Otěhotnění mimo plodné dny, dá se?

Anonymní
25.11.15 08:53

Otěhotnění mimo plodné dny,dá se?

Ahoj, mám jednu hloupou otázku. :roll: Dá se mimoděložně otěhotnět mimo plodné dny? jsem po vyndání tělíska, dvě děti už mám, no a znovu otěhotnět-nevím, nevím. :) Mám vysoký tlak, tak se docela bojím dalšího těhotenství. :roll:.Antikoncepce mi dělá problémy, jaká koliv. Takže jsme se s mužem rozhodli nemít žádnou. Zkusit to bez ní. Budu si počítat plodné a neplodné dny, i když moc dobře vím, že to není 100%. :nevim: Spíše se mi jedná o mimoděložní otěhotnění. Už jsem ho jednou měla a nechci zažít znovu. A ochrana kondom-v žádném případě :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23383
25.11.15 08:59

Proč kondom ne? A ty plodné dny budeš počítat jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 09:03

@pikola kondom né, protože se pak můžu s prominutím udrbat :),i když vlezu do sprchy, tak stejně svědění nepřestává, nejspíš alergie :think: nevím, proč mi to dělá. No, počítat si je budu tak, jako když jsem chtěla otěhotnět, prostě v době plodných dnů, nebude sex, no sama to chci vidět. :P

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.15 09:05

Ahoj,
já otěhotněla den před očekávanou, pravidelnou MS po 28 dnech. takže už na žádné plodné dny nevěřím.

• Nahlásit
  • Citovat
1112
25.11.15 09:12

Já otěhotněla před nebo po plodných dnech, sama vlastně nevím, ale v plodné dny to určitě nebylo :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 09:13
@Anonymní píše:
@pikola kondom né, protože se pak můžu s prominutím udrbat :),i když vlezu do sprchy, tak stejně svědění nepřestává, nejspíš alergie :think: nevím, proč mi to dělá. No, počítat si je budu tak, jako když jsem chtěla otěhotnět, prostě v době plodných dnů, nebude sex, no sama to chci vidět. :P

To je docela nezodpovědná ochrana, nemyslíš? Plodné dny se mohou posunout a průšvih je na světě, nebylo by lepší požívat ovulační testy nebo ještě lépe měřit si BT?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
25.11.15 09:16

Plodné dny jsou cca tři dny před ovulací a pár hodin po ní.
Bez ovulace není vajíčko, bez vajíčka není mimino.
Takže mimo plodné dny se otěhotnět nedá.

Je ovšem otázkou, kdy u dané ženy v daném cyklu ty dny jsou.
A to se rozhodně nedá spočítat. Leda vypozorovat.

Taky neberu hormony a bez ochrany je sex jen po zcela určitě proběhlé ovulaci, dřív ani náhodou - nemám cyklus úplně pravidelný a nevím přesně, kdy se vajco vyloupne.

Mrkni na Femcap - lepší, než nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13593
25.11.15 09:17
@Anonymní píše:
Ahoj, mám jednu hloupou otázku. :roll: Dá se mimoděložně otěhotnět mimo plodné dny? jsem po vyndání tělíska, dvě děti už mám, no a znovu otěhotnět-nevím, nevím. :) Mám vysoký tlak, tak se docela bojím dalšího těhotenství. :roll:.Antikoncepce mi dělá problémy, jaká koliv. Takže jsme se s mužem rozhodli nemít žádnou. Zkusit to bez ní. Budu si počítat plodné a neplodné dny, i když moc dobře vím, že to není 100%. :nevim: Spíše se mi jedná o mimoděložní otěhotnění. Už jsem ho jednou měla a nechci zažít znovu. A ochrana kondom-v žádném případě :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :mavam:

Z definice plodných dnů se mimo ně otěhotnět nedá. Bez vajíčka není ani těhotenství. Ona tedy nějaká mizivá šance je, že by se spermie dostala až k vaječníku a oplodnila tam mimoděložně oocyt, ale kdyby s tím měl každý počítat, tak to rovnou můžeme zabalit. :mrgreen: Před počítáním(!) plodných dnů ale chraň bůh. Nikdy se nedopočítáš. Ovulaci má každá trochu jindy, nestačí na to kalkulačka z netu. Obecně je někdy mezi 10.-16. dnem PŘED následující menstruací. K tomu připočti schopnost spermií přežít až třeba pět dní v tobě a čekat na vajíčko, stejně tak to si může den počkat na spermie. To už je aspoň týden plodných dnů plus druhý započítaný z nejistoty, kdy ta ovulace je.
Pokud chceš jinou ochranu než kondomy, tak je to o měření bazální teploty, což zabere každý den ráno dvě, tři minuty. A podle vlastního uvážení budete některé dny buď bez sexu, nebo si ten kondom přetrpíte, protože ovulaci poznáš až zpětně. Proto tam musíš nechat nějaké dny nejistoty a raději se chránit. Jinak si o těhotenství hodně koleduješ.

Příspěvek upraven 25.11.15 v 09:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 09:18

@radkka tak úplně průšvih by to nebyl, úplně se těhotenství nebráním. Děti už mám ve škole a je mi 30,takže jedno bych ještě klidně mít mohla. Spíše se bojím, kvůli tomu tlaku…Takže jako nezodpovědnost, to zas až tak nevidím. A má otázka hlavně zní jinak. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
sunshinegirl
25.11.15 09:18
@Anonymní píše:
@pikola kondom né, protože se pak můžu s prominutím udrbat :),i když vlezu do sprchy, tak stejně svědění nepřestává, nejspíš alergie :think: nevím, proč mi to dělá. No, počítat si je budu tak, jako když jsem chtěla otěhotnět, prostě v době plodných dnů, nebude sex, no sama to chci vidět. :P

Alergie na latex, mám taky…kupte bezlatexové kondomy…na netu seženeš.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
25.11.15 09:19
@Pipet píše:
Plodné dny jsou cca tři dny před ovulací a pár hodin po ní.
Bez ovulace není vajíčko, bez vajíčka není mimino.
Takže mimo plodné dny se otěhotnět nedá.

Je ovšem otázkou, kdy u dané ženy v daném cyklu ty dny jsou.
A to se rozhodně nedá spočítat. Leda vypozorovat.

Taky neberu hormony a bez ochrany je sex jen po zcela určitě proběhlé ovulaci, dřív ani náhodou - nemám cyklus úplně pravidelný a nevím přesně, kdy se vajco vyloupne.

Mrkni na Femcap - lepší, než nic.

Ještě dodám, že je nutno počítat s tím, že spermie uvnitř dovedou vydržet docela dlouho. Švagrová otěhotněla z jednoho styku 6 dní před ovulací (a je to kluk :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 09:20
@Anonymní píše:
@radkka tak úplně průšvih by to nebyl, úplně se těhotenství nebráním. Děti už mám ve škole a je mi 30,takže jedno bych ještě klidně mít mohla. Spíše se bojím, kvůli tomu tlaku…Takže jako nezodpovědnost, to zas až tak nevidím. A má otázka hlavně zní jinak. :roll:

Píšeš, že se těhotenství bojíš. Kdybys byla raději šťastná, že ti chce někdo poradit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 09:21
@sunshinegirl píše:
Alergie na latex, mám taky…kupte bezlatexové kondomy…na netu seženeš.

Já třeba nesnesu ani ty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
25.11.15 09:21

@radkka No jo, já napsala 3 dny, ale někteří pulečci jsou pořádní střelci :mrgreen:
Ale to už je spíš výjimka… Což neznamená, že se to nemůže stát :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 09:24

@radkka No nebylo by lepší už být v přechodu, říkám to furt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama