Panický strach z narkózy - potrat

Anonymní
23.3.20 11:11

panicky strach z narkozy

Ahoj. Ze zdravotnich duvodu me ceka potrat. Jsem v 9.tt. O psychice vubec
nemluvim. Ta je uplne v haji. Co me ale trapi navic, tak je panicka hruza, ze se neproberu z narkozy. Ze umru. Ze se neco zvrtne. Mela to nejaka taky tak? Jak s tim mam bojovat? Nejake leky na uklidneni? Myslim na to ve dne v noci. Nebo co kdyz me neuspi poradne? Co kdyz se budu automaticky branit usnout? Ja se asi zblaznim. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7362
23.3.20 11:17

Ano mela jsem to stejne, rekni to sestricce i dr. Oni ti daji neco na zklidneni a neboj se, oni vi co maji delat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
796
23.3.20 11:18

Nevim kam jdes na vykon (soukrome zdrav centrum nebo nemocnice), ale je moznost ti rano pred anestezii dat nejaky lek na uklidneni (dormicum, lexaurin). rekni si u prijmu, jestli by ti ho na odd nedali. ja jsem sama mela strach, ale anestezie byla moc prijemna. mas strach z neznameho. to je pochopitelne a prirozene. zkus nejake dechove cviceni, relaxaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 11:31

Já byla 2× na revizi s narkózou. Vůbec se neboj, jde jen o krátkou narkózu a i když jsem v obou případech byla ve stresu, že jsem přišla o miminko, tak po narkóze jsem se cítila dobre, jako po příjemném spánku. Držím pěsti:four_leaf_clover:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 11:59

Ahoj,

já mám za sebou několik narkóz a vždy vše bylo v pořádku. Musím se přiznat, že dokonce už jsem se někdy té narkózy nemohla dočkat, protož se člověk nadechne, napočítá do 10 a pak se vzbudíš jako ráno při probuzení po hezkém spánku a prostě už je po všem. Na sále vždycky všichni byli moc milí. Ta narkóza je krátká, takže riziko, že se něco přihodí je opravdu malinká.

Také jsem byla na revizi a posílám hodně sil. Čas tu ránu pomalu zahojí … :srdce:

Jinak, také znám někoho se strachem z narkózy - určitě zkus nějakého psychologa, většinou to není strach z narkózy, ale promítnutí jiného strachu ze života :)

• Nahlásit
  • Citovat
22868
23.3.20 12:01
@Anonymní píše:
nemluvim. Ta je uplne v haji. Co me ale trapi navic, tak je panicka hruza, ze se neproberu z narkozy. Ze umru. Ze se neco zvrtne. Mela to nejaka taky tak? Jak s tim mam bojovat? Nejake leky na uklidneni? Myslim na to ve dne v noci. Nebo co kdyz me neuspi poradne? Co kdyz se budu automaticky branit usnout? Ja se asi zblaznim. :(

Měla jsem ji 2× a naposledy při narození syna. Ze záhrobí ti nepíšu. Osobně neznám nikoho, kdo by se neprobudil z narkózy. Neboj se, usneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10140
23.3.20 12:31
@Anonymní píše:
nemluvim. Ta je uplne v haji. Co me ale trapi navic, tak je panicka hruza, ze se neproberu z narkozy. Ze umru. Ze se neco zvrtne. Mela to nejaka taky tak? Jak s tim mam bojovat? Nejake leky na uklidneni? Myslim na to ve dne v noci. Nebo co kdyz me neuspi poradne? Co kdyz se budu automaticky branit usnout? Ja se asi zblaznim. :(

A nejde v 9.tt pouzit potratovou pilulku? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 13:45

@cecetka to bych psychicky nesnesla už vůbec. Čekat, až ta dusicka ze mě vypadne i s plodovym obalem. Takhle to bude šup, šup. A asi o něco méně psychicky náročný. S tou pilulkou cekas prý i několik dní. Ale děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
536
23.3.20 14:13

Jako mala jsem byla pod narkozou trikrat, jako velka jednou, vsechno kratky zakroky a pohoda, tu prvni narkozu si jeste pamatuju (v cca 11 rokach) jak to bylo super, najednou takovy velky teplo a pak tma. Ty dalsi uz jen jaky kdyz usnes. Me spis deptalo to, ze jsem nemohla predtim a po tom jeste ty dve hodiny pit, jinak bych to zvladala uz uplne ok. Jednou me to ceka kvuli cisari znovu (cisar kvuli ocim a narkoza, pze migreny a spinalku si netroufnu kvuli tomu) a uz ted to beru jako ok a ze to bude dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama