Jak a kdy oznamovat potrat?

Anonymní
30.11.19 07:15

Oznamování potratu

Ahoj,

asi jsem v 6. týdnu potratila, od dr. to teda ještě potvrzený nemám, ale minule už naznačovala, že to možná nevyjde a teď krvácím. Bylo to pro mě i manžela psychicky dost těžký, přestože to bylo takhle na začátku, kdy jsme s tím měli asi mnohem víc počítat. Ale bylo to naše první…

Teď se trápím tím, jestli a jak to říkat rodině příp přátelům. Nevědí a ani nečekají, že se snažíme, doufala jsem, že jim to řekneme v trochu radostnějších souvislostech. No zároveň mám ale pocit, že nás to trochu změnilo, tak nevím, jestli je správný to tajit. A taky si nejsem jistá, jestli to je objektivně tak závažný, abychom z toho dělali velkou smuteční zprávu…

No, prostě budu ráda, když se podělíte o svoje zkušenosti. Děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9249
30.11.19 07:27

O mých dvou potratech věděl jen manžel a moje máma. Nikomu dalšímu mě ani nenapadlo v tu chvíli to říkat :nevim:. Po pár měsících jsem to řekla nejlepší kamarádce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7890
30.11.19 07:31

Já jsem to nikomu neříkala, jen mámě A manžel té své ale s tím, aby se mnou o tom nemluvila, že se trápím ( jsem se dozvěděla o hodně později). Není potřeba to přeci říkat všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
30.11.19 07:36

U nás to věděli jen naši, manželova mamka a moje nejbližší kamarádka. Nevidím důvod to někomu oznamovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 07:37

Pokud ostatní nevěděli, že jsi těhotná, vůbec bych to neříkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2644
30.11.19 07:38

To, ze vas to sebralo, je normalni. Take jsem to nesla tezce. Nikomu jsem to nerekla, krom manzela. Bylo to tak lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
30.11.19 07:40

Přijde mi to, že je to dost intimní, svěř se s tím komu chceš ty, kamarádce..ale říkat to na potkání, to asi ne.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8449
30.11.19 07:40

Hele nikomu nic neříkej, myslím, že to není nutné. Vloni jsem také potratila, v 8. tt a ač to nebylo moje první, strašně me to sebralo. Vůbec jsem s tím nepočítala, že by mě to mohlo takhle sebrat. Tím chci říct, že máš plně právo byt z toho smutná. Ano potrat ve druhém a třetím trimestru je daleko větší průšvih, ale můžeš být smutná i teď. A nemáš povinnost to někomu říkat, vysvětlovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
30.11.19 07:50

Ahoj zakladatelko, chápu, že tě to vzalo, ale věř mi, že je dobře, že to nikdo neví a nechte si to pro sebe. S tím trápením ti nikdo nepomůže a rádoby povzbuzující řeči, jak máš ještě spoustu času a že máš být ráda, že jsi neporodila nemocný dítě, to by ti moc nepřidalo. Vím o čem mluvím. My přišli o mimi ve 13 TT a bohužel už jsme to předtím stihli dost rozhlásit. Pak to bylo o to horší. Zpětně bych se nejradši vyhla právě všem těm reakcím okolí na oznámení o potratu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 07:51

U mne to věděl jen manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8994
30.11.19 08:04

Do 12tt o mém těhotenství věděl jen partner, rodina pak, znamy až kolem 20tt. Měla jsem že začátku strach aby vše klaplo a kdyby ne nechtěla jsem nikomu nic vysvětlovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 08:16

Řekla bych to jen těm nejbližším (např. rodičům). Pokud nikdo nevěděl, že jsi těhotná, tak bych to moc neříkala. Já potratila v 19 tt, kdy už to samozřejmě všichni věděli a ty pohledy (i když věřím, že to nikdo špatně nemyslel) vážně nebyly nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
1183
30.11.19 08:38

Potratila jsem na zacatku 10. tydne, vedeli to v praci, protoze me zaclo bolet v praci bricho a po praci sem volala sefovi, ze jdu na zakrok a pak jsem mela neschopenku z gyndy. Rodice se to domakli zase od segry, mela jsem plany se sourozenci na vikend, ale neschopenka, tak tem jsem to rekla na rovinu. Doted me vcelku mrzi, ze to treba vedeli moji rodice, protoze z toho byli dost smutni. Ze jsem potratila, ale uplne v klidu reknu vsem, kteri se me zeptaji, kdy budeme mit konecne miminko, vim, ze to je ode me oskliva reakce, ale ptat se zensky po tricitce, kdy konecne, je podle me taky necitlivy. Takze za sebe bych rekla, ze neni treba to rozhlasovat, ale kdyz na to prijde rec, tak to netajit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
30.11.19 08:54

Měla jsem to stejně, potratila jsem v 7tt, o vánocích, tehdy to vyšlo „až“ 8 měsíc. Věděl to jen muž. Další těhotenství přišlo až za cca 2,5 roku a to skončilo ZT ve 12tt. Nikdo to do té doby krom muže nevěděl. Tehdy jsem o potratu řekla mamce, protože jsem k nim měla jet a neměla jsem na to moc náladu. Navíc jsem se potřebovala tak trochu svěřit. Další těhotenství přišlo asi půl roku od potratu, to jsme oznámili po prvním screeningu. Vše dopadlo dobře :srdce:. Dnes jsem ráda že jsem nikomu nic neříkala, protože jsme se tím vyhli věcným otázkám na téma Jestli už se zadařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
30.11.19 09:17

U nas to vedel manzel a moji rodice - biochemicke v 6tt. Pak jsem byla tehotna a o miminko jsme prisli v 17tt a to vedelo vice lidi, ale taky ne vsichni. Ale tak brzy nevidim duvod to vubec nekomu rikat ;) akorat se pak vsichni budou ptat, zda uz jsi tehotna a tak. Nebudete mit klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama