Otravní sousedi - důchodci

13.4.17 14:54

Otravní sousedi - důchodci

Milé maminky, :mavam:
s přítelem bydlíme v palenovém domě a přítel je občasný kuřák, já v těhotenství nekouřila ale půl roku po porodou začala z rodiny je také většina kuřáků. Nad námi bydlí soused co rok nekouří ve věku 70 a výše s jeho manželkou. Pokaždé co ona ucítí kouř začne hystericky chytat záchvaty, velmi vulgárně nás napadat a všeobecně dělá strašný kravál. Několikrát se stalo že jsem měla návštěvu a samozřejmě šli kouřit na balkon ale to co se z její strany odehrálo nikdo nikdy nezažil a nečekal. Mám úctu ke straším a kdyby jsme ji nějak omezovali a přišli by s tím za námi tak bych byla ochotná se domluvit na nějakém kompromisu ale bohužel, řeší to tímto způsobem a já nedovolim aby mě někdo nadával do KU..V apod… Nejedná se jen o to, mám skoro ročního syna který vnímá zvuky apod… Hrajeme si spolu, ona uslyší malého i nás a začne bouchat na topení, třískat dveřmi, nebo stačí když se trošku hlučněji bavíme když je tu návštěva. Nebo syn když v noci brečel hlady tak to bylo to samé a nedej bože když měl horečky a druhý den mi ho museli hospitalizovat a ona dělala scény. To na to konto jsem to podala na Městský úřad, a skoro měsíc čekám na nějaké vyrozumění a stale zatím nic. Předevčírem se vrátila z nemocnice protože byla na operaci s kyčlí a na rehabilitaci a hned jsem poznala že je doma, řev rachot a bylo to snad ještě horší než předtím. Holky to poslední co bych potřebovala slyšet je ponaučení o kouření atd… proto bych se ráda vyhnula někomu kdo do mě bude střílet, jen se ptám zda by někdo neporadil co a jak můžu dělat víc nebo aby se někdo podělil o nějaké podobné zkušenosti. Předem Vám děkuji moc za reakce, doufám že jsem napsala snad vše co jsem chtěla kdyžtak vše odpovím pokud je něco nesroyumitelné. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13741
13.4.17 15:00

Tak pokud je byt jejich tak nenadelas asi nic, snazit se je ignorovat, jediny kdyby delala sceny v noci tak nahlasit ruseni nocniho klidu :nevim: taky zalezi jak mas hlucne dite, nas malej je dost ukricenej, porad necim triska a smeje se tomu, kolikrat uz na nej houknu i ja, bydlet v panelaku tak uz nas vystehujou :D kdyby mi sel kour od sousedu do bytu taky by mi to vadilo, ale snazila bych se domluvit slusne no. Muzes zkusit byt trochu odhlucnit, oni neuslysi vas, vy zas je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
13.4.17 15:04

A co takhle sousedy neprovokovat tím kouřením? Mě by to taky štvalo. To je problém panelákových bytů. Že to smrdí u vás neznamená, že to musí smrdět u druhých a líbit se jim to. Promiń za upřímnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
13.4.17 15:04

Je možné, že vaši sousedi reagují přehnane, ale co se týče toho dymu, tak to chápu.
já měla jednou podnájem a pode mnou bydlel soused, který kouřil a v léte mi to všechno stoupalo do bytu, vážne to ničí lidem život, nemohla jsem v léte mít otevřené okno, ani dveře…u kouření je ten problém, že pokud nekto pije, tak nenutí pít jiné lidi, je to jeho problém, že si zničí játra a zdravi…ale vy kuřáci nutíte jiné lidi, aby si vašim dymem ničili zdraví, já nemužu pŔestat dejchat, proto to vnímam jako bezohlednou aroganci. Pokud musite kouŔit, tak skuste jít tam, kde nikoho nebudete otravovat vaším dymem a nebudete mu ničit zdraví pasívním kouŔením, třeba pŔed dom, kde to nebudou muset vaši sousedi dejchat.

• Citovat
  • Upravit
13148
13.4.17 15:07
@Aenne píše:
Je možné, že vaši sousedi reagují přehnane, ale co se týče toho dymu, tak to chápu.
já měla jednou podnájem a pode mnou bydlel soused, který kouřil a v léte mi to všechno stoupalo do bytu, vážne to ničí lidem život, nemohla jsem v léte mít otevřené okno, ani dveře…u kouření je ten problém, že pokud nekto pije, tak nenutí pít jiné lidi, je to jeho problém, že si zničí játra a zdravi…ale vy kuřáci nutíte jiné lidi, aby si vašim dymem ničili zdraví, já nemužu pŔestat dejchat, proto to vnímam jako bezohlednou aroganci. Pokud musite kouŔit, tak skuste jít tam, kde nikoho nebudete otravovat vaším dymem a nebudete mu ničit zdraví pasívním kouŔením, třeba pŔed dom, kde to nebudou muset vaši sousedi dejchat.

Přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
13.4.17 15:12
@Aenne píše:

Moje rec, este kdyby se mi pod okno nakyblovali sousedi, navstevy, jejich pribuzni, kamaradi a vsichni si zapalili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 15:13

Chápu Váš názor ale to že mi přijede dejme tomu babička 150 km, nebo rodina tak je mám z pátýho patra posílat dolů když mám byt s balkonem. Ona je jediná které to vadí, ostatní proti tomu nic nemají. Ale její chování narušuje nejen mne ale i ostatní kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
13.4.17 15:17

Důchodci v paneláku jsou na :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
Tefanek
13.4.17 15:17
@Petulka94 píše:
Chápu Váš názor ale to že mi přijede dejme tomu babička 150 km, nebo rodina tak je mám z pátýho patra posílat dolů když mám byt s balkonem. Ona je jediná které to vadí, ostatní proti tomu nic nemají. Ale její chování narušuje nejen mne ale i ostatní kolem.

Oni totiz muzou byt jedini, komu to jde do oken. To same nam dela sousedka pod a je to zoufale, kdyz chce clovek vyvetrat diteti a misto toho ma zahulenou mistnost. Vulgarismy sousedky samozrejme nejsou v poradku, ani bouchani apod., ale dokazu pochopit jeji zoufalost, kdyz chce vzduch a opet ma smrad z cigar. Pak se nedivte, ze na sebemensi vas hluk reaguje neprimerene.

• Citovat
  • Upravit
2236
13.4.17 15:18

No a co zkusit opačný postup. Zajít za nimi, omlouvit se za ten kouř a zkusit se domluvit na časech, kdy už třeba kouřit nebudete. Nebo že na ni zespodu zabušíte signál, ať si zavřou okno :-) nebo něco podobného. Prostě ukázat doubrou vůli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
13.4.17 15:18

@Petulka94 tak jestli maj okna nad vasim balkonem oni tak nikomu jinemu to vadit asi nebude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 15:23

Bydlíme ve velkém třívchodovém domě takže to necítí pouze oni, balkoný jsou ze všech stran nad námi mají balkon a co mají za místnost tak je kuchyň. Čili kouř nejde pouze k nim. Na co já bych chodila, když tu nadává na všechno a na všechny její manžel nedávno celej život hulil jednu za druhou a kolikrát to dělá i potají, za to jak řve a je hnusná bych se ji měla omlouvat? Ona měla na začátku přijít s tím že má takový problém. Já osobně tomuhle člověku do zadku nepolezu. Tyhle reakce jsem chtěla ušetřit, ale koukám bohužel. Chápu že si nechat radit víceméně od nekuřáku je hloupost. Nic ve zlým…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6465
13.4.17 15:26

Bohuzel, a neber to ve zlem, ti otravni sousedi jste v tomto pripade vy, je mi lito :nevim:

Oni vas nepbtezuji nicim, pouze reaguji na vas.
Vy obtezujete kourem a hlukem.

Tak to je, chapu, ze se nedobre zije i vam i jim, takova atmosfera je na nic. Dojit za nimi se smirnym resenim je dobry napad /domluva, kdy jdete kourit, ze si ma vcas zavrit okno atd - nebo ze mate batole, dela hluk, ale treba ze ho nenechate drandit na motorce po osme vecer :-) co ja vim… s placem v noci nenadelate nikdo nic, ale zase, da se to rict arogantne anebo zahrat na soucitnou notu, vsak byli treba taky rodice a pamatujou, jake to byvalo narocne/.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tefanek
13.4.17 15:26
@Petulka94 píše:
Bydlíme ve velkém třívchodovém domě takže to necítí pouze oni, balkoný jsou ze všech stran nad námi mají balkon a co mají za místnost tak je kuchyň. Čili kouř nejde pouze k nim. Na co já bych chodila, když tu nadává na všechno a na všechny její manžel nedávno celej život hulil jednu za druhou a kolikrát to dělá i potají, za to jak řve a je hnusná bych se ji měla omlouvat? Ona měla na začátku přijít s tím že má takový problém. Já osobně tomuhle člověku do zadku nepolezu. Tyhle reakce jsem chtěla ušetřit, ale koukám bohužel. Chápu že si nechat radit víceméně od nekuřáku je hloupost. Nic ve zlým…

Ano, nekuraci totiz dokazou pochopit, co pani-nekuracce vadi. Vy obtezujete je a nic s vami nezmuzou. Stejne tak vy nezmuzete nic s jejim dupanim, busenim apod. Otravujete se vzajemne svymi zlozvyky a chovanim.

• Citovat
  • Upravit
13.4.17 15:28

Jestli byt její tak s tím nic neuděláte. Bude to pořád něco. Ona si bude stěžovat, že jí hulíte do bytu, vy že ona řve a je hnusná. Koukla bych se po nějakém domečku pokud je to možné a odstěhovala se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama