Oteklá noha a metličkové žilky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LenkaN26
Závislačka 4307 příspěvků 24.07.19 08:05
Oteklá noha a metličky

Ahoj, mám dotaz zda nemá někdo zkušenost. Vím, že stejně budu muset k lékaři, ale třeba mi někdo napoví co by to mohlo být. Včera jsem po sprchování zjistila, že se mi hodně rozjeli metličkové žilky na noze a mám oteklý kotník. Podpatky nenosím, v práci více méně sedím, antikoncepci neberu, těhotná nejsem. Cca před 4 lety jsem byla na odstranění křečových žil. Metličky jsem měla a zůstaly, ale teď mám kus nohy úplně modrý. V noze občas lehce brní a jakoby dřevění. Poradí někdo co to může být?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sediza
Závislačka 2726 příspěvků 24.07.19 08:24

Lékař a ještě dnes..

LenkaN26
Závislačka 4307 příspěvků 24.07.19 08:55

@sediza Neděs mě :-). Já to beru tak nějak lážo plážo, že to třeba přejde. K doktorovi se dostanu asi až v pondělí :-( Moje mudra má dovolenou.

Ommm
Nováček 9 příspěvků 24.07.19 09:07

Ahojky,
Neštíplo tě něco? Tělo se brání otoky pokud je v něm zánět, ty ho máš v noze. Tělo tuto část zavodňuje, aby zabránilo celkové otravě. To že ti modrá je dost špatné prokrvení, omezuje její správnou funkci. Určitě je s tím potřeba něco udělat. Ze zkušenosti jiných vím, že lékaři dávají léky na odvodnění, můžu se mýlit. Pokud je dobrý lékař postará se i o odstranění příčiny, která tento zánět způsobuje. Rozhodně běž k lékaři. Při odpočinku může zabrat i tvá imunita. Pokud se ti to po ukončení užívání odvodňovacích léků vrátí, popř. tě rozbolí klouby není odstraněna příčina. Doporučuji směr Ing. Bláhová Hana, je to ve vlastní režii, ale účinné. Přeji rychlé uzdravení. :mavam:

Basha3
Závislačka 4240 příspěvků 24.07.19 09:07

@LenkaN26 Jak nedes? Pekne na hematologiu. Moze to byt tromboza. Cim driv tim lip. Je to strasne nebezpecne. Radsej byt za plasana nez potom mat emboliu

LenkaN26
Závislačka 4307 příspěvků 24.07.19 09:20

@Ommm neštíplo, jen do kolene na druhé noze tak to myslím ono nebude :-D. K lékaři určitě zajdu. Pokud půjdu do nějakého angio centra tak určitě k MUDr. Hnátkovi ze Zlína mám s ním výborné zkušenosti.

@Basha3 Hele, já nerada chodím po doktorech a většinou jdu až už je to nevyhnutelné a možná bohužel beru většinu problémů na lehkou váhu :oops:

Ommm
Nováček 9 příspěvků 24.07.19 09:20

S tím lékař ještě dnes souhlasím. :potlesk:

zuzu224
Generální žvanilka 21695 příspěvků 24.07.19 10:21

@LenkaN26
Taky me napadla tromboza. Urcite bych s lekarem nevyckavala. :think:

Ommm
Nováček 9 příspěvků 24.07.19 11:08

Nohy máš sice dvě, ale krevní oběh jeden a ten pracuje na plné obrátky. V těle vše souvisí se vším. Tak hodně štěstí.

KamiNemecek
Povídálka 31 příspěvků 29.07.19 13:52

Určitě s tím běž k doktorovi. Jestli jsi po operaci křečáků, víš, že není radno si s tím zahrávat. Sledují tě nějak dál? Prý se to i po operaci vrací. Proto bych si nechala hlídat i metličky, klidně preventivně brala prášky, ale ten kotník je fakt divný. Byla u doktora? Co řekl?

LenkaN26
Závislačka 4307 příspěvků 30.07.19 06:23

@KamiNemecek Nakonec po konzultaci po telefonu mám napsaný detralex, bandážuju a v pondělí 5.8. jedu k doktorovi.

KamiNemecek
Povídálka 31 příspěvků 31.07.19 19:55

Takže to fakt vypadá zpátky na křečáky? Detralex je dobrý, beru ho dlouho už, snad ti rychle zabere a nebude to nic vážnějšího. 5. 8. držím palce, dej vědět, jak si dopadla. Samotnou mě zajímá, jestli se to fakt vrací až v takévýhle podobě.

KamiNemecek
Povídálka 31 příspěvků 06.08.19 20:32

@LenkaN26 Jak to dopadlo?

LenkaN26
Závislačka 4307 příspěvků 07.08.19 06:41

Holky, omlouvám se, že jsem nenapsala, ale je toho teď nějak moc v práci. Zánět ani trombóza tam nejsou. Nicméně dost zlobí jedna žíla nad kotníkem tudíž beru detralex, mám kompresní podkolenku a 1.11. v 11:00 :mrgreen: jdu na kontrolu. Pokud to nebude lepší tak se budeme bavit o zákroku. Zhoršení je hodně dané horkým počasím a doktor říkal, že by ta punčocha a detralex zabrat mohli. Pokud se to zlepší teď tak fajn, ale do budoucna mám počítat s tím, že se zákroku nevyhnu.

KamiNemecek
Povídálka 31 příspěvků 12.08.19 07:38

@LenkaN26 Jsem ráda, že to není „nic vážnějšího“. A vysvětlili ti, jaktože se to po zákroku zase vrátilo? Má smysl pak na něj chodit znova? Hele já mam s Detralexem jen tu nejlepší zkušenost. Užs ho měla? Drží mi nohy ve stavu, že se operaci vyhýbám, ale prej jen díky tomu, že jsem to řešila včas, takže tomu moc nerozumím, když jsi tak krátce od zákroku :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama