Hungtingtonova choroba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
24.11.19 12:37

Hungtingtonova choroba

Ahoj holky…
Někdo kdo má v rodině Huntingtonovu chorobu a snaží se o zdravé miminko?
když jsem se s mužem poznala, vše mi na druhé schůzce narovinu řekl..říkala jsem si, že jsem mladá a dítě už mám a IVF by u mě nemelo být problém..tak jsem se asi jako hodně z ostatních snažilek mýlila…po prvním IVF jsme neměli žádná zdravá..což mě srazilo na kolena…po 2 a 3IVF jsme měli vždy jedno, které se nechytilo…k tomu mě IVF položilo..bolesti..zvracení…nějak ho moje tělo nedává..na další IVF už jsem neměla odvahu..nehledě na čas, peníze..máme to složitější se do caru dostat a zkloubit práci a ještě mojí malou dceru…můj doktor mi řekl, at to zkusíme normálně…šance je 50:50.
ve 4 měsíci jsem musela na potrat, jelikož testy z p. klků vyšly, že by mělo miminko tuto nemoc :( je to asi nejhorší věc, co jsem v životě musela udělat..hodně jsme přemýšleli zda si miminko necháme a i přes velký pláč a zlomené srdce jsem na potrat šla…brečím každý den a vím, že nikdy nepřestanu…
muž se mě snažil uklidnit, že to zkusíme znovu a třeba to vyjde..třeba…už ted se bojím, že ne a musela bych to rozhodnutí udělat znovu a znovu zažít to co jsem musela…
jediný co mě trochu pohání jsou dvě slečny, kterým se zadařilo a mají zdravé dětičky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24041
24.11.19 12:49

Kdybys žádné dítě neměla, tak to chápu, ale takhle… Stojí ti to za to, ničit si zdraví a riskovat potraty postižených dětí? Do žádného ivf už bych nešla a byla bych ráda, že mám zdravé dítě. Netřeba osud tak pokoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.11.19 13:08

@terien díky za názor. já dítě mám, ale můj muž ještě ne..takže si myslím, že toto je má volba..ted ještě čekám, at si najdu jinýho chlapa :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24041
24.11.19 13:12
@cernyAndel píše:
@terien díky za názor. já dítě mám, ale můj muž ještě ne..takže si myslím, že toto je má volba..ted ještě čekám, at si najdu jinýho chlapa :roll:

Samozřejmě, že je to tvoje volba. Je sice smutné, když zůstane bez dětí někdo, kdo je chce, ale i to se stává. Někdy nemůžeme mít v životě všechno, co si usmyslime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11640
24.11.19 13:33

A tvůj muž bude nemocný? Vždyť je velká pravděpodobnost, že si svého dítěte moc neužije… Kolik Vám je? Klobouk dolů ženská, do tohole já bych neměla odvahu jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.11.19 13:39

@Genovesa muž má svym způsobem velkou šanci, že když se nemoc projeví, tak to bude ve vysokém věku..nám je 30…ale bohužel u dítěte se to říct nedá, kdy se mu to může projevi, zda se projeví..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.11.19 13:41

@terien vy máte děti bez problému že? jinak by jste tohle určitě nepsala :) znám to z vlastní zkušenosti..i já bych chtěla další dítě a malá sourozence..babička vnouče..někdo to vůbec neřeší a je jim to jedno a děti si dělají..my se hold alespoň snažíme o zdravé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24041
24.11.19 14:03
@cernyAndel píše:
@terien vy máte děti bez problému že? jinak by jste tohle určitě nepsala :) znám to z vlastní zkušenosti..i já bych chtěla další dítě a malá sourozence..babička vnouče..někdo to vůbec neřeší a je jim to jedno a děti si dělají..my se hold alespoň snažíme o zdravé

O tom to není. Já holt nejsem takový kaskadér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11640
24.11.19 16:13

@cernyAndel Jak to ví? Co je to když se projeví? Vždyť je to autozomálně dominantní onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.11.19 16:46

@Genovesa asi s tim mají zkušenost v centru. mají na to nějaká kolečka a muž jich má oproti mamince o dost méně a maminka je stále v pohodě a bez příznaků…a celkově co vám budu holky povídat. nedělat si děti, že si je třeba neužije? já taky nemám jistotu, že mě příští týden nesrazí nějaký blboun autem.nebo mě nepostihne nějaká neboc..kdo tohle ví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.11.19 16:47

@terien ale je..nikdy neříkejte, že by jste do něčeho nešla, když v té situaci nejste..já to říkala taky, že bych na IVF nešla a ty ženské jsem obdivovala, jak si jdou za cílem, že chtějí miminko..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24041
24.11.19 16:53
@cernyAndel píše:
@terien ale je..nikdy neříkejte, že by jste do něčeho nešla, když v té situaci nejste..já to říkala taky, že bych na IVF nešla a ty ženské jsem obdivovala, jak si jdou za cílem, že chtějí miminko..

Upřímně a narovinu, nedělala bych si dítě s někým, kdo má takovou diagnózu. Jednak kvůli němu samotnému a druhak kvůli dítěti. Opravdu se nemusím dostat do všech situací, abych věděla, kde mám strop. Navíc v případě, že už dítě mám. Dítě, které potřebuje zdravou mámu, ne mámu zničenou od ivf a s rizikem postiženého dítěte. Jo, je to sobecké, ale neobtěžovala bych současné mateřství tomu budoucímu jen kvůli chlapovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.11.19 16:59

@terien jde vidět, že jste to asi celé nepochopila. a když už vezmu svůj příspěvek, tak jsem chtěla někoho, kdo je touto nemocí zasažen a něco o ní ví. ne někoho kdo mi bude psát zda můžu chtít další dítě nebo ne. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30135
24.11.19 17:03
@cernyAndel píše:
@Genovesa asi s tim mají zkušenost v centru. mají na to nějaká kolečka a muž jich má oproti mamince o dost méně a maminka je stále v pohodě a bez příznaků…a celkově co vám budu holky povídat. nedělat si děti, že si je třeba neužije? já taky nemám jistotu, že mě příští týden nesrazí nějaký blboun autem.nebo mě nepostihne nějaká neboc..kdo tohle ví…

Ty sice nevis, jestli nekdy nesrazi auto, ale on vi, na co nejspis umre a ze jeho dite muze mit jeste horsi prognozu. On to vi a ze se ta nemoc projevi se rovna jistote, jen nevi, kdy to bude. Tebe nemusi srazit auto nikdy. Vidim v tom dost zasadni rozdil. Dite s takovym postizenim bych na svet neprivedla, hlavne kvuli nemu. Byt tvym muzem a mit problemy, ktere s pocetim mate, asi bych volila cestu rozumu. Pokud skutecne touzi mit dite, co treba s darovanym spermatem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30135
24.11.19 17:07
@cernyAndel píše:
@terien jde vidět, že jste to asi celé nepochopila. a když už vezmu svůj příspěvek, tak jsem chtěla někoho, kdo je touto nemocí zasažen a něco o ní ví. ne někoho kdo mi bude psát zda můžu chtít další dítě nebo ne. :think:

Tak tohle neni jedina geneticka nemoc, kterou lide resi, jsou jich spousty, casto taky nejsou zrovna vyhra. At chcete nebo ne, musite premyslet jinak nez lide, kteri zadnou takovou nemoc v rodine nemaji. Clovek opravdu nemuze mit vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat