Ve 38. týdnu mi otékají nohy

Anonymní
5.9.20 09:06

Otekla noha 38tt

Ahoj holky, jdu si pro radu. Jsem 38tt, ve středu jsme byli na delší procházce, nepocitala sem s tím a měla celkem nepohodlné boty. Večer mě rozbolela jedna noha, nemůžu na ni skoro doslapnout. Přes noc mi i trochu natekla, ale není to takový ten velký otok jak papuce. V těhotenství sem bohužel nabrala cca 20 kg, takže jsem myslela, ze to je i tím, větší zátěž pro telo a něco jsem si skripla/natahla. Používám Traumaplant, ale otok ani bolest vůbec nemizi, za ty čtyři dny ani lepší ani horsi, dnes do rána mi trochu otekla i druhá. A to nic nedělám, jen odpocivam max se pohybuji po bytě. Myslíte, ze je to opravdu únavou pro telo z procházky a vyšší váhy, nebo mám mít strach z preeklampsie? Byla jsem v poradně minulou středu a bílkovina i tlak v pořádku, ale to se asi muže rychle změnit. Nemáte někdo zkušenost? Měla bych jít už příští týden do porodnice na monitor, ale nemám zatím termín, tak nevím jestli to řešit nějak dřív nebo to ke konci těhotenství proste patří. Nechci panikarit ale ani to podcenit a pak si nadávat. Dekuju předem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1918
5.9.20 09:24

Ježiši jak se na to můžeš ptát. 38tt, otok nohy, bolest při došlápnutí = směr porodnice. Bez debat. Ať už je to ptákovina jaká chce, zdraví dítěte za to stojí, i kdybys ze sebe měla udělat blbku. Radši 100× zbytečně než…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
5.9.20 09:24

Jinak tedy mě ke konci těhotenství nohy otékaly, ale obě zároveň.. otéct mi jedna, jedu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
5.9.20 10:03

Na pohotovost, není to legrace. Mě v těhotenství otékala jedna noha, lítala jsem s tím po doktorech, pak jsem si i píchala Fraxiparin a brala snad i nějaké léky, může to být nebezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
5.9.20 10:06

Hned směr porodnice nebo pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
5.9.20 10:18

A ta noha vypadá jak? Je jen otekla nebo i červená? Resp. Tmavší než ta druhá?
Mazej do porodnice, mě taky, bolela jedna noha a dopadlo to špatně, jen já na ní nemohla ani šlápnout ani vyjít schody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 10:26
@KSŠO píše:
A ta noha vypadá jak? Je jen otekla nebo i červená? Resp. Tmavší než ta druhá?
Mazej do porodnice, mě taky, bolela jedna noha a dopadlo to špatně, jen já na ní nemohla ani šlápnout ani vyjít schody.

Vypadá v pohodě, červená není, ani nemá jinou teplotu. Schody vyjdu, jen je nepříjemný ten doslap.

Ale mate pravdu, pojedu se poradit do porodnice. I když mi kontrolovali bílkovinu ve středu, ať mám klid.

• Citovat
  • Nahlásit
67
5.9.20 10:30
@Anonymní píše:
Vypadá v pohodě, červená není, ani nemá jinou teplotu. Schody vyjdu, jen je nepříjemný ten doslap.Ale mate pravdu, pojedu se poradit do porodnice. I když mi kontrolovali bílkovinu ve středu, ať mám klid.

Za to nic nedáte 🙂
Opravdu jeďte, já nechtěla být za hysterku a skoro bylo pozdě přesněji jsem přijela 5 minut po 12 ale naštěstí jsme oba po dlouhé léčbě v pořádku ❤️
Pak dejte vědět jak jste dopadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5571
5.9.20 12:02
@Anonymní píše:
Vypadá v pohodě, červená není, ani nemá jinou teplotu. Schody vyjdu, jen je nepříjemný ten doslap.Ale mate pravdu, pojedu se poradit do porodnice. I když mi kontrolovali bílkovinu ve středu, ať mám klid.

Bilkovina s tím ale nesouvisí. Tady bych se bála spíš trombozy než preeklampsie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9204
5.9.20 18:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu si pro radu. Jsem 38tt, ve středu jsme byli na delší procházce, nepocitala sem s tím a měla celkem nepohodlné boty. Večer mě rozbolela jedna noha, nemůžu na ni skoro doslapnout. Přes noc mi i trochu natekla, ale není to takový ten velký otok jak papuce. V těhotenství sem bohužel nabrala cca 20 kg, takže jsem myslela, ze to je i tím, větší zátěž pro telo a něco jsem si skripla/natahla. Používám Traumaplant, ale otok ani bolest vůbec nemizi, za ty čtyři dny ani lepší ani horsi, dnes do rána mi trochu otekla i druhá. A to nic nedělám, jen odpocivam max se pohybuji po bytě. Myslíte, ze je to opravdu únavou pro telo z procházky a vyšší váhy, nebo mám mít strach z preeklampsie? Byla jsem v poradně minulou středu a bílkovina i tlak v pořádku, ale to se asi muže rychle změnit. Nemáte někdo zkušenost? Měla bych jít už příští týden do porodnice na monitor, ale nemám zatím termín, tak nevím jestli to řešit nějak dřív nebo to ke konci těhotenství proste patří. Nechci panikarit ale ani to podcenit a pak si nadávat. Dekuju předem

Ahoj, jak si dopadla? S jednou oteklou nohou bych jela hned na kontrolu kvůli trombóze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 21:07

Dekuju všem za pomoc, dopadla sem dobre. V porodnici se se mnou nechtěli moc bavit, napřed sem jim volala jestli muzu přijet, ale rikali ze toto je spis na chirurgii, tak at jdu rovnou tam. Tam mě prohlidli a poslali na ultrazvuk cele nohy kvůli tromboze, naštěstí nic nenašli. Kvuli tomu, ze jsem přibrala a ze se telo už připravuje na porod a vazy jsou víc prokrvené a uvolněné, ale vsude, ne pouze v porodních cestach, tak mi v důsledku toho všeho spadla klenba. Řešit to teď nijak nemá smysl, mám mít klidový režim, nohy nahore. Jsem rada, ze jste mě dokopaly tam jet a budu v klidu spát.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 21:13

A jeste jsem chtěla říct, ze i když jsem to postupně vysvětlovala asi pěti ruznym lékařům, tak všichni měli pochopení a nikdo na mě nekoukal jako na hysterku. Teď to bylo Ok ale taky být nemuselo a mohl z toho být pruser který bych si neodpustila. Pokud někdo bude řešit něco podobného a narazí na tohle vlákno tak se nechte určitě zkontrolovat, trvalo to všeho všudy i s čekáním (sobota večer) necelý dvě hodiny a mám klid. :palec:

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama