Velký screening v II. trimestru

Anonymní
25.7.20 07:38

Velký screening v II. trimestru

Ahoj, žiji v Německu a doktorka nas poslala za týden na Feindiagnostik (nevím jak to přeložit) ani jestli to ve skutečnosti je druhotrimestralni screening.
Feindiagnostik je vyšetření všech orgánů a vývojových vad, většinou ve 3D až 4D spojené s Doppler vyšetřením.
Máte někdo zkušenosti s tímto vyšetřením?
Je v Česku proplaceno?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1115
25.7.20 07:58

V Česku je screening ve II. Trimestru hrazený automaticky pojišťovnou. Pokud byla nalezená nějaká odchylka ve 12. Týdnu, pak si vyšetření alespoň u naší doktorky musíme hradit sami, s tím že VZP tuto celou částku proplácí… je to mnohem podrobnější vyšetření… zase jsem byla na utz v 16. Týdnu a ten jsem měla zdarma… na ten se normálně nechodí… Doppler dělají taky, ale myslím si, že 3D, ani 4D automaticky nedělají… Nebo alespoň já jsem nic takového neměla… Musela bych se objednat extra… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
25.7.20 08:03

V Brně v Prenatalu dělají v rámci 2. screeningu i 3d/4d ultrazvuk, zkoumají se tam vývojové vady, orgány, deformace dělohy, apod. Pojišťovny to pak proplácí zpětně na základě dokladu o zaplacení. Takže bych řekla, že to máš srovnatelné s tím naším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18113
25.7.20 08:44

Me uz treba druhý screening nikdo nepoplatil, pojišťovna mi vratila akorat za ten první, druhy sem hradila sama. Co se týče obsahu toho vyšetření, tak je to to samé. 3D mi delali automaticky u každého screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
25.7.20 08:52

Ja si platila screening v 1. i 2. trimestru - tusim, ze jeden z nich si mohu proplatit na pojistovne…

3D, ani 4D mi na zadnem utz nedelali… Ale za to vse brali poctive - dukladne vysetreni s komentarem pro ty z nas, kteri na tom nic nevidi :D… Oba screeningy cca na 20 minut :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.20 10:40

@Veny89 Hrazený je pokud mas zadanku a je delany v nemocnici..Jinak se za nej platí a ty castky jsou obcas masakr…

A to proplaceni pojistovnou zalezi jakou mas..Ja treba VOZP a ty proplaci jenom 1500kc.. VZP mam pocit ze proplaci 3tisice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7386
26.7.20 17:07
@Flay píše:
V Brně v Prenatalu dělají v rámci 2. screeningu i 3d/4d ultrazvuk, zkoumají se tam vývojové vady, orgány, deformace dělohy, apod. Pojišťovny to pak proplácí zpětně na základě dokladu o zaplacení. Takže bych řekla, že to máš srovnatelné s tím naším.

Ahojka, příští týden v úterý jdu na 2.screening právě do Prenatalu ale mám žádanku od své gynekoložky s tím, že by mi to pojišťovna měla uhradit..ale myslíš, že by se cukali nebo něco? Ikdyz mám doporučení od doktorky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
26.7.20 18:38

@Skaiqy já měla žádanku od doktorky taky, ale ta mě sama upozorňovala na to, že od nového roku pojišťovny screening už nehradí…

Mám VZP a přímo na jejich stránkách je napsáno, že mohu zažádat o proplacení částky za 1., či 2. screening :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
26.7.20 18:39

@anonymni_cubka VZP proplácí 3000 v těhotenství, ale pouze 1500 za screeningy :?, tuším, že je to novinka roku 2020

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18113
26.7.20 18:40

@Skaiqy ja měla zadanku a stejne sem oba platila, vzp mi pak jeden proplatila zpatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7386
26.7.20 21:12
@Kriss Tina píše:
@Skaiqy ja měla zadanku a stejne sem oba platila, vzp mi pak jeden proplatila zpatky.

Vím, že u VZP jde uplatnit cokoliv ve výši 3ooo Kč, ale doktorka říkala, že prý mám zkusit tak uvidíme :) děkuji za info :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7386
26.7.20 21:16

@uztobude tak je tu ještě 3.screening a ten by mohli proplatit :) uvidíme, ono je to jedno, uplatním stejně těch mých zbývajících 15oo, buďto na tento nebo další screening..děkuji za info :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
26.7.20 22:26

@Skaiqy no, u vzp jde prave cerpat uz pouze na tyhle vysetreni do castky 1.300,–… Zbytek musi byt na neco jineho :zed:, tak taky uvazuju nad tim, na co to vlastne pouziju :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
26.7.20 23:28

@uztobude já si u VZP vybírám celé 3000,– na ty screeningy… :nevim: dokonce mi to poradila přímo paní na pojišťovně… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
26.7.20 23:46

@Veny89 vazne? Tak ja tam teda vezmu oba ucty a uvidime, co tam se mnou vymysli… Ja prave koukala na toto - https://www.vzp.cz/…ny-a-maminky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama