Parky natural

246
12.7.05 22:26

Parky natural

Ahoj holky,

mozna je to smesny dotaz, ale i tak by me to zajimalo. Ted jede v TV reklama na parky natural vhodne pro deti.. Co si o tom myslite?? Daly by jste je rocnimu diteti?? Nebo je to zas jen lakadlo pro rodice??? Vite nekdo vic podrobnosti??

Diky Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.7.05 22:41

Ahoj, taky jsem to teď viděla a nevěřím tomu, pochybuju, že je to opravdu z masa a ne nějakých kůží, chrupavek a zbytků. Možná je to bez chemické konzervace, ale složení?? Pro jistotu se nepíše na obal? V tomhle jsem pesimista. Ročnímu dítěti bych párky jakékoli určitě nedala, až tak dvouletýmu v nouzi kousek, už jen ten smradlavý igelitový obal mě odrazuje… asi jsem v tomhle dost extrém.
Johanka (od Šulánků)

• Nahlásit
  • Citovat
2114
12.7.05 22:47

Ahoj, mam dve deti (6let, 5mes.) a od jednoho roku jedla/bude jist to co my akorat mene korenene. Kazdopadne uzeninam se co nejvice vyhybam. Od kamaradu co pracuji v masokombinatech vim ze normalni parky atd. sou stejne jen rohlik + ecka. A parky natural ja tomu neverim. Misto uzeniny davej radsi syr. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
12.7.05 22:59

holky,
dekuju za reakce taky jsem nikde nenasla slozeni…Najivne jsem si myslela ze by byly vhodny po Kubika.. Kdyz jime my parky tak Kubula desne skemra ocima a rucickama.. tak jsem hledala nejakou alternativu… nevite nektera nahodou jestly se daji udelat doma parky?? Nebo neco podobnyho parkum ( hlavne tvarem) Nevim asi to prehanim ale je mi ho lito jak smutne na nas kouka kdyz jime parky… Normalni jidlo varim pro nas vsechny malo korenim a solim.. ale parku se nevzdame.. tak asi tak.. proto me to napadlo s tema parkama natural..

Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
12.7.05 23:14

ahoj,
nedávno dělala mf dnes test párků.my uzeniny téměř nejíme,přesto mě to zaujalo.vídeňské párky by měly být v pravém střívku a jen z masa.jsou dražší,ale v dobrém řeznictví by ti měli poradit.já mám 13m holčičku,ale i přes smutné oči jí plno věcí nedávám.dostala párkrát plátek šunky,ale v obchodě mi dali ochutnat a dostala hodně málo slanou a je to vyjímečně.radši mažu chleba s máslem nebo lučinou.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.7.05 23:20

Maty, to ty párky doma konzumujete tak často, že přemýšlíš o „domácí výrobě“? :-)
Když jednou za čas (pokud je nejíte častěji než 1× týdně) děcko škemrá, vůbec bych si toho nevšímala… malé děti budou škemrat u čehokoliv (uzeniny, zmrzlina, slané brambůrky, pivo, cigareta…) a prostě musí pochopit, že některé věci nejsou pro děti, toť můj názor. U nás jsme se snažili před malým nezdravá jídla nekonzumovat a když už „musíš“, co ti brání odejít s párkem do vedlejší místnosti?
Jinak my z Moravy máme běžně přístup k domácím klobáskám, manželova rodina je vyrábí opravdu z čistých surovin (kvalitní zvěřina nebo z doma chovaných zvířat, strýc vyráběl i domácí šunku), ale stejně mi to připadá pro dítě dost kořeněné, většinou se to dělá pikantní.
Johanka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.7.05 23:26

Maty - ještě něco - v kterékoli prodejně zdravé výživy prodávají „uzeniny“ (napodobeniny párků, salámů, sekanou atd.) vyrobené z ze „zdravých“ surovin - takové to klaso (sója atd. - nevyznám se v tom), voní a chutná to podobně jako klasické uzeniny, složení teda neznám, ale je to určitě lepší alternativa k normálnímu párku. Já bych ale dítě na párky k večeři (aby to doma často viděl) nezvykala, nají se svinstev ještě v životě dost, vlastně už od školky, u nás třeba dávají dětem ve školce běžně hrachovou kaši s párkem, salám v těstíčku atd.
Johanka

• Nahlásit
  • Citovat
3152
13.7.05 09:37

Proti párkům a uzeninám jsem velký bojovník, ať už se tváří bůhvíjak „masově“. Myslím si, že je to jen mouka a nějaký sajrajty a o tom, že by to bylo vhodné jídlo pro dítě dost pochybuji. Našemu malému budou skoro tři a když mu babička nabízí párek nebo buřta!!!! jsem lehce nepříčetná a musím to odejít rozdýchat… Uklidňuji se tím,že je to jednou za čas a malýho to určitě nezabije :), ale fakt to nesnáším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
13.7.05 10:54

Páni, holky, našemu čtyřtýdennímu mimču už babičky slibují lepší baštu ve formě buřtíků a uzenýho… jsem z toho už teď osypaná. :roll:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama