Ověření plodnosti

37
20.2.16 17:24

Ověření plodnosti

Ahoj holky, plánuju koncem roku otěhotnění. Mám už 3/4 roku počítač babycomp, ale nejsem moc spokojená s výsledky mám vždy půl měsíce zelenou (neplodné dny) a půl měsíce červenou (plodné dny). I sama paní z eshopu, která se tím přístrojem zabývá říkala, že je to divné, že by po takové době měla být už většina dnů zelená. Teploty mám vysoké jen před menstruací 36,50 a výš. Ale kolem ovulace je to nějaké slabé 36,10 až 36,30. Zdá se mi, že by to mělo být opačně. Chci si ty grafy vytisknout a zároveň se nechat vyšetřit v nějakém centru reprodukce. Poraďte mi prosím na koho se obrátit (Brno), co všechno mě čeká a kolik si na to mám připravit peněz. Bavila jsem se již s jedním doktorem po emailu, říkal mi, že doporučení od gynekologa nepotřebuji, ale neřekl mi už kolik to bude stát ani na co se mám připravit. Ráda bych zjistila případný problém včas. Už nejsem nejmldaší a nemám čas se roky marně snažit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19184
20.2.16 17:26

@ajanab Chápu dobře, že chceš jít na vyšetření ještě před tím než se budete snažit??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55614
20.2.16 17:43

@ajanab jako že půl měsíce jsi plodná a půl měsíce neplodná???
a mmch…chlapa testuješ čím?? :lol:
kašli na to všechno…protože ty jsi ve stresu a ještě jste se ani nezačali snažit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
20.2.16 17:52

@Kikuška90
ano, chápeš to dobře. Chlapa už otestovanýho mám a výsledky nejsou nejrůžovější. Kdyby se mi nedařilo otěhotnět přirozeně do 3 měsíců tak půjdem rovnou na umělé oplodnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
20.2.16 17:53
@ajanab píše:
@Kikuška90
ano, chápeš to dobře. Chlapa už otestovanýho mám a výsledky nejsou nejrůžovější. Kdyby se mi nedařilo otěhotnět přirozeně do 3 měsíců tak půjdem rovnou na umělé oplodnění.

a nebylo by lepší se na nějaký testování vykašlat a spíš to rovnou zkusit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22712
20.2.16 17:56

@ajanab prosím tě a co to je za amatérku, v tom e-shopu? Jak můžeš mít celý cyklus plodné dny? :zed: :mrgreen: Dívala ses vůbec někde na netu, jak funguje bazální teplota, jak mají vypadat grafy? Je naprosto v pořádku, že před ms je zvýšená teplota, protože ji zvyšuje progesteron, a během ovulace jsou teploty nižší. Přeci při dejme tomu 28 denním cyklu může být přibližně plodný maximálně týden (3-4 dny před ovulací a cca 2 dny po).
Prosimtě vyhoď ten počítač a dej se do klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
20.2.16 17:57
@ajanab píše:
@Kikuška90

Tak pak nechápu co řešíš :nevim: Prostě to 3× zkus a šup do IVF :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
20.2.16 18:08
@Kikuška90 píše:
Tak pak nechápu co řešíš :nevim: Prostě to 3× zkus a šup do IVF :pankac:

ale já nevím jestli jsem v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
20.2.16 18:11
@ajanab píše:

No však to zjistí před tím IVF. Je zbytečné to řešit dopředu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
@ajanab píše:

A ty ovulační testy za pár kaček z lékárny jsi zkoušela? Nebo UTZ u gyndr.?

• Citovat
  • Upravit
37
@Ha-ni píše:
@ajanab prosím tě a co to je za amatérku, v tom e-shopu? Jak můžeš mít celý cyklus plodné dny? :zed: :mrgreen: Dívala ses vůbec někde na netu, jak funguje bazální teplota, jak mají vypadat grafy? Je naprosto v pořádku, že před ms je zvýšená teplota, protože ji zvyšuje progesteron, a během ovulace jsou teploty nižší. Přeci při dejme tomu 28 denním cyklu může být přibližně plodný maximálně týden (3-4 dny před ovulací a cca 2 dny po).
Prosimtě vyhoď ten počítač a dej se do klidu ;)

špatně čteč paní říkala, že bych měla mít většinů dnů zelených, čili 3 týdny zelené (neplodné) a jeden plodný. A zajímavý, že všude čtu, že ovulace se pozná podle zvýšené teploty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
20.2.16 18:13
@ajanab píše:

A jinak teda taky nechápu, proč to řešíš takto předem. Zbytečně se stresuješ, a pak to skoro jistě nepůjde, i kdybys byla jinak superplodná. Stres je nepřítel otěhotnění č. 1 a ty si zbytečně přiděláváš :nevim:

• Citovat
  • Upravit
37
20.2.16 18:13
@Kikuška90 píše:
No však to zjistí před tím IVF. Je zbytečné to řešit dopředu. :nevim:

jasný, jen jsem to chtěla raděj případně vyřešit předem, protože pak by mě to mohlo deptat a jak naschvál by se nedařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
20.2.16 18:15
@Ellusa píše:
A jinak teda taky nechápu, proč to řešíš takto předem. Zbytečně se stresuješ, a pak to skoro jistě nepůjde, i kdybys byla jinak superplodná. Stres je nepřítel otěhotnění č. 1 a ty si zbytečně přiděláváš :nevim:

právě teď se nestresuji, zatím být těhotná nechci. Jenže až budu chtít a nepůjde to, tak pak budu ve stresu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
20.2.16 18:18
@ajanab píše:
jasný, jen jsem to chtěla raděj případně vyřešit předem, protože pak by mě to mohlo deptat a jak naschvál by se nedařilo.

Ale jestli nejsi v pořádku, tak to stejně předem nevyřešíš… Každopádně s tím tvým přístupem bych se i na ty 3 měsíce vykašlala a šla rovnou do umělka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama