Parkinson

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
stepik
Kecalka 162 příspěvků 08.09.06 21:03
Parkinson

Ahoj,
vim,kamenujte mě,tohle téma se dětí netýká a nepatří sem.....ale vždycky jste poradily.

U mého tchána před 2 roky diagnostikovali Parkinsona.K naší smůle,má nějakou rychlejší formu,to co je u jiných viditelné po 30 letech nemoci,proběhlo u otce za 2 roky.
Nejen,že fyzicky sešel-nemá sílu,klepe se,všechno mu dlouho trvá,chodí ohnutý,padá,ale hlavně si celou dobu stěžuje na velké bolesti břicha,otékají mu nohy,trpí s prostatou.Nějak se ani nedivim,to množství léků,co denně bere je hrozný (cca 20 pilulek),ale přeci mě hlodá v hlavě,jestli to je k tý nemoci.Hlavně to břicho.Byl na různých vyšetření vč.žaludku,ale nikdy mu nic nenašli,vždy ho vrátili s tím,že to patří k Parkinsonu.....
Je to hrozný,vidět chlapa,kterej celej život makal,škudlil penize,nekouřil,ne­pil,jak takhle v 58 letech vypadá.
Nemáte některá zkušenosti s touhle nemocí?Dá se ten průběh nějak pozastavit?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka-tka
Generální žvanilka 22315 příspěvků 08.09.06 21:13

http://www.parkinson-cz.net/

Stepiku, zkus se pozeptat tady..........
Je mi lito, ale neporadim

Katka

alda
Kecalka 291 příspěvků 08.09.06 22:39

Před časem se hodně mluvilo o léčbě Parkinsona konopím. Myslím, že za pokus člověk nic nedá.
Našla jsem na to téma jeden článek:
 http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?…

nebo v angličtině:
http://news.bbc.co.uk/…h/303438.stm
http://www.ukcia.org/…sarticle.php?…

Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 09.09.06 14:03

Ale patří to sem. Parkinsonovu chorobu dostávají i mladí lidé (dříve jsem to netušila, ale před půl rokem jsem procitla :? ) a dokonce i děti. Takže pokud někdo ví, poradí........
 Bubu

Dido
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.09.06 14:09

Štěpi, jsme na tom stejně. Jen my bojujeme v začátcích, takže zatím zejména s psychikou.Zkus mi poslat medikaci, jestli chceš. Můžu na to kouknout a říct ti, co si o tom myslím. Víc neporadím. Můj tchán zkouší léčitele, já na to absolutně nevěřím( jsem MUDr., sice zubař, ale pohled na věc to přeci jen mění),on tvrdí, že to pomáhá. Minimálně to pomáhá té psychice, tak to můžeš nadhodit.Jestli se chceš na něco zeptat, pošli mi SZ, zkusím ti poradit.
 http://www.sanquis.cz/clanek.php?…

Valkyra
Povídálka 46 příspěvků 09.09.06 21:50
olej z konopí

U nás je to stejné, jen tchán má Parkinsona tak 12-13 let, s manželem jsem třetím rokem, takže nevím přesně. Tak dva roky zpátky jsme mu začali dávat po poradě i s mojí mamkou - je lékárnice (tcháni zase konzultovali s doktorama) olej, ve kterém se tak ty tři týdny louhuje konopí. Musím říct, žekaždopádně děda vykřikuje že je to zázračný lék, a občas se mu to zlepší, ale zatím se to tak strašně nezhoršuje. Aspoň to pomohlo trochu přibrzdit vývin nemoci. Teď začal hodně hubnout, a doufám, že se dožije alespoň další vnučky. Z vnuka má neskutečnou radost a dokáže kvůli němu dělat psí kusy :-) Vašík je fakt zlatíčko :-)

Dido
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.09.06 22:02

Poradíš mi ten olej prosím? :wink: Jen nevím jak na to konopí. Budu muset najít své staré známé. :lol: Jako matka na mateřské už se s nimi moc nevidím. :(

Dido
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.09.06 22:04

A musím teda říct, že to břicho není zrovna obvyklý symptom. Možná vedlejší účinek léků?? Zkusila jsi ty stránky, co sem dala katka?

Valkyra
Povídálka 46 příspěvků 09.09.06 22:06

Uričtě. Bude to stačit ráno? Zeptám se manžela jak je to přesně, abych nenapsala blbost, přece jen tohle dělá on. My jsme naštěstí první várku dostali od kamaráda, dědovi to pomohlo a teď pěstujeme na zahradě hlavně pro dědovu potřebu, něco si sice necháme, to zase pro manžela, já mám na dlouho utrum, pořád těhotná. :lol:

Apolena01
Kecalka 228 příspěvků 10.09.06 18:07

U pacientu s Parkinsnem mám též dobré zkušenosti s konopím. Nejenom ,že se zlepší hybnost, jistota při chůzi a psychika, ale hlavně dá se snížit , a to dost výrazně , množství léků , které člověk užívá. Využívají se jakékoliv části rostlin (na rozdíl při zneužívání jako psychotropní ll., kdy silné psychoaktivní účinky obsahují jenom určité části), nejlépe v jídle (v jogurtu, máslo). Rozhodě se dá zpomalit progrese. Nebyla by též od věci konzultace s psychiatrem, pro riziko (podle toho jak popisuješ progresy nemoci) demence při Par. nem.
Apolena

Valkyra
Povídálka 46 příspěvků 17.09.06 18:37

Dido: omlouvám se, nestihla jsem to poslat dřív, měli jsme nějaké rodinnné trable, tak jsem na to moc nemyslela, my dáváme tak 10g na 0,7 l. olivového oleje (panenského) a necháme při protřepávání, tak jednou denně, louhovat tři týdny. Děda to jí po lžičkách, tak jednu až tři denně, podle chuti. Teď vy:,–(il, nechutnalo mu to, a říkal, že mu to nedělalo dobře, ono jako u každé byliny je potřeba občas vy:,–(it. Uchovává to v lednici, dá se to určitě přidat i do jídla, nebo kápnout do polívky.

Dido
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 28.09.06 09:32

Moc děkuji za odpověď.

Valkyra
Povídálka 46 příspěvků 28.09.06 14:42

Dido: není vůbec zač. :-)

stepik
Kecalka 162 příspěvků 12.10.06 19:06

Ahoj holky,
i já děkuju za rady.Konopí jsme sehnali,divim se,jak běžně se dá sehnat.
S tchánem jsme v další fázi-dr.usoudila,že je vhodný adept na operativní řešení,je mladý.Dr. mu doteď zvyšovala dávky léků,ale jeho stav se stále zhoršuje.Teď čekáme na termín,kdy půjde do nemocnice,kde mu vy:,–(í všechny léky a budou posuzovat do jaké míry nervová soustava pracuje.V pří­padě,že mozek bude alespoň z části pracovat,začne příprava na operaci mozku.Na jednu stranu hurá,na druhou bojim,bojim

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.06 13:00
Varování - pozor na marihuanu !

Náhodně na mne „vypadl z googlu“ link k tomuto tématu.

Jsem 11 let parkinsonik a administruji www.parkinson-cz.net.

Z vlastní zkušenosti musím varovat před neuváženou dávkou marihuany, sice zabere, avšak „opice“ po marihuaně u mne vedla téměř k akinetické krizi s noční dopravou RZP na neurologii. Takže velmi opatrně!

V žádném případě nevěřím tomu, že by marihuana mohla bránit postupu onemocnění. Sázel bych raději na renomované neurologické pracoviště se zkušenostmi s PN - a to jak čtu, děláte.

Přeji jen krásné dny a bude mi potěšením, uvítát Vás na našem webu.

Pavel info@parkinson-cz.net

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >