Padělání receptu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yvone123
Povídálka 24 příspěvků 19.10.18 19:33
Padělání receptu

Dobrý večer,
vím, že na tyto webovky toto téma úplně nezapadá, ale snad prominete. Nevím, kde se zeptat.

dneska jsem narazila na články o tom, že je poměrně snadné objednat si tiskopisy a razítko a zfalšovat lékařský recept, v podstatě, že lékárníci ani nemají v momentální situaci šanci zjistit, zda-li uvedený lékař vůbec existuje. Je to skutečné tak snadné si zfalšovat recept a napsat si tam co chci? A co když mi na to příjdou? Jaké z toho hrozí tresty, pokud vůbec nějaké, když lék nebudu dál prodávat třetím osobám?

PS: Jen mě to zajímá, netvrdím, že to chci zkoušet. Přijde mi to až moc podezřele jednoduché, to by pak mohl dělat pomalu každý.

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 19.10.18 19:37
@Yvone123 píše:
Dobrý večer,
vím, že na tyto webovky toto téma úplně nezapadá, ale snad prominete. Nevím, kde se zeptat.

dneska jsem narazila na články o tom, že je poměrně snadné objednat si tiskopisy a razítko a zfalšovat lékařský recept, v podstatě, že lékárníci ani nemají v momentální situaci šanci zjistit, zda-li uvedený lékař vůbec existuje. Je to skutečné tak snadné si zfalšovat recept a napsat si tam co chci? A co když mi na to příjdou? Jaké z toho hrozí tresty, pokud vůbec nějaké, když lék nebudu dál prodávat třetím osobám?

PS: Jen mě to zajímá, netvrdím, že to chci zkoušet. Přijde mi to až moc podezřele jednoduché, to by pak mohl dělat pomalu každý.

Děkuji

Ahoj.

A odkazy na ty články?

Příspěvek upraven 19.10.18 v 19:37

radulaur
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 19.10.18 19:37

Trošku staré články už je funkční e-recept.Ten nemá ani razítko ani tiskopis

Lama Lama
Hvězda diskuse 49056 příspěvků 19.10.18 19:38
@Yvone123 píše:
Dobrý večer,

Děkuji

Tak teoreticky asi jo. Razítko ti vyrobí zcela bez dokladu, klidně na prezidentskou kancelář. Jak sepsat recept, to se dá vygooglit. tiskopis nepotřebuješ, stačí čtvrtka A4
Což bylo, kromě získávání dat a cenzury lékařů, cílem zavedení e-receptu, toto vyloučit.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49056 příspěvků 19.10.18 19:40
@radulaur píše:

funkční je, ale stejně tak je funkční stále recept papírový, se štemplem a podpisem.

radulaur
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 19.10.18 19:43

@Lama Lama
To ano, otázka jestli to ví i “ veřejnost” :P
Ale falsujicí individua asi jo.....

Lama Lama
Hvězda diskuse 49056 příspěvků 19.10.18 20:11
@radulaur píše:
@Lama Lama
To ano, otázka jestli to ví i “ veřejnost” :P
Ale falsujicí individua asi jo.....

tak už jsem to práskla.

Taciras
Extra třída :D 11070 příspěvků 19.10.18 20:22
@radulaur píše:

To je pravda, dnes je třeba ještě navíc razítko „Nefunkční systém“ a doktor nepotřebuje v ordinaci ani počítač ;)

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 19.10.18 20:28

Dřív se to dalo udělat snadno, teď s e-receptem už to, myslím, nejde (centrální databáze a registr lékařů…). Otázkou je, proč by to někdo vůbec chtěl dělat, to by musel bejt hodně natvrdlej. Každej druhej obvoďák nebo zvěrolékař ti napíše, co potřebuješ, a v nejhorším k tomu dodá - Neharadí pojišťovna.

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 19.10.18 20:41

@Pruhovaný_mýval Tak to urcite teda ne… par „ibacu“ ti napise kdokoliv ale treba benzodiazepiny si vetsina doktoru dost hlida…

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 19.10.18 20:48

Fetky padělají úplně stejně, erecept či neerecept… nicméně s postupem času by to mělo bejt těžší…zatím to nijak zásadně ztíženo není

@Agrion

jojo, nejen benzodiazepiny, soudnej doktor nepíše léky jako lentilky na vyžádání a dle pac. volby

nebo dle internetu, nedejbože dle šarlatána s kyvadlem / i tací pacienti choděj, no fakt 8) /

Lama Lama
Hvězda diskuse 49056 příspěvků 19.10.18 20:49
@Pruhovaný_mýval píše:
Dřív se to dalo udělat snadno, teď s e-receptem už to, myslím, nejde (centrální databáze a registr lékařů…). Otázkou je, proč by to někdo vůbec chtěl dělat, to by musel bejt hodně natvrdlej. Každej druhej obvoďák nebo zvěrolékař ti napíše, co potřebuješ, a v nejhorším k tomu dodá - Neharadí pojišťovna.

no, rozhodně ne 100 tbl diazepamu, co zbaští průměrnej feták k obědu

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 19.10.18 20:56

mmch nedávno jsem tam měla pacientku narkomanku......a po týdnu už volali z nějaký lékárny 150 km od nás že se jim něco nezdá a — jasně že štos padělků.....a naše falešné razítko......­..vrrrrrr :cert:

já jí nijak nedokážu že to s ní souvisí, a že to není jen shoda náhod, nicméně…chjo …asi souvisí , dostala zprávu z razítkem

nemám úplně ráda názory typu že je „každého svobodná věc jaké drogy bere“.....není, pokud nežije na pustém ostrově a sdílí pak společný sociální systém, zdravotnictví, bere si solidární služby, ty drogy jsou ohromnej průšvih a mrzí mě že se spíše dnes zlehčují a říká se
" no a co, každého svobodné rozhodnutí "

:?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16458 příspěvků 19.10.18 21:16
@Agrion píše:
@Pruhovaný_mýval Tak to urcite teda ne… par „ibacu“ ti napise kdokoliv ale treba benzodiazepiny si vetsina doktoru dost hlida…

ibáč je na volnoprodej, ne? Navíc mám dojem, že zrovna z něj fatáci nic moc nevyrobí, ale nejsem farmaceut ani chemik :think:

Proto02
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 19.10.18 21:19
@radulaur píše:

Přesně tak, vše je on-line v systému, nic nezfalšuješ.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >