Partnerka schizofrenička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 16:54
Partnerka Schizofrenička.

Vrátila se mi přítelkyně z hospitalizace na psichiatrii, ale nepoznávám jí. Ztratila všechny city jen sedí a kouří. Mám dvě zaměstnání, ale i přesto na mě řve že je unavená že doma nic dělat nebude.Tak se starám i o domácnost. Může se to zlepšit? Doma je 2 měsíc. Před hospitalizací to byla aktivní ženská. Ted pro ní jsem jen bankomat a lednička :(.

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2305 příspěvků 16.06.19 16:57

Měl bys kontaktovat jejího ošetřujícího lékaře, aby tě zasvětil do situace, případně doporučil nějakého psychologa. To je holt problém s partnery, kteří mají psychickou nemoc. Musí tě někdo naučit, jak se s tím vyrovnat a co od toho všeho očekávat.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 16.06.19 17:17

Také jsem pro kontaktovat jejího oš. lékaře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 17:33

Mám bráchu s touto nemocí, byl i hospitalizovaný. Chodí do práce, sice na 6 h.,ale chodí. Příjde s práce-kafe, několik cigaret a jde spát. Moc nekomunikuje, hodně spi, kouři, kafuje a takhle každý den.Taky za tu dobu hodně přibral-nějak mu vic zaclo chutnat. Mamka je v kontaktu s psychiatričkou a říká, ze je to naprosto normální, že hodně spí a porad unaveny, léky jsou hodně tlumící a můžeme byt rádi, že vůbec zvládá chodit do práce. Většina lidi do práce pak už nechodí nikdy.

Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 16.06.19 17:49

Domluv se s ošetřujícím lékařem, ideálně se oba zapojte do aktivit nějaké organizace co nabízí následnou péči. Ona na v rámci terapií a pro tebe bylo ideální zajít párkrat na setkání partnerů pacientů - některé organizace to tak dělají.

sediza
Závislačka 2591 příspěvků 16.06.19 18:12

Ja jsem teda slysela statistiky a pracuje přes 90%schizofreniků. Dneska jsou na trhu uz lepší léky než jen ty s takovými nežádoucimi úcinkami. Kontaktovala bych psychiatra a pokud by se nic nezměnilo, pátrala bych po dalších možnostech léčby. Jsou i injekce, které se nemusí aplikovat tak často aj. Nevzdávala bych to..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 18:33

Jo depotní injekce chodí každý druhý týden. Za tu dobu co má schizofrenii přibrala asi 60 kilo v práci by nevydrzela už jen kvuli váze. Snažím se jí vytáhnout ven.Ale je furt utahaná a nevrla. Pokusím se domluvit s doktorem co dál.

Váš příspěvek
Reklama