Pár týdnů do porodu, příprava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Groselady
Nováček 6 příspěvků 20.02.17 00:14
Pár týdnů do porodu, příprava

Zdravím maminy, zbývají mi necelé čtyři týdny do porodu a už se to trošku vleče :roll:… jak jste se s poprali s přípravou? Já už pomalu nejsem schopná (díky zkracujícímu čípku) nějákého velkého úklidu, jen tak na udržko.. :lol: a filmy a knihy už mě moc nebaví,.. napadají vás ještě jiné těhu aktivity? :roll:
Jinak cvičila jste některá s Aniballem/Epinem? Popř. jak se vám dařilo? Já teď začala, a upřímně řvala jsem jak tygr.. :lol: vidina nějakých 30 cm mi přijde celkem nedostižná…

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 20.02.17 01:17

Delala jsem vse jako pred otehotnenim, jeste tyden pred porodem jsem chodila do prace, nudu na ppm jsem nezazila, a to jsem teda film nevidela ani jeden, knizku neprecetla zadnou. Odmitala jsem cele tehotenstvi sebou flaknout na gauc a lelkovat.
Cvicila jsem s Aniballem, nacvicila jsem na 27 cm, syn mel hlavicku 35 cm a jeden kosmeticky steh, takze ano, melo to smysl. Dopredu jsem por. asistentku upozornila, ze jsem cvicila.

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 20.02.17 02:57

Taky jsem před porodem nečetla a na filmy a seriály nekoukala, ačkoli předtím ano. Zabavovala jsem se sháněním výbavy po bazarech :) Cvičila jsem s aniballem, než mě to týden do porodu (kolem termínu porodu) začalo bolet a vzhledem k nálezu (otevřená skoro na 2 cm) mi dr. řekl, že už to stejně nemá cenu. Nacvičila jsem jen něco málo přes 20 cm, dcera 35 cm. Ale snad i to málo pomohlo, měla jsem malý nástřih kvůli klesajícím ozvám mimi, ale prý by se to asi zvládlo i bez nástřihu, jen pomaleji. Při cvičení jsem tedy taky zatínala zuby :)

beruska9
Extra třída :D 10713 příspěvků 20.02.17 06:52

No ja tou dobou rodila a jeste den pred nastupem do nemocnice (a dva dny pred porodem) byla v praci, tak nevim :D Cvicit nebylo kdy, stihla jsem vypit jeden malinikovy caj a knizky jsem docitala pri kojeni :mrgreen:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2500 příspěvků 2 inzeráty 20.02.17 07:32

Ahoj, já mám 7 tt do porodu, a dělá vše, mám doma ještě dvě děti školou povinné a já ještě dodělávám školu. Jinak mám vše připraveno a asi za 3-4 týdny chci ještě umýt okna a kuchyň. :mavam:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 21.02.17 10:25
Nic jsem nestíhala

Já pár týdnů před porodem natírala zábradlí na schodišti a parapety v dětském pokoji, zkrátka se toho na konec těhotenství nakupilo moc. Přebalovací pultík a postýlku skládal manžel až když jsem byla v porodnici. Jednoduše nějak nebyl čas, i když jsme se ve 30ti letech už cítily na rodičovství připravení. Ale tohle asi nebude tvůj případ :). Jako mladší jsem si plánovala, že ve volných chvílích, když budu čekat na miminko a nebudu moct spát, tak mu budu háčkovat hračky - prostě taková hadrová zvířátka. Nebo, že mu namaluji nad postýlku nějakého krtečka, nebo medvídka (to jsem udělala, když měl syn 2měsíce a konečně začal trochu spát). Zkus taky něco vyrobit.
O aniballu jsem se dověděla až po porodu, ale stejně by byl v mém případě k ničemu - lékař, co mě rodil, byl zkrátka sadista a dělal vše proti mým přáním, 20min před narozením syna jsem podepisovala reverz, že vědomě ohrožuji život dítěte tím, že nehodlám ležet na zádech dalších pul hodiny a nechat si měřit ozvy (opravdu už jsem cítila hlavičku na konečníku, ale lékař to ignoroval), a 3h po porodu jsem krvácela po nevhodně vedeném nástřihu tak, že jsem zkolabovala a museli mě operovat v plné anestezii. Syna jsem měla v rukou až 6h po porodu, naštěstí alespoň dovolili manželovi, aby byl s ním. :cert: Takže zkus prozkoumat porodnici, kde chceš rodit a případně si k porodu přiber někoho komu věříš a kdo už u porodu byl (nemusí to být jen otec dítěte, já příště budu rodit s dulou).

Luciii79
Kecalka 165 příspěvků 23.02.17 08:54

Ty jo, tak to by člověk neřekl, jak je každá super žena!

Zakladatelko každé těhotenství je jiné. Při prvním jsem taky fungovala do porodu i přes předčasně hrozící porod. Teď podruhé (mám necelé 4 týdny do termínu porodu) mi to nejde, přesvědčuju se, ale jsem naprosto nemožná. Musím se přemlouvat, abych uvařila, základně poklidila. I když jsem v jiné situaci než ty, stěhujeme se a já fungovat tak nějak musím, JE TO PŘED PORODEM NORMÁLNÍ, ODPOČÍVEJ DOKUD TO JDE a snaž se si trošku ještě užít mimi v břiše (i když toho už k užívání moc neni, co :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Vémola porazil Rimbona. Jeho silikonová Lela se mezitím mění v živou Barbie

Vyhrál nad velice těžkým soupeřem, přesto byl ale nespokojený. Karlos Vémola... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >