Reklama

Pálení a řezání v očích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 13:51
Pálení a řezání v očích

Ahoj maminky, potřebovala bych radu, co mám dělat, když mě pálí a řežou oči? Může to být začínajícím těhotenstvím?
Omlouvám se za anonym, ale dnes mi to potvrdil doktor, zatím to nechci nikomu říkat, abych to nezakřikla a chodí sem příbuzné a kolegyně z práce. Přece jen je to soukromá věc. Děkuji. H.

Reklama

Reakce:

anecak
Echt Kelišová 8382 příspěvků 20.04.18 13:56

Spíš bych si tipla na alergii. Kup si umělé slzy v lékárně, taky mám s alergií teď problémy

P4ja
Kelišová 5774 příspěvků 20.04.18 13:59

Může to být alergie a nebo přetížené oči z monitoru nebo telefonu a tak. Zkusila bych umělé slzy a nebo něco na zvlhčení a uvidíš.

alifie
Extra třída :D 12590 příspěvků 20.04.18 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, potřebovala bych radu, co mám dělat, když mě pálí a řežou oči? Může to být začínajícím těhotenstvím?
Omlouvám se za anonym, ale dnes mi to potvrdil doktor, zatím to nechci nikomu říkat, abych to nezakřikla a chodí sem příbuzné a kolegyně z práce. Přece jen je to soukromá věc. Děkuji. H.

Může být reakce na prach, moc sluníčka,… - slabý zánět spojivek. Já si při podobných problémech udělám 3× za den obklad na oči z vlažného heřmánkového čaje a do 24 hodin je po problému. (Někteří lidé používají místo heřmánku světlík, jiní si nechají předepsat od lékaře opthalmo-septonex.)

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 20.04.18 14:40

Na pordrážděné oči je skvělý světlík lékařský.
Bylinu koupíš v lékárně, uvaříš dle návodu a nakapeš do očí, neznám nic lepšího.

smudlinky
Závislačka 2521 příspěvků 361 inzerátů 20.04.18 15:13

Většinou se těhotenství projevuje jinak, než bolestí očí. Ta spíš souvisí s tím co psaly holky- unavené oči, alergie.

Murka
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 20.04.18 17:29

Prý je tu teď nějaký prach ze Sahary, tak třeba ti do očí jen něco nafoukalo. Zrovna jsem se doléčila, tupá bolest za okem, pomohli mi kapky OCUflash, ale pár dnů to trvalo.
@alifie já myslela, že opthalmo-septonex už se neprodává? Nebo zase jo? Byl super.

P.
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.04.18 17:50

Mam to ted taky, od min. tydne…pylova alergie…ted je nejvic briza, pelynek, jasan…to jsou silny alrgeny…slzi mi oci, mam je zarudly, pali, lochta me v nose, v krku, smrkam nebo mi to tece spis samo :-) ma to 80% v mym okoli…presne od min. tydne…koukam na pylovy zpravodajstvi, min tyden to fakt vypuklo…je tam i prognoza na ruzny tejdny, jak moc to budde silny a co hlavne…

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 21.04.18 08:53

S tím prachem je to pravda, protože jsem ho našel v různých záhybech kolem oken a na to, protože jde o poškrábání oka je opravdu nejůčinější ten světlík.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 23.04.18 09:20

Tyhle potíže znám již řadu let a vím, že to dokáže být hodně nepříjemné. Já toho už vyzkoušela hodně. U mě bylo brzy jasný, že to mám z toho jak dost sedím u pc, mám to kvůli práci, jinak bych to s tím až tak moc nepřeháněla. Někdy mi dělá problém i ostrý slunce nebo vítr a je jedno, jestli je zima nebo léto. Ted se mi docela dobře osvědčily kapičky Systane Hydration, kapu je jen jednou denně a stačí mi to. Těhotenstvím to určitě není, spíš jak psaly holky, prach, pc…

alifie
Extra třída :D 12590 příspěvků 23.04.18 09:37
@Murka píše:
Prý je tu teď nějaký prach ze Sahary, tak třeba ti do očí jen něco nafoukalo. Zrovna jsem se doléčila, tupá bolest za okem, pomohli mi kapky OCUflash, ale pár dnů to trvalo.
@alifie já myslela, že opthalmo-septonex už se neprodává? Nebo zase jo? Byl super.

Prodává se. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >