Pád na hlavu u batole

Anonymní
18.11.19 22:30

Pád na hlavu Batole

Ahoj všem. Já to musím dát anonymně, stydím se a je mi hrozně.
Moje dcera mi včera sjela ze sedačky na zem a udeřila se do hlavy. V nestrezeny okamžik se kousek odplazila, sedla si na konec sedačky a převážila se dozadu. Sjela jakoby zadeček, záda a pak hlava, dala si tedy do temene hlavy. Volala jsem doktorce, řekla mi takové ty standardní symptomy (bylo už večer) a jestli nic z toho nemá, mám ji sledovat. Nemá ani zčervenání na hlavě, bouli nic takového. Bohužel ji momentálně rostou dolní zoubky a dnes dostala i vodnatou rýmu, úplně poprvé. Celý den mi tu chodí, sopel ji teče, jenže je hrozně citlivá na obličej, udělá scénu i když ji chci utrit nosnedej bože ji chtít odsat hleny. Celý den tak byla protivná, když jsem se pokoušela ten soplik nějak menežovat… Nicméně měla u své normální chvilky, hrála si smála se atd. Problém byl dnes se spánkem, spala málo a teď večer se mi od uložení už třikrát vzbudila. Vždy zakasle, asi ji teče ten soplik do krku a tak se na to vzbudí. Navíc špatně usinala dnes hodně plakala. Jenže já mám neodbytny pocit, že je to tím pádem na hlavu. Sestra mi tvrdí, že je to tou rýmou, že ji ještě nezažila, plus ty zuby. Poraďte mi, mám jet na pohotovost nebo ne? Omlouvám se, že je to takové zmatené psaní, ale mám z toho nerva a nevím zda neplasim zbytečně. Jinak pád byl z cca 20 až 30ti cm. Žádná výška. Nic na hlavě nemá, chovala se dnes normálně až tedy na tu přecitlivělost při utirani nosu a usínání. Ja fakt nevím, četla jsem někde, že výtok z nosu může být příznakem otresu mozku a to mě teď úplně rozhodilo, tak nevím jestli má rýmu nebo ten výtok… Prosím radu. Moc moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8146
18.11.19 22:35

Ne, ma rýmu. Dětem se odsavani nelíbí, prostě na ní musíš kleknout a odsat ji i pres řev. Dej ji spát do vyvýšené polohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
18.11.19 22:35

Prosimte, hod se do klidu. Kdyby jí cokoli bylo, už by se to dávno poznalo. Má jen rýmu. Víš kolikrát to ještě spadne? A daleko hůř? Jejeje, já mám kluka a kdybych měla jet pokaždý na pohotovost, tak tam sedím furt. :hug: neboj, pád z 20-30 cm fakt nic neudělá. Děti jsou pružný :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20040
18.11.19 22:36

Hoď se do klidu, děti na hlavu padají často, otřesy mozku mají minimálně. Na pohotovost jeď tak maximálně pro léky na uklidnění, protože s dítětem je to naprosto zbytečný. Nejhorší smrt je z vyplašení ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4226
18.11.19 22:38

Byli jsme minulý týden na kurzu " Rodič záchranářem". Lektor (že záchranky) říkal, že při úrazu hlavy vždy aspoň na druhý den kontrola na neurologii, že krvácení do mozku může mít klidně následky až po týdnu. Do té doby jsem žila s vědomím, že pokud není dítě spavé, apatické tak je vše ok a není třeba plašit, ale vyvedl mě z omylu v mnoha věcech :think: Pokud se Ti to nezdá jeď, aspoň pro svůj klid. Raději zbytečně než pozdě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 22:41
@JancaS84 píše:
Ne, ma rýmu. Dětem se odsavani nelíbí, prostě na ní musíš kleknout a odsat ji i pres řev. Dej ji spát do vyvýšené polohy.

Když ona je taková hysterka už od narození, na obličej si nenechá sáhnout a s odsáváním jsem musela přestat, protože u toho rvala tak, že celá zcervena a chytí uplnej záchvat, ze se nemůže nadechnout, celá se trepe, prostě hrůza pohledět. Už jsem to řešila i s lékařskou, všechny testy ok, prý je prostě taková… Takže jsem si dneska říkala, že bych jí to i udělala, ale já ty její záchvaty špatně snasim a jak brečí, tak se jí ten nos tím zase zaplní, takže to bylo jako házet hrách na zeď… Do vyvýšené polohy jsem ji dala.

• Citovat
  • Nahlásit
5960
18.11.19 22:43

@VeHE Nezlob se na mě, ale to by sedělo na pohotovosti denně matek tolik, že by se na akutní případy ani nedostalo. Pokud by to byl pád z prebalovaku, pad na beton apod…tak ať jede. Ale holka ji sjela ze sedačky po zadku, a trochu se bouchla do hlavy. To opravdu není na pohotovost, pokud nevrací atd.. A to že má rýmu a nechce si nechat utrit nos je celkem normální. Z rýmy se jí bude hůře spát, kašel má z nachlazení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 22:43
@mamina89 píše:
Prosimte, hod se do klidu. Kdyby jí cokoli bylo, už by se to dávno poznalo. Má jen rýmu. Víš kolikrát to ještě spadne? A daleko hůř? Jejeje, já mám kluka a kdybych měla jet pokaždý na pohotovost, tak tam sedím furt. :hug: neboj, pád z 20-30 cm fakt nic neudělá. Děti jsou pružný :kytka: :hug:

Včera jsem to brala ještě s klidem, říkala jsem si nic tam nemá, dala jsem ji mléko (stalo se to chvíli před uspavanim) a ona hned usnula a spala celou noc jako vždycky. Až dneska respektive tedka když tu sedím a kalkuluju celý den si říkám, jestli přece jen tam není nějaká souvislost. Lexoš doma nemám a alkohol nepiju, tak nevím, asi se bacim kyjem, abych se uklidnila :)

• Citovat
  • Nahlásit
5960
18.11.19 22:45
@Anonymní píše:
Včera jsem to brala ještě s klidem, říkala jsem si nic tam nemá, dala jsem ji mléko (stalo se to chvíli před uspavanim) a ona hned usnula a spala celou noc jako vždycky. Až dneska respektive tedka když tu sedím a kalkuluju celý den si říkám, jestli přece jen tam není nějaká souvislost. Lexoš doma nemám a alkohol nepiju, tak nevím, asi se bacim kyjem, abych se uklidnila :)

Hele teď řádí virozy, rýma a kašel je běžná.. Špatně se jí spinká z rýmy jak se jí hůře dýchá. Přes odpor ji ten nos vysaj, uvidíš že to pomůže. Může i hůř pít když ji není úplně nejlíp..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
18.11.19 22:46

@VeHE tyo tak to bych byla na neurologii tak trikrát za den, malá má stále horší stablitu, zavrávorá kdekoliv a při čemkoliv a věřte mi že uhlídat aby nespadla jen při chůzi je vykon dělaný pouze pro supermana. :) štve mě to, i při pádu ze sedu se bojím jenže to bych nemohla fungovat kdybych pokaždé přemýšlela nad tím že má krvácení do mozku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
18.11.19 22:47

Moje ročanda včera neodhadla konec postele a „přelezla“ až na podlahu, hlavou napřed. Postel má dobrých 60 cm, měla i trochu bouli. K tomu ji lezou zuby a má rýmu :mrgreen:. Utíráni a odsávání nesnáší. Jak rádi holky, uložit do vyvýšené polohy, když spí, tak ji třeba kápni do nosu Nasivin, aspoň na chvíli se ji bude lépe dýchat. Pokud by ji trápily zuby, dej ji bez výčitek nurofen. Neboj, čím víc bude dcerka pohyblivá, tím víc se otrkáš i ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 22:51
@mackA159 píše:
@VeHE Nezlob se na mě, ale to by sedělo na pohotovosti denně matek tolik, že by se na akutní případy ani nedostalo. Pokud by to byl pád z prebalovaku, pad na beton apod…tak ať jede. Ale holka ji sjela ze sedačky po zadku, a trochu se bouchla do hlavy. To opravdu není na pohotovost, pokud nevrací atd.. A to že má rýmu a nechce si nechat utrit nos je celkem normální. Z rýmy se jí bude hůře spát, kašel má z nachlazení…

Moje sestra (jako zasloužila matka) mi po telefonu řekla to samé, že by ze začátku seděla furt na pohotovosti. Má dva divoký kluky… Dcera má rok, je to mé první dítě. Nejsem na ni prehnane citlivá nebo tak, prostě se na ni snažím, i díky tomu jejímu hysterkovani, být trošku nedutkliva co se týče jejich pádů a drcnuti, jelikož všechno hrozně prožívá a nechci ji v tom podporovat tím, že ji budu prehnane konejsit. Občas je schopna řvát 5 minut, protože šla a pak spadla na zadek. Tak v některých věcech je problém rozeznat, zda je to skutečně bolestivý pád či nikoliv… Tento pád se ale vymyká všemu co se zatím událo a asi proto mě to teď tak trápí a potřebuji slova jako, že se mám uklidnit… :D že je to ok…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 22:55
@mackA159 píše:
Hele teď řádí virozy, rýma a kašel je běžná.. Špatně se jí spinká z rýmy jak se jí hůře dýchá. Přes odpor ji ten nos vysaj, uvidíš že to pomůže. Může i hůř pít když ji není úplně nejlíp..

No potkali jsme se o víkendu se sestrou, malej od ní už měl menší rýmu. Tak si říkám jestli to nemá od něj. Jinak ona je žravá a hodně pijici takže s tím dnes problém neměla naštěstí. Teplej čaj to ona miluje, udělala jsem ji i náš rodinný recept na rýmu a nachlazení šťávu z cibule s cukrem a to se jenom oblizovala…

• Citovat
  • Nahlásit
5960
18.11.19 23:16
@Anonymní píše:
No potkali jsme se o víkendu se sestrou, malej od ní už měl menší rýmu. Tak si říkám jestli to nemá od něj. Jinak ona je žravá a hodně pijici takže s tím dnes problém neměla naštěstí. Teplej čaj to ona miluje, udělala jsem ji i náš rodinný recept na rýmu a nachlazení šťávu z cibule s cukrem a to se jenom oblizovala…

Tak vidíš, bude to ok :kytka: Člověk by se opravdu zbláznil pokud by řešil každé bouchnutí. Jak začnou běhat bude hůř :lol:, období prvních krucku, a lezení do šuplíku je zlo :lol: to pak nevíš co kde sní, co kde vyhrabou.. Ani na ty blbý zahradě není bezpečno. Syn mi tam snědl vlastovicnik, nastesti měl jen průjem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
18.11.19 23:16

Nešil, rostou jí zuby nebo má rýmu, nic jí není. Moje děti jsou tak zrychlené, že prostě padají, bouchají se a řvou tak desetkrát do hodiny. To bych nedělala nic jiného než jezdila na pohotovost. :nevim: (ještě jsme tam nebyli, sama se tomu divím, ťuk, ťuk :mrgreen: ) To co píše @VeHE se mi zdá šíleně přehnané a divím se, že to vypustil z pusy záchranář. Naopak, oni nesnáší takové ty plašany, ála dítě mi spadlo z 20 centimetrů, udělejte mu kompletní vyšetření. :roll: Kdyby zvracelo nebo divně reagovalo, to je něco jiného, ale bez zjevné příčiny a symptomů je to fakt akorát zbytečný stres a zdržování na pohotovosti, to ti řekne každý rozumný zdravotník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat