Otok dlaní v těhotenství

130
25.7.20 07:53

Otok dlani v tehu

Ahoj maminy, jsem 28tt a klasicky mi otikaji nohy, teda u prvního tehu neznam ani to. Ale teď i ráno po probuzení mám úplně otekle dlaně, měly jste to některá? O obliceji nemluvim… ale dneska mám třeba oteklou levou dlaň víc jak pravou, až mě to vzbudilo ze mi brni prsty.
Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1886
25.7.20 07:58

Může to být příznak preeklampsie, změř si tlak, případně vyraz na pohotovost, pro jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2319
25.7.20 08:01

Otoky v tomhle tydnu normalni nejsou. urcite bych sla k dr. nejspus mate i vysoky tlak a je pitreba vysetrit bilkovinu v moci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
25.7.20 08:02

@Sarusss ty otoky bych moc nepodceňovala… Jak píše @Adelka951, změř si tlak pokud máš čím a jeď do porodnice… Vem s sebou i moč… Kvůli bílkovině… ;) Může to být prkotina, ale otoky hned po probuzení nejsou dobré… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
25.7.20 08:21

Souhlasím. Určitě bych zajela na pohotovost. Může to být příznak preeklampsie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
25.7.20 09:45

Dekuji, já nemám doma tlakoměr, ale tlak jsem měla vždycky 122-129/64-73, takže nic extremniho, bilkovinu taky ne ale je pravda ze posledně jsme nedělali protože se mi nechtelo na wc. Jinak ten tlak nevím, jak rychle by se mohl zvednout. Je mi ale pořád brutalni horko, to si ale myslím je hormonální, pripadam si jak v přechodu. Denně se 3× sprchuju, 3 x prevlikam, a stejně ze mě pořad leje, chodila bych nejradši nahá :mrgreen:. Jinak ty ruce tak do půl hodiny po vstanutí odpadnou, otok nezůstává celý den :nevim: ale mám to poslední asi týden.. jste mě teda nahlodaly s tou preeklampsii :think: snad to nebude ono :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
25.7.20 09:57

Bud na sebe opatrna.Otok ruk a noh je relativne ok, ale otok obliceje uz je pruser.Ja kvuli tomu rodila 2× predcasne,30.a 33.tyden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6864
25.7.20 10:22

@Sarusss Že jsi měla třeba 2 týdny zpět ukázkový tlak neznamená, že se to nezměnilo. Snad to není preeklampsie, ale rozhodně to nepodceň a vyraž k lékaři s močí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
25.7.20 12:03

@Sarusss Já bych to nepodceňovala. Švagrová měla tlak ukázkový, štíhlá a ze dne na den ve 35 týdnu vysoký tlak, otoky, bílkovina v moči a už jela na sál na císaře… Všechno ale dobře dopadlo. :) Lepší, když se to podchytí včas než aby se to rozjelo. Zajela bych s močí do porodnice. :hug: Ať je vše v pořádku :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
27.7.20 08:43

@Sarusss já mám tlak v pohodě, ale každé ráno oteklé ruce a nohy a prsty na rukou vyloženě až bolí. Mám teda riziko preklampsie, tak se hlídám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama