Reklama

Ovládá zde někdo LPIS?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 10.04.11 15:21
Ovládá zde někdo LPIS?

Dobré odpoledne,

začala jsem s manželem soukromě zemědělsky hospodařit a potřebuji poradit s aplikacemi v LPIS. Najde se zde nějaká spřátelená duše, která by pomohla? Předem děkuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Timura
Kecalka 429 příspěvků 10.04.11 15:32

Ahoj, než jsem šla ma MD, tak jsem s LPISem pracovala. Co by jsi potřebovala vědět?

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 10.04.11 15:36

Bojuji se zákresem eroze :-( Zakreslila jsem si v PB kde se eroze nevyskytuje, abych mohla pěstovat širokořádkové plodiny. Jenže i když dám archivovat, tak se nový zákres nikde neobjevil, jen pod erozníma pozemkama. Pod záložkou eroze zůstalo původní opatření na celý blok.
Snad jsem to vysvětlila trošku srozumitelně :oops:
Moc děkuji, ani jsem nedoufala, že by se někdo ozval :wink: :huban:

Timura
Kecalka 429 příspěvků 10.04.11 15:47

Aha :think: , ten PB méně než 12°sklon?

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 10.04.11 15:51

Tan půdní blok má průměrnou sklonitost 8,4° Po tom mojem „zákresu“ je 16,41 ha v A1, ale pod hlavní záložkou eroze je to pořád A2. Celý PB má 17,38 ha. A ještě bych jej chtěla rozdělit, abych mohla pěstovat dvě různé plodiny.

Timura
Kecalka 429 příspěvků 10.04.11 15:57

Máš zapnuté všechny vrstvy LPIS? Tohle nevím… Až přijde večer manžel kouknu se k němu do PC na jeho LPIS,
A co se týká rozdělení PB, myslíš rozdělit jej na 2 části ( ale číslo zůstane stejné ) nebo vytvořit 2 nové bloky, každý s jiným číslem?

Timura
Kecalka 429 příspěvků 10.04.11 16:04

Teď jsem ještě na netu našla příručku, kde postup vysvětlený,ale možná už jí máš :mrgreen: . Pro mě je zakreslování erozí novinka, dělá se to teprve od minulého roku v rámci kontroly GAEC a to už jsem byla „mimo“. Tady je odkaz na tu příručku
 http://eagri.cz/…022011v2.pdf

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 10.04.11 16:06

Spíš vytvořit dva nové bloky, protože na jedné části bude zelenina a na zbytku obilniny. Takže kvůli dotacím asi budou potřeba nové bloky. Jenže zákres je závislý na té erozi.
Jsi moc hodná :kytka: Myslíš, že když zajdu na pozemkový úřad nebo na AZV, že mi poradí: My spadáme pod dva různé okresy no a na jednom mě odpálkovali, že na to jsou příručky. jenže v příručkách není vše.

K těm vrstvám, pro SZIF, který kontroluje dodržování zásad je důležitá která vrstva? Ta protierozní opatření PB nebo protierozní opatření archív, obojí pro období do června 2011?

Mám v tom trošku zmatek.

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 10.04.11 16:07

Jé, ty příručky už mám všechny stažené :lol: Pořád nad tím koumám, asi se zaobírám prkotinama, ale nerada bych měla potom nějaké opatření při kontrole. tak už dopředu tak jančím :lol:

Timura
Kecalka 429 příspěvků 10.04.11 16:15

Ty sama 2 nové půdní bloky vytvořit nemůžeš, to musí udělat AZV. Na AZV se nenech odbýt, od toho tam jsou, aby Ti poradili ( vím, že pak jsme přijeli na kontrolu a chudák žadatel to měl blbě, protože na AZV byl někdo líný „otevřít hubu“ a poradit mu ). Můžu se zeptat pod kterou AZV spadáte?

Myslím, SZIF kontroluje GAEC podle protierozní opatření PB, ale pro jistotu zítra zavolám kolegům do práce a napíšu Ti co a jak.

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 10.04.11 16:30

Jsi moc hodná :kytka: :kytka: :kytka:
Ten PB o který mi jde spadá pod Vyškov(tan byl pán velmi ochotný :cert: ),ale zítra zkusím zajet do Hodonína, pod který spadá taky část pozemků. Máme vše v ekologii.

Můžu se tedy ještě zeptat na zaměřování plodin? Jakým typem přístroje zaměřujete? My v traktoru žádnou GPS nemáme. Doma samo máme nějaké navigace a GPS v telefonu, ale nevím, jestli by bylo vhodné, když je tolerance 5 metrů :lol:

Timura
Kecalka 429 příspěvků 10.04.11 17:55

Posílám SZ.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >