Partner/manžel a dítě

36
10.9.21 20:30

Partner/manžel a dítě

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat: Jak moc se zapojuje partner při péči o miminko? Ocení vás někdy za to, že se 24 hodin denně staráte o miminko nebo to bere jako samozřejmost? Máte čas na své zájmy nebo ten čas má jen on? Zajímalo by mě, jak to máte vy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.9.21 20:37

Tak manžel si s dětmi prohraje, když přijde z práce, pomůže max, když je miminko potřeba na chvíli podržet, popřípadě je zabaví, když se jdu sprchovat… Jinak na své zájmy žádný čas nemám… On ano…
Neprebaluje, nekrmi, nekoupe,… Takže asi tak :D

• Citovat
  • Nahlásit
24547
10.9.21 20:39

Když přijde z prace tak dělá polovinu věcí, vykoupe děti, udělá večeři, hraje si s nima, prostě co je třeba (ne vždy všechno, prostě si to rozdělíme). Když sem byla nemocná, tak si zkusil komplet péči a uznával, že by to asi nedal :D na zájmy máme čas oba, ale my dost věcí podnikáme společně celá rodina, vyloženě sólo koníčků máme minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
10.9.21 20:41

Měla jsem to jak jsem si to domluvila se manželem. Chodila jsem cvičit 1-2× týdně. Nebo přišel muž z práce a šla jsem ke kamarádce na kafe, na vínko jen tak posedět třeba jednou za týden - 14 dní.
Nebo vzal dceru do kočárku a já měla prostor na velký uklid. Na velký nákup jsem taky jezdila vždy sama až jak přišel muž domu třeba jednou za měsíc.
A od asi 8m dcera jsem začala chodit do práce asi na 40 hodin měsíčně, na odpolední. To byl s dcerou muž doma.
Ale samozřejmě měl vždy vše připravené… jídlo, plíny atd.. přesný manuál musel být i na těch pár hodin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.9.21 20:41

A nemáš z toho už někdy nějaké smutné pocity? My to máme dost podobně a někdy je mi z toho smutno, přijde odpoledne z práce, jdeme na procházku a pak pohlídá jen když poprosím abych si došla na záchod/osprchovala se…potom si čte nebo si něco pustí a já pořád tahám plačícího malého…bolí mě záda jak blázen, ale čas si trochu zacvičit mám po jedenácté…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
10.9.21 20:42
@Anonymní píše:
Tak manžel si s dětmi prohraje, když přijde z práce, pomůže max, když je miminko potřeba na chvíli podržet, popřípadě je zabaví, když se jdu sprchovat… Jinak na své zájmy žádný čas nemám… On ano…
Neprebaluje, nekrmi, nekoupe,… Takže asi tak :D

tak to je fakt výhra takový otec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
10.9.21 20:44
@Diane1990 píše:
A nemáš z toho už někdy nějaké smutné pocity? My to máme dost podobně a někdy je mi z toho smutno, přijde odpoledne z práce, jdeme na procházku a pak pohlídá jen když poprosím abych si došla na záchod/osprchovala se…potom si čte nebo si něco pustí a já pořád tahám plačícího malého…bolí mě záda jak blázen, ale čas si trochu zacvičit mám po jedenácté…

on pohlídá když ty poprosíš? On pohlídá své dítě? šílené… díkybohu za svého muže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9491
10.9.21 20:44
@Diane1990 píše:

A když mu dáš do ruky dítě a řekneš, že jdeš na hodinu cvičit, tak udělá co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.9.21 20:46

@Veru1987 nazvala bych to pohlídá…ven ho vezme, to ano, ale že by třeba potom sám přišel mě vystřídat a hrál si s malým, to se stává fakt malokrat…
On je hodný, v těhotenství se opravdu staral, jen teď jsem z toho všeho taková rozhozená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.9.21 20:47

@Lendeš to by zvládl, ale jak říkám, musím si říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.9.21 20:50

Malý u něj pláče, takže je většinou problém, že stejně musím přestat cvičit, protože ho nedokáže utišit. Spíš mě asi mrzí, že ho to nenapadne mi pomoct samotného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
10.9.21 20:50

@Diane1990 Tady ti zase plno uživatelek napíše jak jejich muž skoro i kojí. Je úplně normální, že pokud po chlapovi chceš s něčím pomoci, tak že mu to musíš říct. Zrovna máme taky doma skoro tříměsíční mimino a upřímně taky mne to jako extra zábava neprijde a těším se ať bude chodit, mluvit atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3258
10.9.21 20:51

Manžel se zapojil od začátku. Každý den koupe a když přijde z práce tak jdou hned se synem na procházku. Já zatím poklízím a vařím večeři.
Když byl syn malej a hodně brzy vstával :roll: spal s ním vždycky o víkendu v pokojíčku a ráno mě nechal dospat ;) zvládnul krmení i přebalování.
Nic nebere jako samozřejmost. O péči se prostě dělíme. Když vidí, že večer sotva pletu nohama tak jde a třeba uklidí kuchyň nebo sebere všechny hračky apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
10.9.21 20:51
@Diane1990 píše:
@Veru1987 nazvala bych to pohlídá…ven ho vezme, to ano, ale že by třeba potom sám přišel mě vystřídat a hrál si s malým, to se stává fakt malokrat…
On je hodný, v těhotenství se opravdu staral, jen teď jsem z toho všeho taková rozhozená…

u těch chlapu je to s věkem dítěte oni se nerozplývají nad miminy. Tak mu to prostě dej jasně… úterý a čtvrtek chceš pro sede dvě tři hoďky…sama… půjdeš za kámoškou, projít se… některyý chlap potřebuje nakopnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21887
10.9.21 20:52

Můj muž má z mimin hrůzu, takže o mimino jsem se starala výhradně já. On udělal všechno ostatní kromě žehlení a hodně vozil kočárek, to ho bavilo. Jakmile dcera povyrostla, věnuje se jí hodně, hlavně jakmile jde o pohyb. Naučil jí jezdit na kole, chodí spolu do bazénu, na brusle, na koloběžky,… Teď už je to slečna, ale muž pořád říká, že největší dřina na světě je starat se o mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat