Partner se nám nevěnuje

Anonymní
10.11.19 00:22

Partner se nevěnuje

Ahoj.
Chci se zeptat jestli to má některá z vas taky tak nebo to tak měla.. muj partner s kterým mám 6ti. Měsíčního chlapecka se zmenil. Ne ze by se zmenil jako povahově nebo tak. On se vlastně nezměnil jen jsem si představovala asi jinak tohle vse jak se maly narodi. Než se maly narodil básnil o nem a vse. Ale od te doby co se maly narodil tak se o neho nestará. Ne ze by to bylo furt jo když mu reknu tak pohlídá ale proste většinou to bylo s tím ze mu musím říkat vícekrát. Pomáhá oloupení ho vse.. ale někdy nebo vlastně často nastane chvíle ze ze maly rve jako o zivot a teď poslední dobou si našel na mobilu hru a tu proste hraje i když maly rve já mu reknuze jdu udelat mliko ať ho uklidní on ho vezme ale nic proste u toho hraje nic s nim nedela takže maly samozrejme jeci ze.. a není to tak poprve hodnekrat když jsem třeba po nem chtela ať jde za nim ze brečí nebo cokoliv on mi řekne třeba já hraju. Připadám si pak uplne jak idiot když musím v jedne ruce držet maleho a u toho mu delat mleko. Proste mě to štve protože chvili to je uplne fajn maleho vezme prohraje si a vse a pak já něco potrebuju a on nehne ani brvou a místo toho aby se věnoval dítěti nechá ho rvat a hraje. Jsem z toho na prášky už. Omlouvam se za takový sloh. Jen chci vedet jestli nema nějaká z vas podobne zkušenosti s tímhle ze parner jeví někdy zajem a někdy nejeví až takový ze je mi z toho zle. A popřípadě jaky je vas názor a co by jste dělaly. Diky :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2780
10.11.19 00:39

Debil. Mela bys mu to rict razne a jasne, hlavne hnusne. Aby si to zapamatoval. Dite bych mu narvala do ruky a mobil vzala z ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19395
10.11.19 00:41

@Micaella22 přesně, mobil hodit do haj…, do wc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
10.11.19 00:47

Hm… a to já by jsem mu zase ukázala jak s malým zacházet, aby neplakal a naopak vlídně mu to vysvětlila. Na povel nikdo nic dělat nechce, na žádost ano a když to bude umět, poběží sam ihned. Je to mužský, je to táta, on není řízený jako my ženský hormony a prirodou. Jak to tak znám spousta matek miminko první měsíce nedají pryč z náručí a až trochu odroste, diví se, že chlap na mimco pomalu bez vyzvání nesahne. Hysterie a řvaní na nikoho neplatí, na děti možná, ale na dospělého asi těžko ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
10.11.19 00:51

Mobil z ruky :zed:…Ja byt zalita hormonama, vezmu a zahodim mu ho, i kdyz takove veci bezne fakt nedelam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30878
10.11.19 00:59

V 6 měsících už nejsi zalita hormonama, obzvlášť když zakladatelka asi nekoji. Se furt nevymlouvejte na ty hormony.

Mobil z ruky bych mu nervala, to by vedlo jen k jeho agresi pravděpodobně, ale proste bych ho pořad otravovala slovně. A promluvila si s nim, až nebude hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
10.11.19 01:12
@veria píše:
V 6 měsících už nejsi zalita hormonama, obzvlášť když zakladatelka asi nekoji. Se furt nevymlouvejte na ty hormony.Mobil z ruky bych mu nervala, to by vedlo jen k jeho agresi pravděpodobně, ale proste bych ho pořad otravovala slovně. A promluvila si s nim, až nebude hrát.

Tak ja jeste pul roku po porodu mladsi, bojovala s poporodni depresi i kdyz uz v zahajene lecbe :jazyk:.Ale ano, ani ja nejsem typ, co by vse omlouval hormonama.Ale promin, ale neustale tlamovat a slovne otravovat, je snad horsi spoustec agrese, nez mu jednorazove vzit mobil.Ale je pravda, ze s timto zkusenosti nemam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
10.11.19 04:31

Já si též představovala rodinou idylku, kdy manžel bude 100% pomáhat, kor když po 5 letech se nam dítko povedlo a oba jsme se na něj těšili… Po porode vše zustalo na mě, ne že by nepomáhal, občas si s ní hrál ale ne nějak hodně, ale já ho nejak nenutila. Vše jsem delala sama i když jsem byla občas ko, na nervy… Můj chlap se začal věnovat ditku az kolem roku, kdy spolu stavěli kominy atd a to hraní se stupňovalo a teď se malé 100% věnuje.. Driv ho to nebavilo a nevěděl jak na to. Prostě nějací chlapy na to asi ze začátku nemají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
10.11.19 06:41

Asi takhle, zatím máte jedno a hodně žen tu chlapy „obhajuje“, že je prostě tak malé děti neberou atd. Ale já to vidím teď, s druhým, první manžel byl asi 200× horší než tvůj a teď s druhým manželem a druhým dítětem vidím, že je zájem/snaha a zájem/snaha :cert: prostě se nerozkrájím, obě děti potřebují mámu. Takže včera jsem byla se starším třeba na bazéně a manžel byl s dcerou doma, ta má 4 měsíce. Ponosí, okoupe, nakrmí, přebalí, ale s reptáním, kočárek vozí primárně jen on… být tebou zkusím si doma sjednat pořádek, třeba chlap potřebuje jen ukázat směr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
10.11.19 07:34

Já nevím, ale ty taky dost přeháníš. Chápu, když mimčo brečí s nějakým problémem, ale fakt mu neublíží, když si minutku pobrečí, než ty uděláš mléko. Jak to děláš, když je partner v práci? Naše malá třeba hlady řve, ať leží sama a nebo si ji někdo vezme na ruku. To většinou spustí ještě větší randál. Jinak píšeš, že se postará, když si řekneš, tak kde je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
10.11.19 07:45
@Aduš8 píše:
Já nevím, ale ty taky dost přeháníš. Chápu, když mimčo brečí s nějakým problémem, ale fakt mu neublíží, když si minutku pobrečí, než ty uděláš mléko. Jak to děláš, když je partner v práci? Naše malá třeba hlady řve, ať leží sama a nebo si ji někdo vezme na ruku. To většinou spustí ještě větší randál. Jinak píšeš, že se postará, když si řekneš, tak kde je problém?

Asi ji nebavi porad rikat. Muj taky… Dokud nereknu, nedovtipi se. :mrgreen: ale ja uz to cekani, ze se dovtipi vzdala, tak porad rikam, no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6705
10.11.19 08:20

Tak kolikrát ženský reagují, běží a tahají mimino při každým zabrblání. Chlap to bere tak, že si spokojene brblá pro sebe a dokud neřve, tak nemá problém :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1716
10.11.19 08:24

Taky si myslim, ze se nic nestane, kdyz mimco, jeste pred jidlem rve..tak uz ma hlad, tak rve :nevim: hlavne, ze ho manzel pochova a nevadi to, ze mu rve do ucha… ten mobil by me stval, ale hlavne kvuli navykum ditete, u nas je mobil jen, kdyz mimco spi, vsechny hry se po porodu vymazali a mobil je jen na volani a foceni…zkus treba manzela poprosit, at ho doma odklada, ze uz miminko vnima a vidi tatu jen telefonu a bude to chtit taky a budete mit zavislacka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
10.11.19 09:01

Tak já jsem většinu času s dítětem doma sama a nemám problém - to k tvé poznámce, jak to jinde dělají.
Přítel bere děti tak až nějak od roka, říkal. Mrňousi ho moc nebaví..co taky s nima.. Od 7m ji tak 1 týdně sám hlídá. Sice se občas musím smát, když přijdu domů, ale žijou oba. Taky ho nevzbudí, když řve, přebalování se vyhýbá…ale čím je starší (8m), tím víc si s ní hraje a dělají blbiny.
Ale kdyby teda většinu volna seděl s mobilem, konzolí, počítačem…hnala bych ho sviňským krokem. Mě tohle zavisláctví dost vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15381
10.11.19 09:13

Hele to co se vám děje není žádná katastrofa - ty jsi normálně vyčerpaná a on se cítí jednak trochu odstrčený a především je zmatený, protože pořádně neví co se po něm chce a jak má s tím miminem fungovat.

Očekávání je matka průssreru a nevyřčené potřeby nikdo nevnímá.

Neumí ti číst myšlenky, nerozumí péči o dítě a pokud se nenaučíš říkat co potřebuješ, tak on to prostě neví. Je to vaše první dítě, potřebuje čas a prostor se to naučit.

A pokud ho za jeho pokusy, které se úplně nevedou ještě zprcáš, že to děláš špatně a že ti nepomáhá, tak se nediv že se do dalších nehrne.

To že nezvládá fungovat tak, jak by sis představovala je naprosto v pořádku. Ty taky nezvládáš fungovat tak jak on si představuje - pravda, on z toho, že má odlišné představy od reality nebude dělat téma.

Potřebujete se domluvit - nejdřív na tom, že se domluvíte - tedy že si najdete nějakou klidnou chvilku, kdy ani jeden nepotřebujete nic akutně dělat a nikam se nechystáte a neočekávte že bude sex.

A pak je potřeba si přiznat, že situace je náročnější než jste čekali (pro oba, pro každého jinak a to je tak vpořádku) a pokusit se porozumět tomu druhému, co tomu druhému chybí a co by potřeboval. Bez otho abyste se obviňovali, vyčítali si něco, nadávali si a podobně. A až si uděláte seznam toho, co ty i on potřebujete, abyste byli spokojenější - s tím, že ty seznamy potřeb budou odlišné a nejspíš někde půjdou proti sobě, tak pak chcete společně hledat cesty, jak ty potřeby naplnit.

Nejspíš to bude zahrnovat i fakt, že by se hodilo najít někoho, kdo malého občas pohlídá, abyste měli čas sami na sebe a fungovali i jako partneři, ne jen jako rodiče.

Pokud tvůj muž nazná, že vlastně úplně neví co s miminem, můžeš mu nabídnout, že vy mu pomohla tahle kniha https://www.melvil.cz/…a-ahoj-tati/

Zároveň by bylo fajn, kdyby ses smířila, že tvůj muž se svým dítětem může trávit víc času bez tvé kontroly, i když to bude znamenat, že holt se budou vzájemně chvíli učit, jak spolu fungovat. V takovém případě je ideální nějakm třeba na hodinku dvě vypadnout z místa, kde jsou spolu a nechat je, aŤ si poradí. Oni to zvládnou. Složitější to bude pro tebe, protože budeš panikařit, z toho, že nemáš kontrolu co se s děckem stane - ale i to se dá zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat