Ovulační testy - proběhla tady ovulace?

Anonymní
30.1.21 09:36

Ovulační testy - proběhla tady ovulace?

Chci se poradit - začala jsem po delším snažení testovat ovulaci pomocí ovulačních testů (měření BT u mě bohužel nefunguje). Minulé dva cykly byly dvě čárky stejně silné v jeden den, den před tím a den po tom silnější, jinak úplně slabé. Tento měsíc jsem testovala dle přiloženého fota. V 22 DC mi obě čárky připadly stejné a došly mi ovulační testy, tak jsem to považovala za pozitivní a dále už netestovala. Pak jsem koupila nové balení a 25 DC jsem jen tak pro zvědavost testovala znovu a čárka také docela silná, ale ne stejně. Přijde mi, že každý test má jiné množství toho barviva. A tak se ptám - je možné, že silnější čárky vychází třeba týden takto za sebou a že podle této fotky ovulace proběhla? Děkuji.

PS: Koukám, že fotka ten 22 DC trochu zkresluje, na vlastní oči jsou ty čárky opravdu stejně silné..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
380
30.1.21 09:41

22 dc se blíží, ale pozitivní ještě není, každopádně já mám zkušenost s testy takovou, že někdy mi ukázaly někdy ne. Pak jsem přišla i na to, že ráno je pozitivní a večer už nebyl, takže mi pozitivitu ukazovaly fakt jen pár hodin, ale těch vyhozených peněz za to…
Takže jsem se na to vy… a sexujeme obden a je to :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
30.1.21 10:47

Jak mas dlouhé cykly? Při klasickém 28 dni už je toho 22 docela pozdě, to už by se před ms nestihlo zavrtat :think: klidně mohla proběhnout některý z těch dnů co nemáš otestovany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 11:13
@Kriss Tina píše:
Jak mas dlouhé cykly? Při klasickém 28 dni už je toho 22 docela pozdě, to už by se před ms nestihlo zavrtat :think: klidně mohla proběhnout některý z těch dnů co nemáš otestovany

Mám už vypozorované podle testů, hlenu i jednoho ultrazvuku, že k ovulaci dochází vždy cca 20. - 28. den, proto od úplného začátku netestuji úplně každodenně. Jinak cykly mám dlouhé 30 - 38 dní, bohužel od vysazení HA se to ještě neustálilo na pravidelnou stejně dlouhou dobu. Podle paní doktorky je to ale v pořádku :nevim: Vím však s jistotou, že k menstruaci dochází vždy 12. den od pozitivního ovulačního testu, proto teď testuji, ať vím, kdy má dorazit.

@Markéta188 : Jinak sex máme pravidelně ob den, nebo i každý den, když je chuť, rozhodně nejsme ten typ co sexuje jen v ovulaci :P Snažíme se na to nemyslet a užívat si to a doufáme, že jednoho dne to vyjde :-)

• Citovat
  • Nahlásit
1326
30.1.21 13:02

@Kriss Tina když se posune ovulace, posune se i MS. LF je vždy stejná, takže i čas na za vrtání je stejný.

Hele ten 22DC mi přijde dobrý, ale pokud jsi dal netestovala tak těžko říct. Já si kupovala testy z aliexpresu ty mají taky málo barviva a nikdy tedy nebyla ta čárka stejná jako tesrovaci. Za pozitivní test jsem považovala nejsilnější namerenou čárku, ale já si to potvrdila tou BT no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
3.2.21 11:54

Ahoj holky, pripojuji se s dotazem, protoze cim vice toho o ovu testech ctu, tim vice mam pocit, ze tomu nerozumim :P
Dnes je den ocekavane MS (delsi cyklus, nepravidelny). Ale tento mesic jsme behem ovulace, alespon dle meho domenu, snazeni nestihli a zacali jsme az cca pred 10 dny. Tehotenstvi zatim netestuji, vim, ze je brzo, ale napadlo me, ze pri mem delsim cyklu je mozne mit ovulaci 2×, uz jsem to tu cetla. Tak jsem si testy koupila. Mate s tim nektera zkusenosti? Prikladam vcerejsi a dnesni OVU testy, ten spodni jsem si udelala prave ted. Je mozne, ze prijde 2. Ovu a MS se o to zpozdi? Jsem z toho jelen:-) Diky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
3.2.21 12:10
@Xibalba píše:
Ahoj holky, pripojuji se s dotazem, protoze cim vice toho o ovu testech ctu, tim vice mam pocit, ze tomu nerozumim :P
Dnes je den ocekavane MS (delsi cyklus, nepravidelny). Ale tento mesic jsme behem ovulace, alespon dle meho domenu, snazeni nestihli a zacali jsme az cca pred 10 dny. Tehotenstvi zatim netestuji, vim, ze je brzo, ale napadlo me, ze pri mem delsim cyklu je mozne mit ovulaci 2×, uz jsem to tu cetla. Tak jsem si testy koupila. Mate s tim nektera zkusenosti? Prikladam vcerejsi a dnesni OVU testy, ten spodni jsem si udelala prave ted. Je mozne, ze prijde 2. Ovu a MS se o to zpozdi? Jsem z toho jelen:-) Diky moc!

Tohle není pozitivní ovulační test.
Jestli si četla návod tak musíš vědět, že obě čárky musí být stejně silné, takže ovulace u tebe už nejspíš dávno proběhla :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
3.2.21 12:13

@Markéta188 Dekuju za nazor, ale vynechala jsem, ze jsem si hned v den koupe testu, to bylo predevcirem, 2 testy delala s ty byly uplne bez “ducha”, komplet bile. Proto, kdyz se tam vcera a dnes objevilo tohle jsem pojala myslenku, ze se mozna dalsi ovu chysta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
3.2.21 12:16

@Xibalba no já bych spíš zkusila těhotenský test. Že by proběhla ovulace dvakrát jsem nikde nečetla (to bude asi výjimečná situace), ale že může ovu test ukázat těhotenství to ano. Víš jakou máš LF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
3.2.21 12:18
@Xibalba píše:
@Markéta188 Dekuju za nazor, ale vynechala jsem, ze jsem si hned v den koupe testu, to bylo predevcirem, 2 testy delala s ty byly uplne bez “ducha”, komplet bile. Proto, kdyz se tam vcera a dnes objevilo tohle jsem pojala myslenku, ze se mozna dalsi ovu chysta.

To nic nemění, ten hormon který ti děla pozitivní testy, se v průběhu cyklu mění, je jedno jestli je to začátek nebo konec cyklu, ve chvíli kdy je ho nejvíce právě nastupuje ovulace. Asi chápu že jsi v tomhle neznalá, já byla taky. Po roce hlídání ovulace jsem toho nečetla fakt hodně a z vlastní zkušenosti i vím, že mě se síla čárky v průběhu cyklu taky hodně mění. Opravdu záleží jen na tom, kdy bude čárka stejně silná. Pak už je úplně jedno zda je jeden den test bez čárky a pak zase trochu sílí apod… možná by sis měla taky něco načíst :oops: pozitivní ovu test = stejně silné čárky, negativní = žádná čárka nebo jiná intenzita čárky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
3.2.21 12:21

@chivavinka Cetla jsem tady uz, ze to takhle jedna pani zjistila, to by bylo neco :dance: Ale rikala jsem si, ze je jeste urcite brzo a radsi pockam, ze to treba bude blizici se ovu.. Ale cervik mi tam vrta, to ano :oops: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
3.2.21 12:26

@chivavinka prosim, co je LF? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
3.2.21 12:27

@Markéta188 upřímně ja nemám na ovulační testu čárku stejně silnou jako kontrolni takřka nikdy a přesto se dá říct že i když není stejná tak k ovulaci došlo. Mám to zjištěné pomocí BT talze dost asi záleží i na konkrétním ovulační testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
3.2.21 12:29

@Xibalba lutealni fáze. Je to doba od ovulace po začátek menstruace. Tato doba je dlouhá většinou 11 až 16 dní a každý měsíc je stejná. Tedy pokud zjistíš že proběhla ovulace a tvoje LF bude třeba 12 dní tak za 12 dní dostaneš MS. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
3.2.21 12:31
@chivavinka píše:
@Markéta188 upřímně ja nemám na ovulační testu čárku stejně silnou jako kontrolni takřka nikdy a přesto se dá říct že i když není stejná tak k ovulaci došlo. Mám to zjištěné pomocí BT talze dost asi záleží i na konkrétním ovulační testu.

To já taky ne, za rok jsem měla pozitivní ovulacni test 3×. Zjistila jsem že ho mám pozitivní cca 2 hodiny, vždycky dopoledne pozitivní a odpoledne už čárka slábne. Já jen slečně vysvětluji, že tohle pozitivní ovulační test není a prave v těhotenství to opravdu ovulacni test muže potvrdit dřív než tehotensky, ty hormony si jsou podobné, ale musí být pozitivní a tohle není ani zdaleka pozitivní test, ale možné je všechno, přeju ji to :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat