Pozitivní ureaplasma - byl mi manžel nevěrný?

Anonymní
28.1.21 11:15

Pozitivní ureaplasma - nevěra?

Ahoj. Dneska jsem se na gynekologii, kde řešíme problémy s otěhotněním, dozvěděla, že mám pozitivní výtěr na ureaplasmu. Dostala jsem ATB pro sebe i pro manžela. Do nějakých velkých debat jsem se tam. nechtela pouštět, dost mě to vzalo, s další komplikací jsem nepočítala. Teď řeším, kde jsem to mohla vzít. Já jsem nikdy s nikým jiným kromě manžela nespala. Je možné, že to jeden z nás měl v sobě nějak přirozeně, nebo je jediná varianta manželova nevěra?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
386
28.1.21 11:21

Normálně je možné, že jste si to dotáhli z bazénu nebo vířivky, není pravda, že se ureaplasma přenáší pouze sexuálním transferem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20440
28.1.21 11:22

Nebo na wc v práci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 11:24

Kdysi jsme to měli s mužem oba, nevěru nepředpokládám, dr. jen krčil rameny, že to má pomalu každej druhej a krom pohlavního přenosu se to šíří i mnoha jinými způsoby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 11:27

@ka2ka mě způsob přenosu z WC vždycky fascinoval. Protože 1) na WC se snažím nesedat, 2) když už si sednu, pečlivě prohlídnu, jestli se sedátko čistý, 3) když už budu takový prase, že si sednu na počůraný prkýnko, furt se ho budu dotýkat stehnama a nějak si ty brebery nedovedu představit, jak mi poputují po nohou nahoru až kamsi :lol: Nicméně tento způsob přenosu se často zmiňuje, takže to asi nějak technicky možný bude :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 11:28

Moc děkuju holky, já jsem doteď neměla žádný důvod o něčem pochybovat a nerada bych začala. Snad máte pravdu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 11:31
@Anonymní píše:
Ahoj. Dneska jsem se na gynekologii, kde řešíme problémy s otěhotněním, dozvěděla, že mám pozitivní výtěr na ureaplasmu. Dostala jsem ATB pro sebe i pro manžela. Do nějakých velkých debat jsem se tam. nechtela pouštět, dost mě to vzalo, s další komplikací jsem nepočítala. Teď řeším, kde jsem to mohla vzít. Já jsem nikdy s nikým jiným kromě manžela nespala. Je možné, že to jeden z nás měl v sobě nějak přirozeně, nebo je jediná varianta manželova nevěra?

80% populace mám tyt bakterie přirozeně v sobě, můžou být neaktivní - nemáš žádné problémy. Já je měla také, problémy jsem žádné neměla, pak jsem měla nového přítele a on po prvním styku měl z toho velké zdravotní problémy. Ex žádné takové problémy neměl - i když je 100% jasné, že to musel mít taky. Ano, je to přenosné pohlavně, ale u hodně lidí se to vyskutuje jako přirozené prostředí.

• Citovat
  • Nahlásit
1490
28.1.21 11:34
@Sardelka píše:
Normálně je možné, že jste si to dotáhli z bazénu nebo vířivky, není pravda, že se ureaplasma přenáší pouze sexuálním transferem.

V téhle době z bazénu nebo vířivky? No nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 11:38
@Lil Kitkatt píše:

Tak můžeš to v sobě mít roky bez problémů. Zakladatelka nepíše, že by měla potíže, jen že jí to náhodně odhalili při problému s otěhotněním, takhle nám na to přišli taky, nic nám nebylo a klidně jsme to mohli chytit před lety.

• Citovat
  • Nahlásit
9023
28.1.21 11:38

Prý se to přenáší výhradně pohlavním stykem. Inkubační doba je 1 až 3 týdny. Někdo to ale může mít v sobě dlouho a působí jako prenasec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
28.1.21 11:40
@Lil Kitkatt píše:

Myslíš, že ureaplasma nepřežije pár měsíců? Přežije i roky.

Pro zajímavost - přeléčila jsem ji u sebe minulý měsíc. S manželem jsem skoro osm let, s nikým jiným jsem nespala. Manžel byl sám u urologa a ani ji ode mě nechytil, to jen, kdyby Tě napadlo vyrukovat s nevěrou :potlesk:

Nevím, proč tazatelku zbytečně a nesmyslně strašíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
28.1.21 11:49
@Sardelka píše:
Myslíš, že ureaplasma nepřežije pár měsíců? Přežije i roky.

Pro zajímavost - přeléčila jsem ji u sebe minulý měsíc. S manželem jsem skoro osm let, s nikým jiným jsem nespala. Manžel byl sám u urologa a ani ji ode mě nechytil, to jen, kdyby Tě napadlo vyrukovat s nevěrou :potlesk:

Nevím, proč tazatelku zbytečně a nesmyslně strašíš.

Prosím tě, já nikoho nestraším. :roll: Podivila jsem se jen nad úvahou vířivky a bazénu. Pokud je to tak, že to člověk může mít v sobě roky, tak ok. S nevěrou jsem nikde nevyrukovala, vidíš trávu růst. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20440
28.1.21 12:42
@Anonymní píše:
@ka2ka mě způsob přenosu z WC vždycky fascinoval. Protože 1) na WC se snažím nesedat, 2) když už si sednu, pečlivě prohlídnu, jestli se sedátko čistý, 3) když už budu takový prase, že si sednu na počůraný prkýnko, furt se ho budu dotýkat stehnama a nějak si ty brebery nedovedu představit, jak mi poputují po nohou nahoru až kamsi :lol: Nicméně tento způsob přenosu se často zmiňuje, takže to asi nějak technicky možný bude :mrgreen:

tak já nevidím důvod k anonymitě
a hlavně jsi dost naivní když si myslíš že čistý prkýnko je fakt čistý :lol: :lol: ono si fakt do chcanek sedat nemusíš trošku mysli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 12:57

@ka2ka anonymita jen proto, že jsem o příspěvek výše zmínila, že i my jsme s mužem ten nález měli, a vzhledem k tomu, že je stále dost lidí přesvědčených, že je to přenosné jen a jen pohlavně, nemám potřebu se tu odhalovat.

K prkénkům - já končím u bodu 1), prostě si tam nesednu. Ale pokud je prkénko opticky čisté, cokoliv tam je, tak bude v malém množství a zaschlé, a pak je otázka, jak dlouho v tom co přežije a když se něco takového otře o stehna, jak to dokáže vystoupat až nahoru do pohlavního/ močového ústrojí. Prý je to problém u malých holčiček, které to tam ještě nevybalancují a při slézání dolů se tím pohlavím o prkénko aktivně otřou, ale u dospělé ženské si to neumím představit ani doma, kde si na prkénko sedám. A přenos něčeho „ze stehen na stehna“ mi prostě přijde technicky dost nepravděpodobný.

• Citovat
  • Nahlásit
277
28.1.21 13:06
@Anonymní píše:

S tímhle mám dlouholeté zkušenosti, troufám si říct, že po x návštěvách doktorů urologu hlavně, o tom vím dost… takže buď si to manžel přinesl a nesl už z dob minulých…to jest před tebou a mu to nezpůsobuje žádné problémy, neboť muži mají delší močovou trubici nebo to dotáhl od nějaké jiné… jiný přenos je vyloučen…to bys musela sednout přímo pipkou na prkýnko kdo si tam otřel pipku přímo před tebou! V bazénech chytneš jiný sra.ky, ale ne ureaplasma, který žije výhradně v močovým ústrojí. kazdopadne budete asi preleceni tetracyklinama, a během té doby žádnej sex, a oba by jste měli mít kontrolní stery že je to pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat