Panika nebo infarkt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 19:15
Panika nebo infarkt?

Uz si nevim rady. Vcera jsem mela opet “zachvat” nebo nevim jak to nazvat. Uz jsem ho mela nekolikrat. Z niceho nic mi vzdycky zacne busit srdce, tresu se a mam tlak na hrudi (ten mam uz delsi dobu i mimo zachvat a nikdo nevi od ceho). Uz jsem v takove situaci byla dvakrat, vzdycky mi bylo receno ze to je psychickeho razu ale ja se proste nedokazu prenest pres to ze je se mnou neco spatne. Vzdycky mam pocit ze kazdou chvili umru a mam ty nejhorsi myslenky. Vzdycky asi po hodine to nejak prestane. Vzdycky se ale potom citim porad nesva a porad mam divny pocit na hrudi. I dnes den po tom mam porad tlak na hrudi a jen cekam kdy to zase prijde…
Mate s tim nekdo zkusenosti popripade co vam pomaha?

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25531 příspěvků 05.01.19 19:19

Zacni psychologem. Budou tu duvody, proc se to deje.

cell
Echt Kelišová 8091 příspěvků 05.01.19 19:24

A je to řádně dovyšetřeno? štítná žláza, kardiolog? tím bych začala - u praktického lékaře. I když to pravděpodobně bude spíše psychické

S.maya
Závislačka 4390 příspěvků 05.01.19 19:27

To vypadá na panické úzkosti. Také jsem to měla..pomohly až antidepresiva, která jsem brala asi 3 roky a nyní 5 let neberu a už se to neobjevilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 19:29
@cell píše:
A je to řádně dovyšetřeno? štítná žláza, kardiolog? tím bych začala - u praktického lékaře. I když to pravděpodobně bude spíše psychické

Na stitne zlaze jsem byla kdyz jsem byla mala, a nic mi nenasli. Ted bych nekdy mela jit opet na odbery. Kdyz se mi to delo poprve, byla tu zachranka, delali mi ekg, byla jsem na jip pro jistotu a vysledek byl psychika, kriva zada a hrudni kos. To bylo ale asi 4 roky zpatky. Chodila jsem i na rehabilitace kvuli tlaku na hrudi. Trochu to pomohlo ale ted je zase vse zpatky. Chodila jsem i k detskemu kardiologovi kde jsem mela i holter a bez problemu, vyradila me i pres to ze jsem ji rikala o tom tlaku a ted musim najit kardiologa pro dospele.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.01.19 19:30

Infarkt to nebude, ale mohl by to být nějaká arytmie nebo ta panická ataka. Chtělo by to vyšetření na kardiologii, minimálně ekg.

Ou
Kelišová 5852 příspěvků 05.01.19 19:30

Popisuješ učebnicový záchvat paniky. Včetně toho, že nevidíš propojení mezi emocemi a tělesnými projevy.

Nejsi blázen, jen potřebuješ příliš mnoho kontroly a příliš tlačíš vůli, namísto toho, aby si věnovala pozornost tomu, co se v tobě skutečně děje. Tělo se tak snaží získat svou pozornost na to, před čím zavíráš oči, na to co zatím nemáš odvahu to řešit a zastavit tě před vším tím, co čeho se vrháš, abys tomu nemusela čelit.

Vstup do psychoterapie. Slibuju že se ti uleví.

Dokud s tím nezačneš, tak se záchvaty budou stupňovat a budou se objevovat častěji a častěji.

Placebo v podobě libovolných bylinek či zázračných doplňků a nebo šarlatánských technik ti může na chvíli ulevit a dodat na nějako dobu falešný pocit kontroly. Ale příčinu to nevyřeší. Od toho je psychoterapie.

Začni s touhle knihou.
https://obchod.portal.cz/…cka-porucha/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 19:31
@S.maya píše:
To vypadá na panické úzkosti. Také jsem to měla..pomohly až antidepresiva, která jsem brala asi 3 roky a nyní 5 let neberu a už se to neobjevilo.

Tomu jsem se prave chtela vzdycky vyhnout, ale jelikoz se mi blizi maturita a stresu bude az az tak to asi jinak nevidim. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 19:34
@Ou píše:
Popisuješ učebnicový záchvat paniky. Včetně toho, že nevidíš propojení mezi emocemi a tělesnými projevy.

Nejsi blázen, jen potřebuješ příliš mnoho kontroly a příliš tlačíš vůli, namísto toho, aby si věnovala pozornost tomu, co se v tobě skutečně děje. Tělo se tak snaží získat svou pozornost na to, před čím zavíráš oči, na to co zatím nemáš odvahu to řešit a zastavit tě před vším tím, co čeho se vrháš, abys tomu nemusela čelit.

Vstup do psychoterapie. Slibuju že se ti uleví.

Dokud s tím nezačneš, tak se záchvaty budou stupňovat a budou se objevovat častěji a častěji.

Placebo v podobě libovolných bylinek či zázračných doplňků a nebo šarlatánských technik ti může na chvíli ulevit a dodat na nějako dobu falešný pocit kontroly. Ale příčinu to nevyřeší. Od toho je psychoterapie.

Začni s touhle knihou.
https://obchod.portal.cz/…cka-porucha/

Dekuju moc. Urcite se na to kouknu. ;)

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 05.01.19 19:39

Promiň, ale toho kardiologa pro dospělé si asi hledat nemusíš, když jsi ihned po tom svém záchvatu měla EKG v pohodě, holtera jsi měla v pohodě a na ECHU kardioložka nic nenašla, tak prostě nic se srdcem nemáš. A neuraž se, ale já ke kardiologovi chodím a jsou tam šílené čekací doby, tak když si představím že by tam chodilo ještě x hypochondrů, tak mi to vůči opravdu nemocným nepřijde moc fér :? Asi bych opravdu zapracovala na té psychice jak radí holky přede mnou.

cell
Echt Kelišová 8091 příspěvků 05.01.19 19:44
@Anonymní píše:
Na stitne zlaze jsem byla kdyz jsem byla mala, a nic mi nenasli. Ted bych nekdy mela jit opet na odbery. Kdyz se mi to delo poprve, byla tu zachranka, delali mi ekg, byla jsem na jip pro jistotu a vysledek byl psychika, kriva zada a hrudni kos. To bylo ale asi 4 roky zpatky. Chodila jsem i na rehabilitace kvuli tlaku na hrudi. Trochu to pomohlo ale ted je zase vse zpatky. Chodila jsem i k detskemu kardiologovi kde jsem mela i holter a bez problemu, vyradila me i pres to ze jsem ji rikala o tom tlaku a ted musim najit kardiologa pro dospele.

pokud je ekg v době záchvatu od záchranky ok, pak bych opravdu hledala pomoc psychologa/psychi­atra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 20:14

Jak píšou holky. Pokud jsi EKG po záchvatu měla v pořádku, tak to infarkt nebude. Infarkt se dá na EKG poznat i po několika měsících.

A ano. Popisuješ naprosto dokonale panickou poruchu, lépe tedy panické ataky. Nemám ráda to slovo porucha. Mám to taky. Spouštěč je stres. V šestinedělí po samovolném potratu jsem byla zralá na Bohnice, měla jsem je denně.
Zvládla jsem to bez antidepresiv, ale chodím na psychoterapie.
@Ou má pravdu. Nebo alespoň já jsem ten případ, že mě tělo upozorňuje na něco ve mě. Před něčím se mě snaží varovat. Já z toho teda mám i extrasystoly, takže já na kardiu byla na Holteru aby se vyloučila nějaká vada, ale v pořádku. Třeba nevyspání to zhoršuje, cítila jsem se pak taky celý den jakoby nesvá, tlak na hrudi, občas se mi z toho stahovala jak kdyby bránice.
Doporučuji tedy psychoterapeuta a zaměřit se na to, co v sobě máš, co tě trápí. Prozatím, když cítíš že na tebe jde ataka, nikde nic nehledej, protože to ti to ještě zhorší - jako příznaky na netu. A opakuj si, že tělo je v pořádku, že tohle je psychický. Dost taky pomáhá nebát se toho. Já třeba, když to na mě šlo, začala (když to bylo doma :joy:) říkat ať si pro mě jde, že to zvládnu, že se jí nebojím, že jsem silnější než ona.. a buď to bylo slabší, nebo to ani nezačalo. Asi nejtěžší pro mě bylo odpoutat se od toho, že umírám, mám infarkt nebo rakovinu, nebo že mi pradkne aneurysma a ta :lol: k. Já to mám kvůli rodině, špatné vztahy s mámou ale furt se od toho nedokážu odpoutat.

Přeju hodně štěstí. :kytka:

S.maya
Závislačka 4390 příspěvků 05.01.19 21:41
@Anonymní píše:
Tomu jsem se prave chtela vzdycky vyhnout, ale jelikoz se mi blizi maturita a stresu bude az az tak to asi jinak nevidim. :nevim:

Já je brala během školy. Je možné, že to bylo ze stresu ze zkoušek. Byla jsem šprt a i přesto jsem se stresovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 22:03

Toto měl nedávno taťka, zjistili málo magnesia. Začal brát prášky na srdce a taky ten hořčík.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 06.01.19 10:31
@Anonymní píše:
Uz si nevim rady. Vcera jsem mela opet “zachvat” nebo nevim jak to nazvat. Uz jsem ho mela nekolikrat. Z niceho nic mi vzdycky zacne busit srdce, tresu se a mam tlak na hrudi (ten mam uz delsi dobu i mimo zachvat a nikdo nevi od ceho). Uz jsem v takove situaci byla dvakrat, vzdycky mi bylo receno ze to je psychickeho razu ale ja se proste nedokazu prenest pres to ze je se mnou neco spatne. Vzdycky mam pocit ze kazdou chvili umru a mam ty nejhorsi myslenky. Vzdycky asi po hodine to nejak prestane. Vzdycky se ale potom citim porad nesva a porad mam divny pocit na hrudi. I dnes den po tom mam porad tlak na hrudi a jen cekam kdy to zase prijde…
Mate s tim nekdo zkusenosti popripade co vam pomaha?

Toto s psychikou nemusí mít nic společného,daleko pravděpodobnější původ těchto obtíží je hrudní páteř,respektive skříplí nerv srdce https://email.seznam.cz/?hp za to zodpovědný obratel T2 a možná tě v tomto místě bolí.
Zkus splést ruce za záda,předklon a ruce zatlačit ke stropu,možná se uleví.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >