Pach ze septiku v bytě – co s tím udělat?

Anonymní
15.6.13 23:24

Pach ze septiku

Ahoj maminky, nevím, co už mám dělat, ale bydlím v bytě, kde jsou staré odpadové trubky, a když je déšť nebo nevlídno, strašně to jde cítit, zkoším tam každou chvíli lít savo, vymývám realem, fixinelou, nic nepomáhá. Nedá se s tím něco dělat? Děkuji za každou radu. Vkládám raději anonymně…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
chatwenna
15.6.13 23:29

Smrdi, smrdi, smrdi :mrgreen:

Porid si trpasliky! :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.13 23:36
@chatwenna píše:
Smrdi, smrdi, smrdi :mrgreen:Porid si trpasliky! :)

Myslela jsem to vážně…

• Citovat
  • Nahlásit
1850
15.6.13 23:42
@Anonymní píše:
Myslela jsem to vážně…

chatwenna tím myslela aktivátor septiku, jsou to takové tablety. Měli jsme stejný problém a tyhle zabraly okamžitě. Trpaslíci jsou právě v reklamě na ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.13 23:45
@Tapa píše:
chatwenna tím myslela aktivátor septiku, jsou to takové tablety. Měli jsme stejný problém a tyhle zabraly okamžitě. Trpaslíci jsou právě v reklamě na ně.

Aha, to se chatwenne omlouvám, trpaslíky vůbec neznám. A jaká že je to reklama? Já bych potřebovala něco do vany, umyvadla v kuchyni i v koupelně a možná i na wc,,,děkuji :-)

• Citovat
  • Nahlásit
1850
15.6.13 23:54

Jmenuje se to WC NET, jsou to tablety, které se spláchnou do záchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 00:00
@Tapa píše:
Jmenuje se to WC NET, jsou to tablety, které se spláchnou do záchodu.

Děkuji moc :-), tak to koupím, a je něco do trubek /septiků/od umyvadel? Omlouvám se za nejapné otázky, ale vůbec jsem nevěděla, že na to něco existuje…

• Citovat
  • Nahlásit
1850
16.6.13 00:15

Zkus nejdříve do vany, dřezu a umyvadla koupit WC NET ENERGY gel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
16.6.13 00:23

Nebo ještě lepší WC NET ŽROUT ZÁPACHU Z ODPADU.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 00:36
@Tapa píše:
Nebo ještě lepší WC NET ŽROUT ZÁPACHU Z ODPADU.

Děkuji,,, hned zítra to koupím, doufám, že to bude sedět i na odpad vany a umyvadel, dám vědět, jak to dopadlo…

• Citovat
  • Nahlásit
4230
16.6.13 01:48

Nemuze tam byt spatna klapka (pachový uzávěr)? :think: normalne by se to totiz z van a umyvadel a podobne zpatky dostavat nemelo..- samozrejme pokud neni v sifonu usazen nejaky bordel - rozkladajici se zbytky kde ceho co smrdi..

smrdi to porad nebo to prestane ve chvili kdy se umyjes, respektive kdy pouzijes tu danou vec (umyvadlo, vanu, sprchac..)?

jde z toho zapach jen kdyz prsi ci je nevlidno? deje se to celou dobu co jste nastehovani nebo az nyni..?

zasahovali jste nejak do instalaci? (rekonstrukce kuchyne ci koupelny a s tim spojeny odpad u drezu apod..)

a v jakem patre bydlite a smrdi to i u sousedu pod vama a nad vama..?

jak budu mit vic informaci tak s tim neco vymyslime ;).. jsem stavebni inzenyr - tim se nijak nechvalim jen ze bych o tom mohla neco vedet a neco zkusime vymyslet.. ted mam trosku vypito a tudiz plati rano moudrejsi vecera :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4230
16.6.13 01:50

Nebo jeste muze byt ucpane odvzdusneni odpadovych trubek ve chvili kdy je to tam vsecko „stare“.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36917
16.6.13 07:04

Moc nechapu odkud vam to smrdi, my mame na kazdem odpadu sifon. Mame taky kanalky v podlaze a tam, jak tam malo tece, obcas sifon vyschne a smrdi to. potom se tam naleje voda a zas je pokoj. Vy mate nejaky odpad bez sifonu rovnou de septiku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9986
16.6.13 09:07

Na pročištění trubek používáme jednou za čas Fredyho.. Mají to v supermarketech - Je to černooranžová flaška a jmenuje se to Fredy. Stojí cca 50kč. Nasypeš granulky do umyvadla, vany, sprchy,.. a přeliješ vroucí vodou - vyžere to usazeniny (i vlasy,..) a pročistí trubky.. U nás to stačí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kyarra
17.6.13 17:43

Ahoj, myslím, že máme podobný problém - starý barák a staré odpady. Někdy prostě přijdeme domů a smrad, že by jeden pad! :poblion: Vlastně nelze ani identifikovat, odkud se to line, smrdí to, i když je zašpuntované umyvadlo, vana, zavřený záchod :nevim: Pravidelně čistíme odtoky jak u vany, tak u umyvadla, dřezu, záchod myjeme domestosem…problém asi nebude u nás - ale celkově v těch odpadech, smrdí i barák ve sklepě…podle mě by se musely vyměnit komplet odpady a udělat novou přípojku do kanalizace - asi to má blbý spád :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat