Reklama

Paci, paci, pápá a jiné dovednosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Allya
Povídálka 42 příspěvků 14.06.10 11:20
Paci,paci , pápá aj.

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,mám doma 10ti měsíčního chlapečka,ale ještě nedělá sám paci,paci,pápá,tak jsem veliký.Umělo to Vaše dítko v tomto věku.Mám strach aby Matík nebyl pomalejší.....Moc děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 14.06.10 11:39

no v 10. měsících bych se opravdu nestrachovala. každé dítko je jiné. obě moje cácory začly s paci paci a spol. právě někdy v tom 10. měsíci a to mi přišlo tak akorát. ale třeba jejich bratranec to nedělal nikdy, ani neříkal slabiky. prostě nic a po druhých narozeninách začal mluvit rovnou ve větách. :-P

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 14.06.10 12:16

„Paci paci“, „pápá“, „jak sem velkej“ Maty nedělal ani v 1,5 roce :roll: My holt nemáme dítě cvičenou opičku.
Kamarádky kluk uměl snad všechny tyhle blbůstky od půl roku a předváděl na požádání. Dost jsem stresovala. Ale bylo to zbytečný.
Sama poznáš, jestli dítě reaguje jakýmkoliv způsobem na tvá slova, na říkadla, každé dítě je jiné a to tvoje se možná nechce předvádět :nevim:

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 14.06.10 12:22

Tak já bych se tím nestresovala,každý dítko je jiný.Náš malej uměl paci paci v 10 měsících,ale pá pá děla až teď v 15,5 měsících a ukazuje kde má vlásky jinak nic.Jo a ještě jak je velkej uměl v 14 měsících.Ale například ještě nechodíme.

Dodo08 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.10 12:30

Ahoj,muj syn umel pa pa v 7 mesicich a zbytek jako prave paci,jak je veliky,udelej mala v 8 mesicich.
Papa jsem ho naucila pred zrcadlem,maval „klukovi“ :lol: ,trvalo to mesic,nez to udelal,pak chapal vse dost rychle a je to dodnes.Staci mu jednou neco ukazat a hned to udela.
Kazde dite je ale jine,to urcite.Nestresovala bych se zbytecne.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 14.06.10 12:46

urcite bych se nestrachovala ze by byl nejaky pomalejsi.
Nase tchyne se sice desila kdyz to mala neumela v peti mesicich :roll: :roll: :roll:
Paci paci zacala delat pred prvnim rokem,pa pa po roce.
Kazde ditko je jine a uvidis ze to zacne delat az sam bude chtit. :wink:

Allya
Povídálka 42 příspěvků 14.06.10 13:00

Opravdu Vám moc děkuji,uklidnili jste mě.Je pravda,že to do něj nedřu děnně,a když s ním začnu dělat cokoliv s těchto věcí,tak ho zajímá cokoliv jiného a šupajdí ode mě pryč :cert: ale budu se snažit nadále :-)

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 14.06.10 13:19

určitě se snaž on na to jednou přijde.já třeba pá pá mu ukázala až po měsíci znovu a najednou to udělal. :lol:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.06.10 17:06
Allya píše:
Opravdu Vám moc děkuji,uklidnili jste mě.Je pravda,že to do něj nedřu děnně,a když s ním začnu dělat cokoliv s těchto věcí,tak ho zajímá cokoliv jiného a šupajdí ode mě pryč :cert: ale budu se snažit nadále :-)

Ccc, kam se v deseti měsících hrabete na naši Elušku - ta oboje razantně odmítala ještě letos na jaře (ano, na metřík koukáš správně, v létě jí budou tři :)). Neboj, každé dítě je jiné a není povinné umět to, co druzí :)

Hlavně nedej na okolí ;)

L.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 14.06.10 17:11
Ywett píše:
„Paci paci“, „pápá“, „jak sem velkej“ Maty nedělal ani v 1,5 roce :roll: My holt nemáme dítě cvičenou opičku.

Ywett, přesně to stejné říkám taky, že dcera není cvičená opice :palec: :lol:
A k tématu - v 8m to nedělá :wink:

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 14.06.10 17:18

Ahoj, tak přesně totéž řešíme taky :) Vikimu je dneska 10 m. a papa, paci a jak si velikej odmítá…cokoli jiného, třeba vařila myšička je v pohodě-to nastaví ruku, berany duc ho děsně baví už od 6.m, ale jak někdo začne s papa nebo paci paci, tak má najedou fůru jiné zábavy :))) Už se tomu jen smějem…holt jsou zase šikovnější na něco jinýho :))) Neboj, oni se to taky naučí :)

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 15.06.10 12:14

Krásné téma :mrgreen: , nenech se tím rozhodit.
U nás se zrovna toto cíleně neučilo, takže malej si to odkoukal od kámošů a začal dělat sám od roku, postupem je jak papoušek, co vidí, hned opakuje.

Je to pěkný, dívat se jak si sám hledá pupíka a pak zkoumá jestli ho má mamka i taťka a kde máme oči a pusu. Teď už hned ví co znamená pá, paci paci, moty moty, tanyny, jak je velikej a podpobně, bude mu rok a půl :wink:

Některý děti to ani nebaví, umí zas něco jiného :-D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >