Partner a CAR

Anonymní
17.4.20 22:15

Partner a CAR

Ahoj ženy. S partnerem máme v květnu první konzultaci v CAR. Máme spolu již jedno dítě, nicméně při snaze o druhé dítě zjištěna špatná pohyblivost spermií. Dali jsme tomu čas, ale už je to něco málo přes tři roky tak jsem po domluvě s partnerem objednala schůzku v CAR. První dítě si přál především partner, neustále o tom mluvil, byl do toho zapálený. Druhé dítě také, ale ještě jsem se na to necítila, první dítě bylo po předčasném porodu náročné miminko i batole. Po třech letech se to ve mě zlomilo a šli jsme,,na to". Po zjištění problémů partnerovi začalo jedno dítě stačit, resp. nechal to na mě, jak chci já, řešit-neřešit. Od té doby se o tom nebaví. Všechno odkýve. Když se ho ptám jestli se mu do toho nechce tak řekne ale jo, však je to na tobě. Nemyslím si že by byl vnitřně proti, ale jeho laxní přístup mě trochu mrzí. I když to tak není, připadám si jakobych ho tím obtěžovala. Na druhou stranu si nedovedu představit že bych to měla nechávat dál náhodě a třeba se už nikdy nedočkat( já mám něco málo přes třicet, partner přes čtyřicet) Měla jste to některá taky tak? Že partner do toho nebyl tak žhavý,resp.mu to bylo tak nějak fuk? Prosím anonym, pro mě osobní téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.4.20 22:30

Měla jsem to podobné jako ty. Taky jsme druhé museli řešit přes CAR. A neřekla bych, že byl partner v tom laxní, ale asi ho trochu děsilo, co nás čeká, ale snažil se to nedat najevo. Až když jsem ho donutila si o tom se mnou promluvit( když byl trochu napity a uvolnil se).

• Citovat
  • Nahlásit
14632
17.4.20 22:31

Pokud teprve jdete na konzultaci, tak jste úplně na začátku a možná ho stresuje nejen ta nejistota, ale i určitý strach, jestli neselže, jestli tě nezklame, jestli nebudeš ty zklamaná, jestli to zaplatíte, jestli se to třeba nedozví okolí (pro některé chlapy je to jaksi ponižující, že mají problém),… je toho strašná spousta a do hlavy mu nevidím ani já, ani ty.
Pro ženu je to celé těžší v tom, že se to děje v jejím těle a má pocit, že to visí na ní, ale muž se také cítí být pod tlakem. Na spermiogramu už podle všeho byl, možná to pro něj taky byla nějaká trapná zkušenost, tak se do toho nadšeně nežene.
Jestli o tom s tebou zatím nechce otevřeně mluvit, tak ho třeba jen ujisti, že jste v tom spolu a prostě uvidíte. Přeji, ať je nakonec podporující, pokud ty do toho jít chceš, nebo ať se zkrátka nějak dohodnete, shodnete a jste si navzájem oporou. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
17.4.20 22:35

Jestli to není tím, že mu vyšlo blbé spermio a cítí se kvůli tomu špatně. Přišlo by mi to logické. Asi bych se s ním o tom snažila víc mluvit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 22:39
@Anonymní píše:
Měla jsem to podobné jako ty. Taky jsme druhé museli řešit přes CAR. A neřekla bych, že byl partner v tom laxní, ale asi ho trochu děsilo, co nás čeká, ale snažil se to nedat najevo. Až když jsem ho donutila si o tom se mnou promluvit( když byl trochu napity a uvolnil se).

To jsem zkusila, ale dočkám se odpovědi : Ale půjdeme, však jsme se domluvili..a automaticky přepne na jiné téma, takřka ve vteřině. Myslela jsem že ho znám, ale o tomhle vůbec nevím co si myslet. Nevím jak svoje pocity popsat, nepodpořená? Jinak je všechno ok, asi budu muset počkat na reakci po návštěvě CARu :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
14632
17.4.20 22:47
@Anonymní píše:
To jsem zkusila, ale dočkám se odpovědi : Ale půjdeme, však jsme se domluvili..a automaticky přepne na jiné téma, takřka ve vteřině. Myslela jsem že ho znám, ale o tomhle vůbec nevím co si myslet. Nevím jak svoje pocity popsat, nepodpořená? Jinak je všechno ok, asi budu muset počkat na reakci po návštěvě CARu :nevim:

Chápu tě, ale zkus se vžít i ty do něj. Má pocit, že je to jeho vina a že mu to třeba budeš vyčítat. Plus všechno to, co jsem vypsala a možná i něco, co mě ani nenapadlo… Pro něj je to taky psychicky náročné, navíc jako chlap to spíš nosí v sobě než aby ti plakal na rameni. Nucením k rozhovoru ho můžeš navíc ještě víc uzavřít do sebe, když ucítí nátlak. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
17.4.20 22:52

Většina chlapů dost těžce nese, když se ukáže, že mají špatný spermiogram. Prostě najednou není ten „plemenný hřebec“. My chodili do CARu kvůli chybě na mé straně a přesto u nás před každým pokusem zhoustla atmosféra tak, že jsem se bála, že se rozejdeme nebo že muž sperma nakonec neodevzdá. Muž se mnou několik dní před tím skoro nekomunikoval, cestou tam mlčel… spadlo to z něj vždy přesně ve chvíli, kdy mu potvrdili, že jeho spermie jsou OK. Prostě měl strach, že selže. Co teprve, když tam fakt jdete kvůli tomu, že je „vadný“ on, to je pro chlapa prostě trauma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 22:53

@Litta Všechno je možné, krom financí, tam problém není. Každopádně ať cítí cokoliv tak to z něj nevypáčím a nakonec to působí dojmem že to vlastně chci já, že se mu do toho nechce ale pro klid to podstoupí. @vrbule zvolila jsem teď strategii zbytečně o tom nemluvit, neboť mám pocit že pak je to ještě horší když se z něj snažím dostat nějaké pocity..na jednu stranu ho chápu, ná druhou stranu roky běží. Když jsem zkoušela nechat ho pár měsíců v klidu a,,nemlet" o miminku tak stejně viděl že na to stále myslím ale neřekl nic, byl podle mě rád že má klid, navzdory mému trápení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 23:00
@jezz1e píše:
Většina chlapů dost těžce nese, když se ukáže, že mají špatný spermiogram. Prostě najednou není ten „plemenný hřebec“. My chodili do CARu kvůli chybě na mé straně a přesto u nás před každým pokusem zhoustla atmosféra tak, že jsem se bála, že se rozejdeme nebo že muž sperma nakonec neodevzdá. Muž se mnou několik dní před tím skoro nekomunikoval, cestou tam mlčel… spadlo to z něj vždy přesně ve chvíli, kdy mu potvrdili, že jeho spermie jsou OK. Prostě měl strach, že selže. Co teprve, když tam fakt jdete kvůli tomu, že je „vadný“ on, to je pro chlapa prostě trauma.

To jsem možná potřebovala,,slyšet", že to tak je u více párů. Kdyby se alespoň zmínil, nebo alespoň naznačil. Já si všechno beru hned osobně a nakonec radši ustoupím než abych někoho do něčeho nutila. A právě proto jsem tam zavolala až teď, až ten můj pud přerost tu partnerovu,, nechuť" pro to něco udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
3348
17.4.20 23:03

Přístup „nechám to na tobě“ by se mi ani trochu nelíbil. Přece dítě je obou, tak by se k tomu měl nějak postavit. Tohle by mě taky dost trápilo :? Neříkám o tom mlít pořád, ale
až bych šla do druhého dítěte, chtěla bych od může slyšet, že ho chce jednoznačně taky. Samozřejmě, že některé (většinu) chlapi může mluvení otrávit, ale nechávat to vyhnít taky není nejlepší řešení. Tak snad se to prolomí po té návštěvě caru. Ono promluvit si o tom s odborníky na plodnost je zase něco jiného a snad se to u vás poté srovná :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 23:11

@vrbule Jednoznačně chtěl taky dokud se neobjevil problém a nebylo to potřeba nějak radikálně řešit. Před tím měl už dokonce vybrané větší auto abychom se pohodlně vešli i s dalším dítětem, měl naplánované úpravy v domě aby děti měli velké pokoje.. od toho špatného spermia nadšení odešlo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
14632
17.4.20 23:19
@Anonymní píše:
@vrbule Jednoznačně chtěl taky dokud se neobjevil problém a nebylo to potřeba nějak radikálně řešit. Před tím měl už dokonce vybrané větší auto abychom se pohodlně vešli i s dalším dítětem, měl naplánované úpravy v domě aby děti měli velké pokoje.. od toho špatného spermia nadšení odešlo :nevim:

Oni to tak prostě berou, jako největší tragédii. A teď si představ, když se zjistí, že nemají skoro žádné nebo vůbec žádné spermie, stojí se před otázkou nejisté operace a dárce,… On se třeba trochu oklepe, až to proberete na klinice. Snad tedy budou podporující a nebudou to ještě zhoršovat pesimistickými odhady… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
17.4.20 23:27

Držím palce, ať se spermio zlepší a tím se určitě i tvůj muž bude cítit jistější a zase se začne na miminko těšit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 23:53
@Litta píše:
Oni to tak prostě berou, jako největší tragédii. A teď si představ, když se zjistí, že nemají skoro žádné nebo vůbec žádné spermie, stojí se před otázkou nejisté operace a dárce,… On se třeba trochu oklepe, až to proberete na klinice. Snad tedy budou podporující a nebudou to ještě zhoršovat pesimistickými odhady… :hug:

To se obávám že za takových okolností by mi s tím sekl úplně :roll: Já doufám že to tak horké nebude, měl horší pohyblivost, 7% progresivních, jinak morfologie, množství a vše jiné ok. No sama jsem zvědavá jak to se dopadne tentokrát.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 23:55
@vrbule píše:
Držím palce, ať se spermio zlepší a tím se určitě i tvůj muž bude cítit jistější a zase se začne na miminko těšit :kytka:

Děkuji, kéž by to tak bylo ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat