Pálení čarodějnic

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29.4.22 13:48

Pálení čarodějnic

Ahoj Chci se zeptat platí se ohlášení že budu pálit čarodějnice na poli? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13330
29.4.22 14:38

Poplatek je až od 20ks čarodějnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.22 14:40

@Cenarius
Musím informovat HZS… Že budu pálit na poli. A chci vědět zda se za to něco platí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9207
29.4.22 14:42

@Cenarius :mrgreen: ano, ale je tam ta zákonná podmínka, že se hranice musí zapálit Zaráz, třikrát se musí palič otočit na jedné noze a 10× Zdrávas Maria + evidence pálení pro Peklo samozřejmě… :mrgreen:

(PS : evidence zde https://paleni.izscr.cz/ )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
29.4.22 14:50

Majitel toho pole o tom ví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.22 14:55

Chtěli jsme pálit na pole u Oázy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
29.4.22 15:19
@Alenkaa2000 píše:

To fakt netuším, jaké pole a kde je Oáza, ale majitel či nájemce by měl vědět, že hodláte na jeho poli zapalovat oheň. Pole může být oseté, nebo tam něco už roste… nemůžete zapalovat oheň na něčím pozemku bez jeho vědomí a působit mu škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2900
29.4.22 15:28
@Alenkaa2000 píše:

8o A kdo je majitelem „na pole u Oázy“? Nebo kdo na tom poli hospodaří?
Ty jsi organizátorka pálení čarodějnic „na pole u Oázy“?
2000 je tvůj rok narození?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.22 15:41

@TRG nejsem organizatorka… Jen se ptám. Dobrý tady už se raději nikoho ptat nebudu. Pokud nevíš tak mi nepiš sem arogantní věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4325
29.4.22 15:48
@Alenkaa2000 píše:
@TRG nejsem organizatorka… Jen se ptám. Dobrý tady už se raději nikoho ptat nebudu. Pokud nevíš tak mi nepiš sem arogantní věci

Za ohlaseni paleni se nic neplati, ale delat carodejnice na poli, to je fakt napad. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.22 15:53

@větvička1
Tady je to normální dělá to každá rodina a je vždy plné pole. V jakém koliv městě jsou jiné zvyky. U nás zrovna pole :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
29.4.22 15:53
@Alenkaa2000 píše:
@TRG nejsem organizatorka… Jen se ptám. Dobrý tady už se raději nikoho ptat nebudu. Pokud nevíš tak mi nepiš sem arogantní věci

Však odpověď jsi dostala. Pálení čarodejnic se nahlašuje hasičům na odkaze výše. Je tam třeba vyplnit jméno a kontakt na zodpovědnou ososbu, které musí být více než 18 let. Dále musí místo splňovat další podmínky, například vzdálenost od lesa či stohu, ohniště nesmí být na strništi či v porostu suché trávy, musí být zajištěna bezpečnost, připravena voda na případné hašení, požářiště nesmí zůstat nidy bez dozoru, někdo musí zůstat do úplného vyhasnutí. Samozřejmostí je souhlas majitele či nájemce pozemku. Pole v tomto ročním období, ať už u Oázy nebo kdekoliv jinde, bude pravděpododbně oseté, pálením by tedy vzikla škoda, která může být vymáhána po těch, co ji způsobili, nejen organizátorovi.

Pokud chcete pálit čarodejnici, doporučuji vlastní zahradu, nebo se přidejte na nějakou oficiální akci. Nejde si zapálit oheň kdekoliv a to ani 30. dubna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.22 15:54

@moof
U nás to jde nebudu to opakovat. Toto co píšeš to vím jen jsem slyšela že se za ohlášení něco platí nebo ne na jic takovyho co píšeš jsem se neptala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
29.4.22 15:56

1. Pokud ho nemáte, sežeňte si povolení majitele pole.
2. Musíte to nahlásit na HZS tuším, že poplatek není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.22 16:00

@Karinkas
No… Děkuji takto jsem to chtěla vědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu