Panické ataky - může mě někdo uklidnit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 11:09
Panické ataky

Zdravím. Potřebuju poradit a tak trochu doufám, že se tady najde maminka, která trpěla něčím podobným a uklidní mě. Pár měsíců před otěhotněním jsem byla v docela těžké životní situaci, moc práce, do toho ještě škola, problémy v rodině, s přítelem..nějak se to na mě jednoho dne sesypalo a z ničeho nic jsem zkolabovala, slabost v nohou, piskani v usich, videla jsem jen barvy, tres celeho tela…pritel volal zachranku, v nemocnici delali hromadu vysetreni a na nic neprisli. Dali mi vykapat nejakou kapacku a druhy den me pustili domu. I presto ze me nic nebylo, jsem asi mesic nemohla absolutne fungovat. Jen jsem lezela, pri jakekoliv cinnosti hrozna slabost, bala jsem se co mi je a ze na nic doktori nemuzou prijit, mesic jsem vylezla jen na 5min na balkon, strach o svoje zdravi, hrozne jsem se bala ze zase zkolabuju jako tehdy..porad jsem chodila k mudr a ta jednoho dne prohlasila, ze to je velice pravdepodobne psychickeho razu. Odkazala me tedy na psychiatrickou pohotovost. Tam jsem jela a bylo mi receno ze se jedna velice pravdepodobne o uzkosti, ze se mam objednat k psychoterapeutovi a protoz :srdce: e jden odmitala do sebe cpat navykova antidepresiva, byl mi doporucen volne prodejny guajacuran. Ten jsem uzivala a na psychoterapie bohuzel nebyl cas. Tyhle stavy postupne ustopily a me bylo jasne, ze to bylo opravdu v hlave. Pak jsem prisla na to ze jsem tehotna. Samozrejme jsem prasky hned vysadila, s nikym nic neresila a v tehotenstvi ani jeden zachvat uzkosti. Ted jsem 3 tydny po porodu a pomalu se mi to zacina zase vracet. Vic stresu, unava, hormony…je to den ode dne horsi, zacalo to jeden den kdy jsem to svadela na to, ze jsem se nacuchala barvy na vlasy…za dva dny ale to stejne v obchode u pokladny, mala v kocarku.. Ted jsem musela dokonce i zavrhnout prochazku, udelalo se mi tak slabo ze se bojim ze sebou kazdou chvili nekde prasknu…potrebuju normalne fungovat, bojim se ze se o malou nedokazu postarat a vsechno se to na sebe nabaluje. Malou plne kojim, tak bych se jakekoliv chemii chtela vyhnout, ale obavam se, ze to jen tak nepujde. Mate nekdo podobnou zkusenost? Myslite ze to po sestinedeli odezni? Nejsou to jen hormony? Popr. Nemate nekdo tipy jak tyhle stavy zvladat? Je to silene..moc dekuji za rady. J. :srdce:

Reakce:
Ju21na
Kecalka 287 příspěvků 05.12.18 11:19

Nezlob se na mě, ale sama se z toho nevylecis!!! Kdybys už tehdy pravidelně navštěvovala psychiatra, ten by nasadil správnou medikaci, a tys mohla v klidu prožít těhotenství a dnes bys sice byla na práškách, ale bez popsaných stavů záchvatů. Jsi hloupá. Pomůže Ti jen psychiatr a správná léčba. Holt se smiř s tím, že budeš nějaký čas brát léky. Nikde není psáno, že je budeš užívat až do smrti! Anebo dělej hrdinku, žádné léky neuzivej a čekej, kdy se opět sesypeš a skoncíš v nemocnici, kde Ti nic nenajdou a pošlou Tě domů. Fuj, to jsem se rozčílila :pocitac:

GabinkaCh
Závislačka 2961 příspěvků 05.12.18 11:22

Ano,někdy je lepší spolehat na odborníky a pokud to jinak nejde tak i na prášky,které pomůžou

Tichošlápek
Extra třída :D 11544 příspěvků 05.12.18 11:27

Jdi k lékaři ať ti napíše léky vhodně pro kojici. Male těžko víc ublíží jemne léky než matka ve špatném stavu

alilauter
Kecalka 307 příspěvků 05.12.18 11:36

Ahoj, měla jsem neco obdobného a radím, dojdi určitě k doktorovi. Já brala léky a kojila, není třeba ta farmaka demonizovat. Psychoterapie je taky dobrá, pokud natrefis na šikovného, budete i trénovat, jak ty stavy zvládat. Opravdu to nezkoušej zvládnout sama, jsi teď po porodu zranitelnejsi a je zbytečné si komplikovat život. Bude líp. Kdybys chtěla neco blíž, můžeme si napsat.

Alkata
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 05.12.18 11:44

Koukám sama slabost kolaps, ale sepsat elaborat na emimino problem neni :lol:

alilauter
Kecalka 307 příspěvků 05.12.18 12:46

@Alkata proč taková reakce? Proč by nemohla napsat? Některé komentáře fakt nepochopím…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >