Těhotenství po IVF a covid

Anonymní
29.1.21 09:23

Těhotenství po IVF a covid

Moc vás zdravím holky,
Je tady někdo kdo otěhotněl po IVF a následně chytl covid? Zajímalo by mě jak jste to vy a miminko zvladali? Zajímá mě především ranná fáze těhotenství, ale pokud máte zkušenosti i pozdeji, určitě budu ráda za vaše odpovědi. Bohužel u mě je jasné že budu ihned na rizikovém těhotenství kvůli tomu že mám astma.
Já z toho všeho mám strašnou hrůzu. Jsem nervózní ze samotného IVF, aby se zadarilo, aby detatko bylo zdravé a já ho v pořádku donosila. Do toho se ale nervuju covide. Na 1. IVF už jsme měli jít v říjnu, ale raději jsme to kvůli koroně a astma odložili, déle už ale nevydržím čekat. Taky otázka jak dlouho to tu ještě takové bude, abych kvůli nějaké blbé korone těhotenství neodkládala 3 roky, to už bych se opravdu zhroutila. Děti z IVF jsou většinou vymodlené a dlouho očekávané, tak jako je tomu u nás. Čekáme na ten vymodlený poklad více než 5 let a teď cítím ze by to mohlo pomoci IVF vyjít. Zároveň se ale děsím toho, že konečně otehotnim, pak chytnu covid a nedej bože o děťátko přijdu:( mám hrozný strach. Moc vám předem děkuji za vaše odpovědi. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6730
29.1.21 09:30

Zbytecne se nervujes. To ti pritizi mnohem vic nez nejaky covid. Navic prubeh je tezce individualni, takze jak to mely ostatni zeny ti je uplne k nicemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 09:33

@Cenarius ja vím, že je to přesně tak jak píšeš. Všichni mi rikaji ať se zbytečně nenervuju, ale já si prostě nedokážu pomoct. Tak hrozně se bojím aby se IVF povedlo a já donosila zdravé a vytoužené děťátko, to je to jediné co si přeji :( :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
551
29.1.21 09:43

Ahoj, opravdu takhle nepremyslej. Ono ani ta chřipka v těhotenství není dobrá.
Zkušenost s covidem nemám. Jen Ti chci říct, že je důležité se chránit, omezit styky, dodržovat opatření, tak jsme to dělali my.
Hlavně klid a pozitivní myšlení, to je pro miminko nejdůležitější.
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 09:49

@Sleepy.Monkey :srdce: :srdce: :srdce: děkuji. Obvykle až takhle úzkostlivá nejsem, jen už jsem zažila tolik zklamání a marných nadějí, že chci aby to tentokrát nic nemohlo překazit a poprvé vidět na tehotenském testu 2 čárky :)

• Citovat
  • Nahlásit
308
29.1.21 09:53

Souhlasim, ze je to strasne individualni. Muzes mit prubeh v pohode a muzes mit ctyricitky, coz by v rany fazi tehotenstvi mohl byt prusvuh. Ja to resila na podzim, taky jsme sli na IVF a dite by bylo velmi vymodlene, navic uz xty pokus. Cetla jsem tu ty diskuze, kdy ti kazdej pise, ze covid je jen rymicka a ze tehotenstvi po IVF je stejny jako kazdy jiny… Neni! Kdyz na to dit cekas roky a vlozis do toho tolik penez, tak proste chces minimalizovat vsechny rizika, ze se neco podela. Pokud muzes potom zustat doma na rizikovym, nebo mit home office, udelala bych to. Aspon behem prvniho trimestru bych minimalizovala kontakt s cizima lidma, hlavne ale proto, abych byla v klidu a nestresovala se. To skodi podle me stejne, ne-li vic. Udelas, co muzes, a vic o tom pak nebudes muset premyslet, tes se na miminko a urcite vse vyjde!;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
29.1.21 10:06

Byla jsem na punkci minulý týden ve středu a toto pondělí už na ET nedorazila - covid. A to jsem furt doma na HO. Co se má stát, to se stane. Tak holt místo ET půjdu na KET, zaplať pánbůh za ty možnosti! Mám mírný průběh a jsem ráda, že si to teď odbydu, další cca 3 měsíce nebudu muset okolo viru opatrně našlapovat.
I kdyby covid neexistoval, stejně může přijít nějaká blbá viróza. Nebo ani viróza chodit nemusí a embryo se nechytne z tuny důvodů „protože příroda“. IVF je možnost a šance, nikoli 100% záruka.
Zkus si v hlavě nepřehrávat zklamání, ale naopak ji uklidnit. Žádné dítě nechce vystresovanou mámu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
29.1.21 10:09

Proč se nervuješ? Stejně s tím nic neuděláš. Těhotenství nejde naplánovat, nemoc taky ne. Dopadne to, jak má. Děsit se je úplně k ničemu. Pak se tase budeš desit porodu, že ti dítě upadne… to už bys z toho děsu taky nemusela nikdy vyjít :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
29.1.21 13:03

Opatrnost

Nejsem po IVF, ale po lecbe rakoviny, takze k tehotenstvi pristupuju od zacatku s velkou opatrnosti. Ted zacinam treti trimestr a podle toho, co jsem cetla, se muze covid projevit nejhur prave ted. Snazim se to v ramci moznosti ignorovat a jen dodrzovat vsechna preventivni opatreni. Celou dobu tehotenstvi pracuju z domova a chodim v podstate jen k doktorum.
S covidem jsem si to nastavila tak, ze opatrnost proste pomuze a kdyby se nahodou neco stalo, bude to stejne nepredvidatelne, jako viroza, kdybych normalne chodila do prace. Byt vami, snazim se byt hlavne v klidu, aby IVF vyslo. Pak jen omezit kontakty. Rizikove vam to umozni. Za 3 mesice tu mame vysoke teploty a cisla pujdou prirozene dolu a s tim i riziko infekce. A do podzimu uz by snad vakcinace mela byt natolik rozsahla, ze to bude i s ochlazenim ok (snad teda vetsina nezblbne a na ockovani pujde, ale jsem v tomhle optimista). Za sebe jsem rada, ze jsem nic neodkladala. Ma to i sve vyhody, ze clovek muze snaz zustat doma a nemusi poslouchat „dobre rady“ kamaradek a znamych, co si hned potrebuji sahat na bricho a sdilet nazory na spravny porod :lol:.
Drzim palce, at to hned vyjde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat