"Otravuje"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 06.10.10 12:34
"Otravuje"

Zdravím aprosím o radu, naše princezna je šikovná holčička, ale dělá něco, co moc nechápu. Velmi často někoho „otravuje“ .Hned vysvětlím :-) Přijde za někým (já, manžel, babička, kamarádka…i paní na cvičení, teta v parku) a dává mu ruku, řekne pojď a už si ho někam táhne. Kamkoliv, něco mu ukázat, nebo i jen tak. je to dost obtížné a nevím, jak s tím bojovat. Máme třeba návštěvu, nemůžeme ani chíli v klidu sedět. Když se jí to snažíme vysvětlit, vzteká se nebo dá pokoj jen chvilinku. S manželem se ani společně nenajíme…Nevím, co s tím. Zkoušíme domluvu i ji nechat se vztekat…Znáte to někdo? Přejde to brzy?

Reakce:
ixa
Kecalka 222 příspěvků 06.10.10 12:43

Ahoj, můj syn má vždy radost, když někdo přijde, hned k němu běží, chytne ho za ruku a chce, aby si s ním hrál. Nese mu třeba knížku nebo balónek. Myslím, že je to normální, že si chce jen hrát a chce, aby si ho ostatní všímali. Asi je potřeba toto období vydržet :nevim: . Když máme návštěvu, tak si s ním vždy někdo hraje a když jíme, tak jí i on.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 06.10.10 12:44

Jenže naše potvora jíst nechce. Spíš mě štve, že otravuje ty cizí lidi - nás pak vlastně nezná a vypadá to blbě :-(

Kakika
Extra třída :D 14990 příspěvků 06.10.10 12:48

Známe :lol: Lukášek to taky pořád dělá. Už mě to občas taky pěkně štve, zvlášť, když si s ním hraju na zemi, on mě čapne za ruku, tak musím vstát, dotáhne mě do prostřed místnosti a pak stojí a zase mě táhne k zemi (asi abych si jen poposedla :mrgreen: ). Občas někoho dotáhne k troubě, aby si dotyčný sáhl, že trouba hřeje. Nevím, přijde mi to, že se s námi chtějí děti o něco (cokoliv) podělit a ještě to neumějí dát jinak pořádně najevo. Občas se mnou takto chodí po bytě…drží mě za ruku, jako by neuměl sám chodit a jen se prochází, občas se zastaví a něco si prohlíží. Co mě ale doslova uráží je, když mu něco upadne, on si pro mě dojde a táhne mi ruku k zemi abych mu to podala :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 06.10.10 12:50

Ty brďo, mě přijde na takové bratříčkování hrozně malá - jestli metřík nelže je jí jen 14 měsíců - nehledě na to, že naše dítě by ani neřeklo to POJD.. :mrgreen:
V tomto věku bývají děti spíše nedůvěřivé a cizí lidé je spíše děsí. Ale koukám, že je to různé..
Takovéto chování, že si přivlastnují cizí lidi na hraní znám spíš kolem 3roku.
Tedy doma mě malá otravuje pořád, musím se s ní hrát, ale s cizími to ne.
Je ale malá a myslím, že vám z toho vyroste - děti neustále mění moresy.
zatím to musíte vydržet. :mavam:

Kakika
Extra třída :D 14990 příspěvků 06.10.10 12:51
Týja píše:
Jenže naše potvora jíst nechce. Spíš mě štve, že otravuje ty cizí lidi - nás pak vlastně nezná a vypadá to blbě :-(

Cizí tedy nikam nevodí, ale mává jim, směje se na ně, laškuje s nimi. Je prostě strašně komunikativní. Myslím, že je to takové přechodné období. My už jsme okoukaní a zatím nemá žádné zábrany co se cizích lidí týče. Když jsme čekali na dětské chíře na výsledky (byl tam se mnou můj táta), tak taky přiběhlo dítko, natáhlo k tátovi ruce, tak si ho táta posadil na klín a tlemili se na sebe. Maminka přiběhla rudá, že jí to dělá pořád :lol: :lol:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 06.10.10 12:51

Jinak stejně jako Kakika - neustále jsem jak podržtaška, nebo bodyguard - chodím s ní za ruku po bytě, ale s cizími se mi netahá.. :mrgreen: :mrgreen:

Kakika
Extra třída :D 14990 příspěvků 06.10.10 12:57
Lizbeth píše:
Jinak stejně jako Kakika - neustále jsem jak podržtaška, nebo bodyguard - chodím s ní za ruku po bytě, ale s cizími se mi netahá.. :mrgreen: :mrgreen:

Achjo, to chci taky umět…říct to dvěma větami, já na to vyjádření potřebuju půl stránky :mrgreen: A navíc moc trefně napsané :kytka:

ixa
Kecalka 222 příspěvků 06.10.10 12:58

S tím jídlem, to je mi líto, musí to být náročné. My se teď po dlouhé době konečně docela v klidu najíme, malý sní skoro všechno a rád dlabe sám. (Pak ho otřepu, umyju, převleču a zametu).

Nsoci
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 06.10.10 12:59

Zájem o kohokoliv známe taky, malý je odmalička dost společenské dítě, nejvíc jsem se zapotila, když se mi na náměstí (asi v roce a půl) dal do řeči s partou bezdomovců, nebo ve výtahu s podivným zarostlým chlapem. Všichni kolem vždycky říkali, jak je to fajn, že se nebojí, ale mně to tak teda nepřipadlo. Byl by schopný odejít s kýmkoliv kamkoliv. Hlavně, že uvidí něco nového. Naštěstí jak roste, tak se začíná přece jenom trochu ostýchat. Kamarádí se teda s cizími i nadále, ale už by asi jen tak s někým nešel (snad). Takže myslím, že to s věkem přejde. Až si začne všechno víc uvědomovat.
A jinak - „otravuje“ teda pořád, neumí se totiž zabavit sám, pořád k tomu potřebuje někoho z nás jako parťáka a navíc u ničeho nevydrží dýl než 2 minuty. Doufám, že tohle ho taky brzo přejde… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.10 13:18

Spíš jak reagovat opačně, když je člověk otravován a nemá náladu, má toho doma dost :nevim: :nevim:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 06.10.10 13:27

Kakika mi mluví z duše. Taky mě tahá po bytě jan tak pro nic za nic. Těmi cizími lidmi jsem nemylsela úplně cizí. Jí stačí, že potkám kamarádku, nebo kolegyni z práce, kz´terou nikdy neviděla, ale vidí, že se s ní já bavím a bere, že jo to známá a v pohodě, už by ji někam tahala. Jinak je mamánek, chce mít přehled, kde jsem, když jsem s ní doma sama, nehne se od me…ale asi bude společenská, ostatně, jw lvice.
A pro Lizbeth: metřík nelže a naše pojď, je POČ!

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 06.10.10 13:27

Jo je to šikulka.. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >