to je jako loterie, kolegyně u manžela v práci se starala o svou maminku, která měla Covid s těžším průběhem, co vyústil v zápal plic. Byla s ní měsíc v 1+1, než se maminka uzdravila a za celou dobu to nechytila a to jí testovali co 3 dny. Na druhou stranu jedna známá to měla (pouze se ztrátou čichu) i přesto, že trávila 90% času doma s dětmi, byla v rodině jediná pozitivní a vůbec netuší, kde k tomu přišla, protože mezi lidi chodil jen její muž a to jen cestou z práce do obchodu, takže žádné courání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama