Reklama

Oyster card + Ryanair?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 21.02.18 19:17
Oyster card + Ryanair?

Zdravím všechny,
v sobotu se chystám do Londýna, vracím se v úterý. Vím, že se tady OC už řešila, ale stejně tomu pořád nerozumím tolik, abych byla sebejistá. :D Vyplatí se koupit jen OC nebo nějaké její varianty? Popř. kdybych chtěla platit jen bezkontaktní platební kartou, funguje stejně jako Oyster? Hlavně co se týče toho denního limitu.. Jaké jsou vaše zkušenosti?
A nemá někdo zkušenost s leteckou společností Ryanair? Letíme s nimi a nabízejí přímo nějakou dopravu do Londýna, jen nevím, jestli se to vyplatí nebo si radši zajistit něco jiného..
Díky moc!

Reklama

Reakce:

PupuP
Kecalka 497 příspěvků 21.02.18 19:46

Ahoj, OC není třeba, my byli loni a platili jsme platební kartou, funguje to úplně stejně, i s těma limitama;) takže si OC nekupuj, dle mého to nemá cenu.
A letěli jsme také Ryanairem, kdyžtak se ptej, co chceš vědět. Dopravu si raději zajisti sama, čím dříve to koupíš, tím lépe… ze Stanstedu jezdí myslím easybus a pak ještě National Express. Myslím, že mají i akci na nějaké velmi levné jízdenky, když koupíš hodně předem. Ale musíš koupit na určitý čas.
My teda byli takhle v Londýně minulý rok, na 2 dny, projít jsme stihli všechno důležitý a bylo to fajn:-) ale ty ceny…:(

Fazulina
Závislačka 3472 příspěvků 21.02.18 20:25

Ze Stanstedu Ti jede vlak do centra každých 20 minut, kupovat předem netřeba, dá se koupit přímo na letišti v takových automatech, ale jízdenka je teda trochu dražší. Zase ale není třeba se vázat na nějaký čas, neb člověk nikdy neví, co ho zdrží. Jmenuje se Stansted Express.
Také tam jedou nějaké autobusy, ale tam je dobré to zajistit předem na konkrétní čas, aby bylo místo.

Já jsem zkusila asi 3 různé dopravy z letiště, ten vlak je nejlepší, flexibilní a nejrychlejší, jednou jsme jeli busem na Victoria Station a jednou busem National Express na Baker Street, tam je zajímavé to, že to jede téměř k domu Sherlocka Holmese:-).

Ryanair je v pohodě, dopravu z letiště bych však řešila individuálně.

Kdybys řešila ubytování, doporučuju nějaký byt přes Airbnb, ale o tom nepíšeš, takže to máš asi vyřešeno:-).

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 22.02.18 08:29

@PupuP Tak to je super. :) Otázka ještě je, aby fungovala. Ale tak přinejhorším ji tam někde seženeme, to se snad zvládne.
My jedeme právě teď v sobotu už. :D A ptám se kvůli tomu, že mi právě jeden Londýňan doporučil jet busem, protože je levnější jak vlak a ještě uvidíme město, ale přece jen jsem hodně nervózní z toho času, no.. Ale někde by se prý měli dát koupit nějaký otevřený jízdenky, tak já nevím..

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 22.02.18 08:31

@Fazulina Právě, nad tím vlakem jsme uvažovaly, jenže jak už jsem psala výš, je to oproti busu dražší a navíc busem uvidíme město.. Takže nevím. Musíme se dostat na London Liverpool Street Station. :D a Ryanair nabízí nějakou dopravu, tak řeším, co vyjde nejlépe..

PupuP
Kecalka 497 příspěvků 22.02.18 08:53

@AnezkaJ : no, ten bus sice musíš mít koupený na přesný čas, ale pokud pojedeš jiným, nikdo to dle mého nekontroluje, jak jsem zaslechla. a ryanair nemívá zpoždění. my koupili bus asi hodinu po příletu ryanair a akorát to vyšlo. pokud ale budeš mít zavazadla na pásu, tak to bude trvat déle a letiště je to docela velké.

Uživatel je onlinezoidberg
Extra třída :D 11584 příspěvků 22.02.18 09:01

My poptali české taxi v Londýně, udělali nám cenu o 2 libry levnější, než kolik by vyšel vlak (mají to spočítané potvory moc dobře :) ) a stačilo jim jen zadat číslo letu, pak nás čekali v hale s cedulí a zavezli až k hotelu.

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 22.02.18 10:10

@PupuP Zavazadla právě mít budeme.. Ach jo, tak já nevím, jestli radši neinvestovat do toho vlaku, abych se nemusela stresovat. :D

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 22.02.18 10:11

@zoidberg Tak myslím, že na taxi tím spíš už nebudeme mít, hrubým odhadem bych si troufla tvrdit, že budeme bydlet poměrně daleko. :D :D

Extra třída :D 11584 příspěvků 22.02.18 10:28
@AnezkaJ píše:
@zoidberg Tak myslím, že na taxi tím spíš už nebudeme mít, hrubým odhadem bych si troufla tvrdit, že budeme bydlet poměrně daleko. :D :D

A můžu se zeptat kde? Letíte z Ostravy? To si jen tipuji, Ryanair lítá z Ostravy v soboty, úterky a čtvrtky, každopádně tam přiletí dost pozdě, jestli se vám bude chtít kombinovat vlak, metro a možná i bus do nějakého vyhnalkova, nebo jet taxíkem za stejnou cenu ;)

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 22.02.18 10:36

@zoidberg Letíme z Prahy. :D Máme ubytko přes airbnb, je to na Panmure Road, jestli to nějak pomůže. :D

Extra třída :D 11584 příspěvků 22.02.18 10:52
@AnezkaJ píše:
@zoidberg Letíme z Prahy. :D Máme ubytko přes airbnb, je to na Panmure Road, jestli to nějak pomůže. :D

Beru zpět, to už snad není ani v Anglii, natož v Londýně :)
To by ses taxíkem nedoplatila, tady to vidím na vlak do centra a pak zase vlakem až na místo.

Fazulina
Závislačka 3472 příspěvků 22.02.18 13:04
@AnezkaJ píše:
@zoidberg Letíme z Prahy. :D Máme ubytko přes airbnb, je to na Panmure Road, jestli to nějak pomůže. :D

To ubytko tak daleko máte kvůli ceně? My jsme měli byteček docela blízko centra a byl za pár peněz, ve srovnání s hotelem a hlavně, v Londýně jsou hotely prostě špinavé (ty levnější).

AnezkaJ
Stálice 62 příspěvků 22.02.18 13:10

@Fazulina Jojo, byl to na pohled krásný ubytování a levný ještě víc, majitel má perfektní recenze, tak jsme do toho šly. :)

Fazulina
Závislačka 3472 příspěvků 22.02.18 13:41

Jasan, každopádně přeju krásný pobyt, jestli je to to, co jsem našla, tak to vypadá fakt krásně.-)))

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >