Papíry na PPM a rodičák

373
3.5.20 22:03

Papíry na PPM a rodicak

Ahoj, potřebuji trochu poradit. Tento týden budu v práci odevzdávat papír na PPM, na kterou nastupuji zhruba za 2 týdny. Pokud se nepletu stačí teď odevzdat jen tohle a tim je vse vyrizene a v cervnu uz mi prijdou penize? Dal mě zajímá, někdy v listopadu mi mateřská skončí a já si budu chtít vybrat v práci dovolenou, kterou tam ještě budu mít (asi 20 dní) takže stačí když před skončením mateřské to v práci nahlasim a oni mi dovolenou musí dát? Poté co si vyberu dovolenou nastoupím na rodicak (datum nástupu si napíšu den po skončení dovolené?), zatím počítám na 2 roky, musím do práce donést pak ještě nějaký papír právě kvůli tomu rodicaku, aby věděli jak dlouho na něm budu a kdy znovu nastoupím do práce? Místo mi musí držet 3 roky, že? Jsem prvorodicka a mám v tom trochu zmatky :) nerada bych udělala něco špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9798
3.5.20 22:49

RP se vam s vybiranou dovolenou muze klidne kryt. Muzete to zacit pobirat hnedka od materske. A RP je zamestnavateli suma fuk. Vy mu oznamujete jak dlouho budete na RD. A jinak zbytek mate pravdu na co se ptate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
3.5.20 23:03
@Cenarius píše:
RP se vam s vybiranou dovolenou muze klidne kryt. Muzete to zacit pobirat hnedka od materske. A RP je zamestnavateli suma fuk. Vy mu oznamujete jak dlouho budete na RD. A jinak zbytek mate pravdu na co se ptate.

Ahaa, takže můžu čerpat dovolenou a současně už být na rodicaku? Já myslela že to nejde takhle současně. A zaměstnavateli délku RD jen oznámim nebo budu dokládat ještě nějaké papíry?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50148
3.5.20 23:09
@dement231 píše:
Ahaa, takže můžu čerpat dovolenou a současně už být na rodicaku? Já myslela že to nejde takhle současně. A zaměstnavateli délku RD jen oznámim nebo budu dokládat ještě nějaké papíry?

po MD/PPM nasleduje radna dovolena, pote rodicovska dovolena. Rodicovsky prispevek (socialni davka) lze cerpat po MD/PPM behem radne dovolene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
3.5.20 23:11

@dement231 do prace jsem pred skoncenim materske donesla na papire napsano bud muzes vlastnimi slovy nebo zkusit najit sablonu ze zadam o cerpani cele dovolene od data kdy konci materska a pote nastoupim na rodicovskou dovolenou po dobu 3 let. Oni vi ze chceme jeste druhe dite takze pocitaji ze budu doma dele. Rodicovsky prispevek zacinam cerpat uz zaroven s tou dovolenou prestoze na rodicovske dovolene budu az za dva mesice ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
3.5.20 23:15

@matkabagristy nevis nahodou jestli se v pripade cerpani dovolene i rodicaku a potom nastup na RD musi neco hlasit na zdr. pojistovne? Matne si pamatuji ze pani na ÚP mi o pojistovne neco rikala ale uz jsem to zapomnela. Telefon mi nebere a v praci take ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50148
3.5.20 23:20

@Showme_a neni treba nic hlasit, pracovni pomer trva, ohlasovaci povinnost je na zamestnavateli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20295
3.5.20 23:27
@Showme_a píše:
@matkabagristy nevis nahodou jestli se v pripade cerpani dovolene i rodicaku a potom nastup na RD musi neco hlasit na zdr. pojistovne? Matne si pamatuji ze pani na ÚP mi o pojistovne neco rikala ale uz jsem to zapomnela. Telefon mi nebere a v praci take ne :think:

Pokud budeš v té době pořád zaměstnaná, tak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
4.5.20 23:34

Super diky holky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu