Parky plné hovínek

595
5.1.06 18:54

Parky plné hovínek

Ahoj holky,
měla bych dotázek. Kam chodíte v Praze s dětmi, aby to nebylo minové (hovnové) pole? Jsem z toho už dost vyřízená, protože všechny parky jsou plné psů a také pochopitelně psích bobků. :evil: Děti pochopitelně nedonutíme, aby chodily s rukama podél boků způsobně středem cesty, kde je toho relativně nejmíň. Kličkují chudáci mezi velkými plemeny psů, kteří pobíhají bez páníka v dohledu a semtam je jen o fous mine 50ti kilová obluda, která se žene za hozeným míčkem. Majitelé psů totiž bez ohledu na děti házejí aporty kam se jim zlíbí. Dneska zrovna jeden letěl s kopce a málem v plné rychlosti vrazil do dětí. Už jsem v duchu počítala přeražená žebra. 8O Samozřejmě také občas upadnou a bobek nebobek kecnou přímo do něj. Dneska jsme dopadli ještě celkem dobře. Lucy i její kamarád měli umatlaný jen nohavice, ale posledně, kdy s námi šla ještě jedna kamarádka s klukem, to bylo horší. Lucy dopadla nejlíp, měla to jen na botách a následně na stupátku u kočárku. Ani nebudu popisovat, jak jsem to z toho zimního vzorku dolovala. :evil: Jeden kluk to měl na kalhotách a botách a druhý si do toho sáhnul. Podotýkám, že se snažíme je uhlídat, často je zachytíme těsně před kontaminací, ale přece nemůžeme děti mít pořád na vodítku. Mám ráda zvířata a psy obzvlášť, ale v poslední době bych nejradši zavedla povinně vodítko a košík nebo vyčlenila místo, kde se můžou volně proběhnout. Proč proboha jejich majitelé nemůžou ten bobek sebrat? Ulice nejsou o moc lepší. Jen vylezeme z domu máme před ním nadílku jak od slona. Semtam to někdo sebere, ale to je jak kapka v moři. Jsme vůbec civilizovaná země nebo jsem divná, že mi to vadí? Je to někde v Praze lepší? :?: :?: :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1983
5.1.06 19:43

Ariano
Sice nejsem z Prahy, takže neporadím, ale u nás v Příbrami je to dost stejné. Máme tu mezi domama hřiště pro děti - pískoviště, trávník, pár prolézaček … A taky to je jediné místo, kam všichni chodí venčit pejsky … a že by někdo bobky sebral? No, křivdila bych, už dvakrát jsem to zahlédla. Jinak zdejší děti běhaj mezi hovínkama, hrajou si v pískovišti mezi hovínkama. Po tom trávníku se nedá projít k autu bez toho aby člověk do něčeho nešláp … Takže tak, myslím že to je prostě kulturou. Anebo jsou všichni ti pejskaři bezdětný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
5.1.06 20:27

Ahojky,i v Brně je situace hrozná,lidi jsou hovada.Ti pejsci za to nemůžou.Já sama mám dva kokříky a ti taky vyprodukují celkem dost......Ale neustále mám v zásobě sáčky a vše sbírám.Nechápu lidi,kterým je to jedno a nechají to být a to nejenom na trávníku!!!!!A ještě podotýkám,že mám mimčo a sbírám exkrementy i když jdu s kočárem i s klokankou(to je celkem sranda)a přitom šlápnu do cizích.Je to hnus,každej by se nad tím měl zamyslet.Myslím si,že kdyby byly na každým rohu sáčky a popelnice na toto určené,situace by se zlepšila.Platíme velké peníze za to,že pejsky vůbec můžem chovat a nevidím že by se tyto peníze použily správným směrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
5.1.06 21:04

Pridavam se k vam ackoliv jsem majitel relativne velkeho psa (labrador)! :)))
Nechapu to .....ja vencim psa v lese a polich a kdyz nahodou se nezadari a vyprodukuje neco v „obydlene " zone, a to podotykam, ze jedine na travniku, protoze nikdy , nikdy , nikdy bych ho nenechala s prominutim s…t na chodniku, tak to VZDYCKY uklidim.
Jenom ziram na lidi, co spokojene vyjdou pred barak, a s klidem pozorujou chudaka psa jak, protoze zrejme dlouho nevencen, opet prominte s..e primo pred vchodem na chodnik a pak spokojene odkraci zpet domu. Pokud neco namitnu tak vetsinou reknou, ze za psa plati ,tak at se o to postara nekdo jiny. Takove sobectvi me az zarazi. Jednou jsem ale jednoho vecne telefonujici ho majitele pejska, ktery opakovane nechaval pejska vykonavat potrebu primo pred myma ocima primo u nas pred vchodem a pak vzdy spokojene odkracel, vytrestala! Na moje namitky totiz vzdycky jenom sproste odsekl a tak jsem jednou nelenila, hovinko sebrala a polozila mu ho na jeho rohozku (vim kde bydli). Melo to opravdu efekt, nejenze uz nemame pred domem "nas…“ ale dokonce uz ani kolem naseho domu nechodi :)))))
Akorat chci rict, ze ti chudaci psi za to fakt nemuzou!!!!!
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.1.06 21:36

Ahoj holky,
tak koukám, že je nás víc na tom stejně. :cry: Pejci za to opravdu nemůžou. Měla jsem jezevčíka a měla jsem ho moc ráda, takže proti psům vysazená nejsem. Spíš naopak. Toužím po Zlatém retrievrovi. :P A to jsou pane hromady. :oops: No kdyby policie nelenila a pokutovala za to, tak je státní kasa hned v plusu a ulice čisté. :twisted:
Jen jsem ještě chtěla napsat o tom co mě potkalo v létě. Sedíme si tak s kamarádkou na lavičce v parku, děti kolem nás jezdili na motorkách a najednou koukám, že mi na kočárek čůrá pes. Bohužel jsem se otočila pozdě, už dočůrával a byl na odchodu. Baba stála od něj asi 2 metry, sledovala ho a neřekla mu ani slovo. Já v tu chvíli nebyla schopná slova, jinak bych po ní vyjela, že by už do toho parku venčit nešla. Naštěstí to bylo přízemní plemeno, jinak jela Lucy domů v loužičce na sedátku. :x
A pravdou je, že občas vidím někoho, kdo se ohne a hovínko uklidí. Naštěstí se i tací najdou, ale je jich zoufale málo.

• Nahlásit
  • Citovat
377
5.1.06 22:45

Já mám taky psa (23 kg, takže taky něco vyprodukuje )a do města s ním naštěstí nemusím chodit. A s dítkem se tomu budu taky vyhýbat. Můj pes nesmí sr… ani na naší zahradě, protože se nechci pořád dívat, kam šlapu. Takže napřed vyvenčit mezi pole a pak může na zahradu. Zatím to docela chápe, ani neobčůrává. Pokud musím do města se psem, samo, že mám noviny nebo pytlík. A kdyby mi nějakej čokl značkoval kočár, tak bych ho asi naučila lítat. A to mám teda pejsky ráda a majitel by si ho příště pohlídal. Na toto jsem teda vysazená. Možná se to někomu nelíbí ale každej je jinej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
6.1.06 07:10

Koukám, že z nějakého důvodu jsem byla včera anonymní. Ale jsem to já s tím počůraným kočárem. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
6.1.06 07:31

Ahoj.
Taky mám psa (labradora), taky se snažím, aby se vyvenčil v poli, nosím s sebou haldy pytlíků a poctivě sbírám a taky dost nechápu lidi, kteří nechají psy vykadit kdekoliv 8O
Ale na druhou stranu - až donedávna byl v našem městě katastrofický nedostatek košů (resp. když se někde nové koše objevily, zlatá mládež je hned zlikvidovala).
Takže jako mi vadí psí lejna na chodníku, tak mi taky vadí, když musím s půlkilovou nadílkou našeho Tomíka ujít stovky metrů, než to někam můžu odložit.
Teď už naštěstí i k nám dorazily oranžové koše:)

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.06 09:09

Ahojky, žiju ve Vídni a pokud by některá z vás snad měla iluze o tom, jak se tady situace s posr......ulicema liší, vyvedu ji z omylu. Centrum sice uklízejí, ale jinak tady mám co dělat, abych na chodníku prokličkovala. Sice obvykle pejskaři venčí čokly přímo pod kola zaparkovaných aut, což nezávidím jejich majitelům, kteří ráno v obleku, jdoucí do práce , musí dávat pozor, aby do toho nešlápli. V parku na trávu neexistuje. Naštěstí tady mají oplocená hřiště, kam se psi fakt nedostanou, takže aspoň tam je čisto /myslím, že prácě tyhle „oplocené“ normy se nelíbily našemu prezidentovi/. Pejskaři tady platí něco okolo 80e ročně za psa a nemají povinnost po něm ulízet, to je stejné jako u nás, ale ta suma je asi vyšší, že? Je to humus......
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.1.06 09:11

V parku na trávu volně pustit dítě - to neexistuje, jsem chtěla napsat:-)

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
6.1.06 09:35

Já pořád jenom nechápu proč pejskaři o svých miláčcích pořád říkají, že je pes jako dítě, člen rodiny…? Měli by za něho teda být zodpovědní jako za člena rodiny. Dětem myjeme prdelky a troufám si tvrdit že rády, tak co je proti tomu sebrat klobáska do pytlíku? Jak by se asi ti nezodpovědní pejskaři tvářili, kdybych nechala dítě kajdit na ulici, koukala při tom do oblak a dělala že to mrně ke mně nepatří? (tohle mi předvedla předevčírem jedna panička co měla na vodítku dva pudlíky!!!). Řekli by mi na to něco? Určitě by si na mne během pár dní ukazovala prstem polovina města. V marketech si berou na všecko pytlíky, tak proč je nepoužívají? My jsme sbírali hovínka po našich psech i na vesnici.

Ještě vám musím říct jednu příhodu z výletu do Londýna: šli jsme si takhle po ulici a na rožku ulice tak kajdil pes. Takový hnusný, s děsným předkusem… Podíval se na mne takovým divným pohledem jako že mu lezu na jeho WC, tak jsem směrem k němu prohodila: Fůůůj, ty obludo, ty máš ale předkus. A nečum na mně když se..š! A pan majitel co stál poblíž se na mne podíval podobným výrazem jako ten pes a řekl: Slečno, dejte si na dveře vašeho WC zrcadlo a pak mi kritizujte psa!!!

• Nahlásit
  • Citovat
551
6.1.06 09:49

Ahoj,
v Praze se urcite aspon jeden park nachazi, videla jsem cosi v televizi, byl to docela velky park ve svahu, dole pry smi behat psi navolno a nahore je to vyhrazeno jen lidem a detem. Jenze nejsem prazacka, tak jsem hned vypustila kde to je. Treba se jeste nekdo ozve.
Jinak musim rict, ze v tomhle smeru mame co dohanet, zaklad by mely byt kose s pytlikama na kazdem rohu ale taky prisne restrikce. Nevim co brani tomu, aby vylsa nejaka obecni vyhlaska s vysokyma pokutama a aby je obecni straznici taky vybirali. Soupnout na odpoledne kameru nekam na verejny osvetleni, aby bylo pekne videt ci pejsek se jak chova a ze to policisti vybrali pravem, me neprijde zas tak slozity. Bez restrikci to lepsi nebude (podle me stejny pripad jako doprava)
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
6.1.06 10:20

U nás v Hradci k je to taky dost špatný, a to se radnice snaží a chodí zde hovenní úklidovka s vysavačem exkrementů. Někteří lidi neseberou ani lejno těsně vedle psího odpaďáku s pytlíkama. Za domem na hřišti a mezi houpačkama jsou lejna pořád, i v pískovišti jsem našla nechtěně pár kousků, zůstaly mi v ruce, když jsem dětem vyhrabávala mokrej písek, fuj. Mám vypozorováno, že to dělají pořád ti samí, a klidně jeden malej pes postupně zakadí celej trávník za domem. Jedné paní totiž umřel pes a najednou ten trávník je o hodně čistější. Děti ve městech jsou chudáci, když nemůžou na trávu, musejí uskakovat před řítícími se cyklisty. No jo, co se dá dělat.

My máme německého ovčáka a v životě by mě nenapadlo nechat ho jít mezi děti nebo vstoupit na hřiště, a nenapadlo by mě nechat někde jeho hovínko. I když se vyčůrá třeba do sněhu, tak to zahrabávám, aby to nikomu nevadilo. Nejhorší situace je, když slézá sníh. Jak chumelí, to už nesbírá skoro nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
6.1.06 10:43

No my bydlime v Holesovicich a je to des a hruza. Sice tu obcas jezdi takovej moped co luxuje hovna, ale kazdy den ne. Asi to je problem, protoze Holesovice ma jedny z nejstarsich obyvatel a takova babka se k tomu hovnu ani neohne.
A ve Stromovce je to taky hruza. Tuhle jsem dolovala hovno z jedne boticky, za chvilku bylo i na druhe a ve finale jsem si naslapla i ja.
Pokud vidim, ze neci pes sere a majitel se k tomu nema to sebrat tak mu to proste reknu a vetsinou to ti lidi s kecama seberou.
Mne nejvic vytaci kdyz potkavam omladinu s voditkem kolem krku a pes jim lita kdo vi kde. Tohle je pravidelne u detskeho hriste ve Stromovce, ze najednou pribehne tele, beha tam kolem deti a za chvili si volnym krokem jdou dve patnactky, ktere by pri sebemensim konfliktu tak velkyho psa proste nezvladly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
6.1.06 10:47

Já chodím venčit psa několikrát denně a vždy, když jdu po něm uklidit, co nadrobil, šlápnu do nějaké hromádky. Jsem z toho na mrtvici už teď, neboť neustále musím drhnout podrážky od bot. A uklízet po svém psovi vidím opravdu velmi málo, pochybuju, že ta spousta důchodců, co má u nás na sídlišti psa, po něm uklízí. Dokonce mi jeden důchodce poté, co jsem šla uklidit bobíky na trávníku před školou(!), jemně naznačil, že to uklízet na z tý trávy nemusím, vadí to prý jen na chodníku! Taky si musím ale postěžovat na náš městský úřad, protože když jsem žádala po zaplacení poplatku o větší množství sáčků (na vyhrazených místech totiž stále nejsou), bylo mi řečeno, že je teď nemají a možná až tak za 2 - 3 měsíce. S pejsky to opravdu není jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama