Otoky nohou v těhu

155
2.9.05 12:38

Otoky nohou v těhu

Ahoj holky,
jsem ve 23tt a začaly mi tento týden natékat kotníky. Vím, že to je v těhu normální, ale stejně… nemáte některá radu, čím by to šlo aspoň trochu zmírnit? Snažím se mít nohy nahoře, ale v práci to ne vždycky jde :) Tak kdybyste měly nějaký tip, budu vděčná.

Díky Bubinka a svištík 22+6tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1192
2.9.05 12:45

Ahoj Bubinko,

ono se ani není čemu divit, protože v těhle horkách je to normální. Já jsem měla poslední dva tři měsíce těhotenství taky oteklé nohy, když bylo horko a já celý den seděla v práci na židli, kotníky mi úplně zmizely a nohy jsem měla jak dva soudky. Nemohla jsem si vzít ani sukni jak jsem se za ně styděla :) Poslední měsic těhu jsem se nedostala do jiných bot než do páskových pantoflí. Opravdu se snaž dávat nohy co nejvíc nahoru, když přijdeš z práce, alespoň na hodinku si je vyhoď výš než tělo, já jsem si většinou lehla do postele a pod nohy jsem si hodně složila peřinu. Zkus nějaké krémíky, sprchuj se vlažnou vodou, až už nebude takové horko tak to poleví. Každopádně o tom řekni v poradně, ať se ti na to doktorka podívá a posoudí jak moc jsou oteklé (kvůli nebezpečí preeklampsii). Štastný zbytek těhulkovství!
Gina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
2.9.05 12:50

Gino, díky. Já mám taky nohy přes kotníky jak soudečky, ještě že mám šaty dlouhé až na kotníky, že to není moc vidět. Myslím, že teď to právě zhoršují ty vedra, že to pak možná tak hrozné nebude, ale co člověk ví, že jo. V poradně to každopádně řeknu, oni se na to stejně vždycky ptají sami, tak uvidím, co mi řeknou.

Pa, Bubinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
2.9.05 12:58

No jo prostě si pro ty naše drobky musíme něco vytrpět :) Ty krémíky jsem měla na mysli nějaké chladivé, já mám takový sprej od Avonu a ten je super. A taky jsem se nechala hýčkat a když už jsem se přes břicho nemohla skoro ohnout tak jsem se objednala na pedikůru a na masáž chodidel. No co ti budu povídat…jedním slovem geniální. Vřele doporučuji!
A ještě mě napadlo - jestli v práci hodně sedíš, snaž se občas projít, protáhnout se, přenášet váhu z nohy na nohu, ať se trochu rozproudí krev.
Papa :lol:
Gina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.9.05 13:33

Ahoj holky mě také otékají nohy,je to dos nepříjemné.Nejvíc ze všeho mi pomáhá, když si napustím studenou vodu do lavoru a asi půl hodiny v ní mám nohy a pak se jdu alespoň na deset minut projít.Také je nutné hodně pít, nebo jíst okůrky, meloun,… a často chodit na toaletu, aby se tělo odvodňovalo.
Já už jsem v 35tt a těšim se na to až se ochladí.
Přeji vám bezproblémové těhotenství.
ahojky Verča

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama