Reklama

Paragraf na nemocné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 08.01.17 09:41
Paragraf na nemocne dite

Ahoj, vim, ze uz se to tu mozna resilo, ale je to uz docela davno..
Chtela bych se zeptat..
1.12.2016 jsem nastoupila do prace vse bylo v pohode vedouci byl semnou spokojeny cely mesicmedokonce dokonce jsem si zaridila skolku, hlidani a vse abych mu vysla vstric a nemusel si komplikovat smeny.. Mala mi onemocnela a pritel s ni byl doma abych nemusela s ni byt Doma ja..Jenze ted 3.1. chytla nestovice a ja je jeste nemela (takze jsem infekcni-delala jsem v obchode) sla jsem to oznamit ze jdu na paragraf ke 4.1. a dostala jsem vypoved ve zkusebni dobe (tedy dostanu az ukoncim paragraf)
Jenze.. dcerce jsme hned druhy den zjistili i triselnou kylu, takze jdeme na operaci v dohledne dobe..
Muj dotaz tedy je: opravdu je paragraf jen 9 dni (kdyz ziju s partnerem) bez vyjimky prodlouzeni, kdyz se ji objevila druha nemoc (a to 9dni nepokryje ani ty nestovice), kdy budu muset byt s ni doma po operaci? Nebo zadna vyjimka neni a budu v unoru uplne bez penez, protoze dostanu ke dni ukonceni neschopnosti vypoved? Nikdy jsem takovou vec neresila, tak se omlouvam, ale doktorka mi rekla, ze paragraf muzu mit jak dlouho chci ale vsude ctu 9 dni :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 08.01.17 09:46

Paragraf jak dlouho chceš, ale placených 9 dni.Nova diagnoza=novy paragraf a zas 9 dni placených.

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 08.01.17 09:59

@jita22 ale to bych musela donest zase zamestnavateli novy paragraf, neda se to bez vyruseni toho co uz na nem jsem., ze? Protoze v den ukonceni (tj.ve ctvrtek) dostanu vypoved, pak uz mi bude OČR na nic.. citim se docela ukrivdena, ze dostanu vypoved kvuli necemu takovemu tak se snazim jen branit :( uz tu neschopenku bral jako podraz kdyz mel. nachystanou vypoved na podpis :think:

Aspera
Generální žvanilka 20361 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 10:01

Paragraf můžeš mít libovolně dlouho, ale placených pouze 9 dní. Ty bohužel po ukončení prvního paragrafu dostaneš výpověď, jinak bys mohla mít na kýlu dalších 9 dní.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 08.01.17 10:03

@Lucillienta Ve zkušební době může být pracovní poměr ukončen i na paragrafu… takže je úplně jedno zda poneseš druhý.

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 08.01.17 10:04

@Aspera tak dekuju za odpoved.. hrozne nespravedlive to je :/

Aspera
Generální žvanilka 20361 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 10:08

@Lucillienta je, ale tady se ani nemůžeš bránit, protože ve zkušebce je v právu on. A i kdybys to nahlásila někde, kde chrání zaměstance, tak on řekne, že si nepracovala jak si představoval a je hotovo, víc vysvětlovat nemusí.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 08.01.17 10:09
@Lucillienta píše:
@Aspera tak dekuju za odpoved.. hrozne nespravedlive to je :/

Tak se může cítit i zaměstnavatel, taky bych nebyla nadšená z několikatýdenní absence u zaměstnance, kterého mám měsíc :nevim: Jo, je to blbý, chápu tě, ale chápu i jeho. Prostě potřebuje lidi, kteří budou pracovat.

Aspera
Generální žvanilka 20361 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 10:11

@Nowuka2 u ní mohl vidět, že má snahu chodit do práce, ale když je infekční tak co má dělat? Ale bohužel právo je na jeho straně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 08.01.17 10:15

@Aspera No, pokud dítko dostalo neštovice teď, tak ona bude infekční nejdříve za týden… a hlavně, pokud to takto vyhodnotil její doktor, tak má být na neschopence a ne na paragrafu, takhle to vypadá jako že si tak trochu vymýšlí, i když to je třeba pravda.

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 08.01.17 10:16

@Lucillienta je treba se podivat na to i z druhe strany, tedy zamestnavatele.

Mela jsem v oddeleni mamicku, ktera se pravidelne od ctvrtka hazela na paragraf, az do nedele.
Byla jsem dost rada, kdyz jsem se ji zbavila. Prace musela byt hotova a odnasely to ostatni kolegyne, i kdyz to mely zaplaceno, nemela jsem z toho dobry pocit.

Cimz nechci rict, ze toto je Tvuj pripad, ale ze i Vas zamestnavatel muze mit podobnou zkusenost.

vokishka
Extra třída :D 12334 příspěvků 08.01.17 10:27

Mě se třeba dětská nikdy neptala, jestli jsem měla neštovice. Natož aby řekla, že nesmím do práce.

leryl
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 08.01.17 11:01
@Lucillienta píše:
@jita22 ale to bych musela donest zase zamestnavateli novy paragraf, neda se to bez vyruseni toho co uz na nem jsem., ze? Protoze v den ukonceni (tj.ve ctvrtek) dostanu vypoved, pak uz mi bude OČR na nic.. citim se docela ukrivdena, ze dostanu vypoved kvuli necemu takovemu tak se snazim jen branit :( uz tu neschopenku bral jako podraz kdyz mel. nachystanou vypoved na podpis :think:

Toto mi řekli na sociálce, ale praxe je jiná. Měla jsem ten samý případ, změnila se sice diagnoza, ale na OČR se diagnoza vůbec nepíše. Takže další dny jsem byla doma zadarmo.

leryl
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 08.01.17 11:04
@jita22 píše:
Paragraf jak dlouho chceš, ale placených 9 dni.Nova diagnoza=novy paragraf a zas 9 dni placených.

Toto mi řekli na sociálce, ale na OČR se diagnoza vubec nepíše, takže jsem byla doma poté zadarmo.

vokishka
Extra třída :D 12334 příspěvků 08.01.17 11:27

@leryl mám dojem, že se musí na jeden den do práce, aby mohl být nový paragraf. Ale nejsem si jistá.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama