Pálení, svědění konečníku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 12:35
Pálení, svědění konečníku

Prosím o radu…
Již nějakou dobu mě střídavě trápí svědění, pálení, štípání konečníku. Hlavně po stolici. Občas na papíře mám světlé tupky krve, ne ve stolici. Tupky mám když se utru i jen tak na sucho, ne po stolici, když mě to tam zase stipe, papír jen lehce přiložím a je tam tupka. Pak nějakou nic a sem tam od času opět to štípání. Problémy se stolici nemám žádné. Byla jsem u praktika a svěřila se, ač je to nepříjemné téma, ten mě palpacne vysetril. Řekl, že v konečníku žádné abmorality necítí. Tak já nevím proč se to děje… Občas cítím opruzeny zadek… Pravdou je ze mi z toho už hrabe. Mám mazat infafolanem, to moc nepomáhá. Hemeroidy prý také dr necítil žádné. Co by to mohlo být, že to takto furt zlobí. Neříkám stále, ale čas od času… Můžete prosím někdo poradit?
Je mi 35let.
Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 12:38

Myt se a vysouset po kazde potrebe a doporucuji mazat weleda detsky krem pod plinky.
Jedine, co mi pomaha.

Omlouvam se za anonym

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 12:41

Dobře, zkusím, už právě nevím co.
Kdyby dr cítil palpacne nějakou abmormalitu, to by poznal takto?

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 09.01.19 12:44

Možná blbý dotaz, ale dívala ses tam někdy? Třeba zrcátkem? Nejsou tam nějaké viditelné změny?

PHV
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 09.01.19 12:46

Já to takhle měla, když jsem v těhotenství chodila často a měla jsem mini trhlinu. Přesně jak popisuješ. Pak to hrozně svedilo a tak. Pomohlo mi se vždycky po stolici umýt a namazat bepanthenem plus. Je na drobná poranění a mě to pomohlo. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 12:48

Dívala. Občas je to jako by opruzene, jinak vysloveně změny snad ne, jen občas na kraji anu, kousek venku, kousek vevnitř modrá boulicka, měkká, myslela jsem hemeroid, stále si to myslím, ale dr říkal, že žádné hemeroidy.. Tak teď nevím… Jaké změny myslíš?

Qadra
Kecalka 451 příspěvků 09.01.19 12:52

Nepomyslela jste na roupy? Ty vyvolávají svědění v konečníku a není to jen nemoc dětí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 12:53

@Qadra to nepomyslela :think:

annasmyc
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 09.01.19 13:13

někdy to můžou být i kvasinky pomnožené, trpěla jsem na to v těhotenství, dobrý je imazol krém pasta

FenekUsaty
Závislačka 4920 příspěvků 09.01.19 13:18

Muzes mit mikrotrhliny. Ona se udela, je fakt spatne videt, jen tam je ta cerstva krev. Na sobe ji urcite ani zrcatkem neuvidis. Hoji se klidne i mesic. Ono ten zadek nevypojis z obehu, pouziva se denne a ona nema sanci srust. Pokud to je natrzene, tj. je krev, tak nekolik dni prisne zmekcovat stolici. Aspon tyden to musis udrzet v konzistenci tekute/ridke, aby byla sance, ze to sroste. Kup si nejake setrne projimadlo, nejlepe Lactulosu. A po kazde stolici neutirat, ale oplachovat, a davat Faktu cipky na noc a pres den mazat Faktu masti. Infadolanem nic nezkazis, ale nehoji to trhliny. Nebo jsou i jine pripravky, Proctis, Mastu, Proctoglyvenol atd. Ale Faktu je jistota za rozumny peniz. Hemoroidy by dr prstem nasla, pokud by byly na kraji. Vnitrni ne, ale to by te zas nestipal konecnik.

Příspěvek upraven 09.01.19 v 20:53

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:22

Jeden čaz jsem mela potíže - svrbení, pálení, růžová vyrážka mezi půlkama. Co nepomohlo : infadolan, framykoin. Co pomáhalo: sedací koupele v řepíku/dubové kůře, canesten, rybilka, sudocrem, omývání čistou vodou po vyprázdnení.

FenekUsaty
Závislačka 4920 příspěvků 09.01.19 13:24

Jinak ta trhlina vubec nemusi byt po nejake zacpe, a muze byt klidne mesic dva tri stara, ono to spatne srusta a pak to natrhnes klidne i papirem pri utirani. Hodne bych promazavala necim mastnym, aby celkove ta oblast co nejvic pruzila. A trhlina (fisura) muze klidne vypadat jako takova napuchla boulicka. Pokud chces mit jistotu, tak si zajdi taky na proktologii, nic ti delat nebudou, proste to prohlidnou a budes mit klid. Na kolonoskopii te v tomhle veku urcite bez nejake rodinne zateze nepozenou.

Příspěvek upraven 09.01.19 v 20:51

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:24

KOukala jsem, na první pohled nic, ale když rozevřu konečník prsty (tu kůži okolo) :roll: :roll: :roll: je tam něco jako tohle - viz obrázek (zadek na obrázku není můj, je z netu… a u toho červená tupka, jestli prasklinka…
Tohle se mi poprvé objevilo po porodu. Pak dlouho klid a ted mě to občas zlobí - že to po stolici pálí a štípe…Faktu mám, tak zase budu mazat :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:27

Měla jsem něco podobného, řitní trhlina. Zajdi na proktologickou ambulanci, je to nepříjemný ukazovat tam zadek ale jedině tam ti pomůžou jsou na to specializovaní. Taky se mi tam nechtělo ale strach mě donutil ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:32

Jinak na trhlinu mi pomohli a předepsali Helma gel čípky a calciovou mast. Hlavně omývat po každé potřebě a sedací koupel v heřmánku. Přeji brzké uzdravení :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama